arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۲۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۲۱ مهر ۱۳۹۲

تشکیل ارتش متحد القاعده در سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : با بالا گرفتن درگیری‌های داخلی میان مخالفان سوری، گروه‌های وابسته به القاعده در سوریه نشستی را برای ایجاد یک "ارتش" متحد برگزار کردند، شاید بتوانند با این کار مناطق بیشتری را در کشمکش‌های داخلی این کشور تحت کنترل بگیرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی لبنان 24، یک فرمانده ارشد نزدیک به جبهه النصره اعلام کرد که سه گروه بزرگ وابسته به القاعده که در سوریه علیه دولت دمشق می‌جنگند، به تازگی نشست‌هایی را برگزار کردند تا زمینه برای اتحاد ‌و تاسیس یک گروه نظامی واحد میان آنها فراهم شود.

به گفته این فرمانده نزدیک به القاعده، جبهه النصره، "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) و گردان "احرار و شام" سه گروهی هستند که به تازگی نشستی را در شهر حلب برگزار کرده‌اند که در آن مساله اتحاد این سه گروه وابسته به القاعده مطرح شده است.

قرار است این سه گروه تحت فرماندهی واحدی یک به اصطلاح ارتش متحد تشکیل دهند و نبرد با دیگر مخالفان سوری و ارتش سوریه را به شکل منظم‌تری اداره کنند.

به گفته منبع مذکور این نشست‌ها در سه روز گذشته ادامه داشته و فرماندهان عالی گروه‌های مذکور در حال بررسی اتحاد و تشکیل یک فرماندهی واحد هستند.

پیشتر این سه گروه وابسته به القاعده نشستی برگزار کرده بودند و در آن توافق شد که مبارزه با دولت سوریه در راس فعالیت‌های نظامی آنها قرار گیرد و درگیری‌ها میان خود را متوقف کنند و در این راستا یک دادگاه شرعی برای محاکمه خاطیان تشکیل دادند.
نظرات بینندگان