arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۲۰۸۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۳ - ۱۵ مهر ۱۳۹۲

علیخانی: بعیداست‌ رهبری‌ در جریان مطالبی‌ که‌ هاشمی‌ از امام‌ نقل‌کرده‌ است نباشند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه اعتماد در یاداشت‌هایی به قلم قدرت‌الله علیخانی و فاطمه راکعی نوشت:

علیخانی: اتهامات و هتاکی‌هایی که روز گذشته درباره آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی صورت گرفت تنها یک‌سری «بهانه» بود چرا که عصبانیت اصلی این افراد از شکستی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر خورده‌اند. پایگاه اجتماعی افرادی که این روزها خطاب به آیت‌الله هاشمی هتاکی می‌کنند در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر مشخص شد. از سوی دیگر انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر پایگاه اجتماعی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را هم نشان داد. افراطیون عصبانیت خود را با بهانه‌های مختلفی از جمله واکنش به نقل قول از امام(ره) یا اتهام به فرزند ایشان نشان می‌دهند. مقام معظم رهبری بارها از دولت حمایت کردند و از دولت با عنوان دولت خدمتگزار یاد کردند اما یک تذکر خیرخواهانه ایشان موجب شد افراطیون بهانه‌یی برای خود به دست بیاورند و عده‌یی فرصت‌طلب با بهانه‌های واهی بخشی از صحبت‌های مقام معظم رهبری را ذکر و در سایه آن شروع به هتاکی به آیت‌الله هاشمی کنند. مشخص نیست که اصلا پرونده مهدی هاشمی چه ارتباطی به آقای کوثری دارد که در جلسه علنی مجلس از آن صحبت می‌کند؟ مگر مهدی هاشمی خودش را به قوه قضاییه معرفی نکرد یا مگر مسوول پرونده وی مشخص نیست که این‌گونه به آیت‌الله هاشمی حمله می‌شود؟ از سوی دیگر متعجبم که چرا به صورت عقده‌گشایی مسائل را طرح می‌کنند؟ چرا حرمت بزرگان نگه داشته نمی‌شود؟ آیت‌الله هاشمی با صبر و بردباری با این هجمه‌ها برخورد کرده است. وی و مقام معظم رهبری نزدیک‌ترین افراد به امام(ره) بوده‌اند و اگر برخی اظهارات آیت‌الله هاشمی درباره نقل‌قول‌ها از امام را برنمی‌تابند طبیعی است که اعتماد امام به آیت‌الله هاشمی را درک نکرده‌اند و بعید می‌دانم تاکنون مطلبی را آیت‌الله هاشمی از امام نقل کرده باشد که رهبر معظم انقلاب در جریان آن نبوده باشد.

راکعی: واکنش‌ها به نقل قول‌های آیت‌الله هاشمی از امام خمینی (ره) در صورتی انجام می‌شود که آقای هاشمی از نزدیکان اصلی حضرت امام بوده‌اند و به خوبی بر نظرات و فرموده‌های ایشان اشراف دارند. این نقل‌قول‌ها ممکن است شفاهی باشند اما باید تاکید کرد که تنها فردی که می‌تواند نسبت به نادرستی آنها واکنش نشان دهد یادگار امام یعنی «سیدحسن خمینی» است. بدون شک اگر اظهارات آیت‌الله هاشمی مغایر با اندیشه‌های حضرت امام می‌بود بیت حضرت امام نسبت به آن تا به حال واکنش نشان داده بودند یا آنها را تکذیب کرده بودند اما زمانی که هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند یعنی این نقل قول‌ها صحت دارد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۳
mojtaba
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
80
121
به خدا این افراد تندرو هر چه می گذرد دستشان برای مردم بیشتر رو می شود و حتی افراد کوچه و بازار هم آنها را خوب شناختند که فقط دنبال منافع خودشان هستند نه منافع ملی.
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
1
114
این آقایان می دانند دور بعد جایشان در مجلس نخواهد بود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
8
138
خدا رحمت کنه امام رو...
بهلول
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
3
137
درود بر علیخانی که لپ مطلب را ادا نمود!
احسان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
54
65
( تنها فردی که می‌تواند نسبت به نادرستی آنها واکنش نشان دهد یادگار امام یعنی «سیدحسن خمینی» است.) به عبارت دیگر بعضی ها زیاد افاضه نفرمایند.
شهر شهیدبابایی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
104
19
زنده باد هاشمی وعلیخانی
عليرضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
68
20
مگر بيشتر احاديث ذكر شده از امامان و پيغمبر(ص) شفائي نبوده و نزديكان اين بزرگان فقط اطلاع داشتن
نميشود اين بزرگان را با ايت الله هاشمي مقايسه كرد ولي مثال ميتواند باشد پس احاديث ميشنويم و انكه با اصل دين و رفتار امامان مغاير بود را نميپذيريم
در نتيجه اگر فرمايشات ايت الله باعث ارامش جامعه ميباشد چطور اين تند روهاي شكست خورده اين چنين صريح و بي پروا موضع ميگيرند؟
بلا شك حتما در اين دوري و دشمني براي انان سودي حاصل ميباشد كه ستون انقلاب را به هتاكي ميگيرند؟
پس بيايم در روز ٢٣ابان ستاد مردمي تشكيل بدهيم با شعار مرگ بر دشمني
مرگ بر تندروي
مرگ بر اختلاف افكني
مرگ بر دشمني ارامش مردم و جامعه
نظرات بینندگان