arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۲۳۴۵
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۱ - ۱۷ مهر ۱۳۹۲

روحانی: اول باید معیشت مردم بهبود یابد/ در خصوص حجاب، آخرین مرحله تذکر پلیس است

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز زنان در جامعه در مسیر عفت و پاکدامنی گام بر می دارند و اگر قرار است تذکری در خصوص مسایل حجاب داده شود باید در مدرسه، دانشگاه و حوزه های علمیه داده شود، گفت: آخرین مرحله تذکر پلیس است، پلیس نباید بار همه دستگاهها را به تنهایی به دوش بکشد، دولت مصمم است در این خصوص پیشقدم شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز زنان در جامعه در مسیر عفت و پاکدامنی گام بر می دارند و اگر قرار است تذکری در خصوص مسایل حجاب داده شود باید در مدرسه، دانشگاه و حوزه های علمیه داده شود، گفت: آخرین مرحله تذکر پلیس است، پلیس نباید بار همه دستگاهها را به تنهایی به دوش بکشد، دولت مصمم است در این خصوص پیشقدم شود.

دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در سی و دومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی با تبریک هفته نیروی انتظامی به سربازان، درجه داران، افسران، کارمندان و همه افرادی که نیروی انتظامی پشتوانه امنیت آنها در کشور هستند اظهار داشت: نیروی انتظامی مظهر اقتدار، امنیت، نظم و آرامش در ایران است. با حضور نیروی مقتدر و مومن نیروی انتظامی در مرزهای زمینی و دریای کشور و حتی ورودی های مرزهای هوایی و استقرارشان در سراسر کشور شاهد نظم و امنیت در کشور هستیم.

به گفته رئیس جمهور، نیروی انتظامی وظایف و مسئولیتهای متنوعی را بر عهده دارد در عین حال به عنوان مظهر آرامش شناخته شده و پلیسی جامعه محور است. پلیس وظیفه برقراری نظم و ترافیک در خیابان ها و جاده، تامین امنیت تفرجگاه ها و میادین عمومی و همه مراکز مهم سیاسی و اقتصادی دولت را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: اگرچه امنیت به عنوان اولین وظیفه حاکمیتی هر نظام است اما در نظام مردم سالارانه باید همه جا در کنار مردم باشیم و در این خصوص رسالت و مسئولیت سنگینی نیز بر دوش مردم است و امنیت بر عهده مردم نیز است. این مردم هستند که با ایمان، اعتقاد و حضور مومنانه در سراسر میهن امنیت ایجاد می کنند. پلیس باید در موضوع امنیت حامی مردم باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: باید شوراهای محلی در هر محله وظیفه امنیت را بر عهد ه بگیرند و پلیس به عنوان حامی آنها در کار امنیت حضور داشته باشد، تا رسیدن به این نقطه راه طولانی در پیش نداریم.

روحانی با بیان اینکه اگرچه پلیس مظهر امنیت و زدودن تهدید برای جامعه است، تصریح کرد: پلیس باید مظهر اخلاق و ادب در جامعه باشد. دولت و پلیس معلم مردم نیستند و نباید مردم را دانش آموز بدانیم. هموطنان صاحبان اصلی این سرزمین هستند و دولت توان و قدرت خودش را از رای مردم به دست آورده است و پلیس هم اقتدارش در برقراری نظم و در صورت لزوم سلاح را به نمایندگی از مردم دارد. ما کارگزاران و خدمتگزاران ملت بزرگی هستیم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: مردم با هوشیاری و حضور شکوهمندانه در انتخابات خرداد 92 حماسه سیاسی را آفریدند و حماسه ای رقم خورد که تمام جهانیان را تحت تاثیر قرار داد. نیروی انتظامی در تحقق حماسه سیاسی نقش بسیار تاثیرگذاری داشت. انتخابات با حضور نیروهای پلیس بدون کوچکترین ناامنی و در آرامش کامل برگزار شد و نیروی انتظامی به خوبی به وظیفه اش عمل کرد.

رئیس جمهور افزود: امروز برای تحقق حماسه اقتصادی پلیس همانند حماسه سیاسی در صف مقدم قرار دارد تا حماسه اقتصادی تحقق یابد. این دولت، دولت تدبیر و امید است و در راستای تدابیر اندیشیده شده نیروی انتظامی می تواند نقش تاثیرگذاری را در رسیدن به حماسه اقتصادی و ایجاد امید در سراسر جامعه ایفا کند.

به گفته روحانی پلیس ایران، پلیس ملتی است که دارای فرهنگ، ادب و نظم است. ما حتی در مراسم های بزرگ ملی و آیینی همانند عید نوروز و عاشورا می بینیم که مردم اعتدال، میانه روی و ادب را رعایت می کنند. ما به مردم، ادبشان و نظمشان افتخار می کنیم.

وی از پلیس خواست که حضورش را در جامعه کمتر محسوس کند و تاکید کرد: پلیس باید تا آنجا که می تواند حضورش را در جامعه کمتر محسوس کند و به سمت تاثیرگذاری بیشتر با استفاده از تجهیزات به روز برود، این موضوع برای جامعه فرهنگ دوست ما نیز زیباتر است. امروز پلیس باید بتواند از کمیتها کاسته و کیفیت ها را افزایش دهد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: هر کجا پلیس حضور دارد مردم باید احساس آرامش کنند و پلیس محور قانون، مردم سالاری و اخلاق اسلامی باشد. ما همه افتخار می کنیم که اسوه ما در اخلاق پیامبر رحمت(ص) است که با اخلاق و محبتش در جامعه آن زمان توانست بهترین نظم و برادری را مستقر کند، پلیس هم پیرو آن پیامبراست.

رئیس جمهور با بیان اینکه پلیس باید به سمت اقدامات پیشگیرانه برود گفت: قدم اولیه در جامعه باید برای پیشگیری باشد و پلیس باید کاری انجام دهد که محیط جامعه جرم‌زا نباشد. امروز پلیس باید بتواند به عنوان یک روانشناس و جامعه شناس خبره به جامعه بنگرد و همه تلاشش را برای پیشگیری به عنوان گام اول بردارد. البته اگر جرمی واقع شود پلیس باید ضمن مجهز بودن به همه فناوری ها مقتدرانه وارد شود.

به گفته روحانی باید میان متهم و مجرم فرق وجود داشته باشد و در برابر متهم یک نوع رفتار و در برابر مجرم به ویژه افرادی که مرتکب جرم مشهود می شوند به عنوان ضابط قانون رفتاری در عین اقتدار داشت، البته باید در هر دو صورت قانون مد نظر باشد. پلیس باید امروز محور و معیار قانون در جامعه باشد و مردم باید قانون مداری را در رفتار و اعمال پلیس به خوبی ببینند.

وی با تاکید بر اینکه پلیس باید مظهر عدالت باشد، بر لزوم رعایت حقوق شهروندی تاکید و اظهار داشت: آثار برادری و رحمت را مردم باید از سوی پلیس مشاهده کنند و این نیرو مظهر عدالت باشد. امروز تمام مردم و همه اقوام، ادیان، مذاهب، زن و مرد، جوان و پیر، روستایی و شهری از حقوق شهروندی مساوی برخوردارند. یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید حقوق شهروندی است و پلیس باید در این باره و رعایت حقوق شهروندی کمک زیادی به دولت انجام دهد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بانوان عفیف جامعه باید از حضور پلیس احساس امنیت کنند افزود: امروز زنان در جامعه در مسیر عفت و پاکدامنی گام بر می دارند و اگر قرار است تذکری در خصوص مسایل حجاب داده شود باید در مدرسه، دانشگاه و حوزه های علمیه داده شود و آخرین مرحله تذکر پلیس است. پلیس نباید بار همه دستگاه ها را به تنهایی به دوش بکشد و دولت مصمم است در این خصوص پیشقدم شود. ضمن اینکه وزارت کشور نیز به عنوان مسئول گامهای بیشتری را در این باره بر می دارد. باید کاری کنیم که پلیس محبوبتر باشد و از این پس به پناه مستحکم تری برای مردم تبدیل شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت وظیفه دارد به نیروی انتظامی کمک کند، ادامه داد: پلیس می تواند راه امنیت و آرامش را فراهم کند ما نیازمند محیطی آرام برای رونق کسب و کار هستیم. پلیس باید اولویتهای این حوزه را در نظر بگیرد و با جرایم سازمان یافته و سنگین برخورد کند.

وی با اعلام اینکه باید یادمان باشد مردم ولینعمت ما هستند تصریح کرد: ما قیم مردم نیستیم و در همه جا باید خادم ملت بزرگ بوده و زمینه ای را فراهم کنیم که معیشت مردم بهبود یابد ضمن اینکه اخلاق باید در جامعه استقرار پیدا کند و این امر به جزو ریشه کنی بیکاری میسر نیست.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۲۷
غیر قابل انتشار: ۰
میناب
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
74
152
مرغ 8تومانی روحانی مچکریم
مژگان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
2
297
اي كاش بقيه مسئولان هم درك و تدبير شما را داشتند شما حرف دل ما را ميزنيد
برخورد از طریق نیروی انتظامی ساده ترین و آسانترین راه است ولی بهترین راه نیست.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
3
116
به خدا خیلی آقائی ای شیخ ما ، رئیس جمهور ما و ای منتخب ملت ما .
ارشیا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
35
129
سلام
آقای دکتر،در حال حاضر مهمترین دغدغه مردم وضع خیلی بد اقتصادی هستش که از دولت قبل برای دولت شما به ارث گذاشته شده است.مردم ما اینقدر فهیم هستن که این موضوعات را درک کنن،در مورد حجاب هم از نظر من هر چقدر سخت گیری شود بدتر هست،باید اعتدال وجود داشته باشد
حسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
11
42
آقای ریس جمهور
اگه معیشت مردم برای شما مهمه لطفا ریس بانک مرکزی رو توبیخ کن، تا با کاهش دلار قدرت خرید و معیشت مردم افزایش پیدا کنه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
4
47
زنده باد دکتر روحانییییییییییی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
4
39
روحانی مچکریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم!
بهنام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
24
178
چی چیو دانشگاه ها
باید از رااهنمایی شروع کنید
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
0
37
جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور. مردم ایران شما را با هزاران امید انتخاب کردند، خواهشا کاری کنید که قدرت خرید مردم که اکنون به حدود یک سوم متاسفانه در دولت قبلی کاهش یافته است، کمتر از این کاهش نیابد و انشاءا... در آنده و در طی چند سال به قدرت اولیه آن نزدیک شود. خواهش یک استاد دانشگاه
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
6
85
رییس جمهور عزیز وضع مردم خیلی آشفته و خراب است به داد مردمی که به شما دادند برس
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
3
78
خدا به آقای روحانی خیر بده.
واقعاً مقوله فرهنگی و حجاب چیزی نیست که بشه با چماق به مردم تحمیل کرد. همه هم قبول دارن.
اما آیا تا حالا نگاهی به محتوای آموزشهای ما در مهدهای کودک ، مدرسه های ابتدایی و ... انداختن؟
ما از اول انتقلاب بدون برنامه فرهنگی پیش رفتیم وبرنامه ای نداشتیم.
اصلا دولت تدبیر و امید چشم اندازی رو راجع به فرهنگ اسلامی انقلابی برای ایران ترسیم کردن.
با آزادی رفتارهای فرهنگی در ایران و خروج پلیس از چرخه فرهنگی چه چیزی رو جایگزین خواهند کرد؟
با سرعت و قدرتی که دنیا و بخصوص گروه های ماسونری در عرصه فرهنگ ورود کردند چه تدبیری رو برای مقابله با این گروه اندیشیدن؟
پلیس تنها نقش مقابله داشته و تا حالا بصورت فرهنگی به این موضوع نگاه نشده.
بی فرهنگی جرم نیست و نظر آقای روحانی هم همینه.
اما چرا به واسه رانندگی که تخلفش جرمه به صورت فرهنگی وارد میشن و نتیجه میگیرن، اما تو مقوله فرهنگی با چماق فقط وارد بشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!
زرو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
5
126
حرفای خیلی قشنگیه. تا عمل چه باشد؟؟!!
صدرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
53
149
احسنت .
من با اينكه به آقاي روحاني رأي ندادم ولي تدبير و اعتدال گرايي ايشون رو مي پسندم. اصلاً براي خيلي از مردم ما معيشت و اقتصاد حرف اوّل رو تو زنگيشون مي زنه. در اين اوضاع كنوني كشور ، آقاي روحاني بهترين گزينه بود. خدا را شكر ...
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
189
67
یک بام و دو هوا ... آخه احمدی نژاد هم درباره حجاب همین ها رو میگفت و از گشت ارشاد انتقاد میکرد که اون همه حمله بهش کردن. آدم نمیفهمه دم خروس رو قبول کنه یا قسم حضرت عباس رو. انتخاب لطفا انتشار بده
نظرات بینندگان