arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۲۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۱ - ۲۰ مهر ۱۳۹۲

جزئیات برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رئیس جمهور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید روز دوشنبه 22 مهرماه با حضور رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش مهر، مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید  ۹۳-۱۳۹۲ با حضور رییس جمهوری  روز دوشنبه 22 مهر ماه ساعت 9 صبح الی 11 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

این مراسم قرار بود اول مهرماه با حضور دکتر روحانی در دانشگاه تهران برگزار شود ولی به دلیل سفر رییس جمهوری به نیویورک به تاخیر افتاد که مقرر شد دوشنبه هفته جاری ، ۲۲ مهرماه برگزار شود.

از چندین سال گذشته، آغاز رسمی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها  طی مراسمی با حضور ریاست جمهوری در دانشگاه تهران گرامی داشته می شود.

در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد این روال هر ساله اجرا نشد و احمدی نژاد تنها دو سال در این مراسم شرکت کرد و از سالهای بعد دفتر ریاست جمهوری هیچ ابلاغیه ای به دانشگاه تهران مبنی بر حضور وی در این مراسم نداد.

از این رو در سالهایی که احمدی نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور نداشت، آیین بازگشایی تنها با حضور وزرای علوم و بهداشت و یا معاون رئیس جمهور برگزار می شد. و در یکی دو سال گذشته نیز با حضور کامران دانشجو وزیر علوم وقت در دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) برگزار شد.

اما امسال جشن آغاز سال تحصیلی مطابق با عرف چندین سال گذشته با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان برگزار می شود. وزرای علوم و بهداشت به همراه روسای برخی دانشگاههای مطرح کشور مانند دانشگاههای تهران و علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.
نظرات بینندگان