arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۲۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۲

کدام کشورها بیشترین تماس را با تلفن همراه دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


بر اساس مطالعات یک موسسه تحقیقاتی، آمریکایی ها بیش از شهروندان هر کشور دیگری در دنیا با تلفن همراه صحبت می کنند

.به گزارش مهر، امروزه تلفن های همراه بیش از یک تلفن ساده عمل می کنند؛ آنها رایانه های کوچکی هستند که ویژگی های بسیاری دارند که برقراری تماس فقط یکی از آنهاست.

بر اساس اعلام موسسه استاتیستا، زمانی که ما با تلفن های همراهمان صرف می کنیم، طی چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است. با این حال، مدت زمانی که صرف حرف زدن با تلفن می شود رو به کاهش است.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو در هر مشترک تلفن همراه نسبت به اوج این میزان در سال 2007، 20 درصد کاهش یافته است.

به طور متوسط آمریکایی ها، 356 دقیقه در ماه در سال 2011 تماس تلفنی برقرار کرده اند این در حالی است آلمانی ها در ماه فقط 78 دقیقه با تلفن همراه صحبت کرده اند.

در این بررسی مدت زمانی که مشترکان تلفن همراه در 10 کشور مختلف در سال 2011 با تلفن همراه به گفتگو نشستند نشان داده شده است.

بر اساس این بررسی پس از آمریکا، کانادا با فاصله نزدیکی در رتبه دوم قرار گرفته و پس از آن ترکیه، نروژ و فرانسه به ترتیب با 188 ،184 و 128 دقیقه در ماه سوم، چهارم و پنجم هستند.

ایتالیا با 118، اسپانیا با 115 و ژاپن با 91 دقیقه در ماه در رتبه های ششم تا هشتم هستند و در انتهای این فهرست نیز آلمان با 78 دقیقه در ماه قرار دارد.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو برای هر مشترک تلفن همراه، از اوج این میزان در سال 2007 ، 20 درصد کاهش یافته است.

برقراری تماس های زیاد در سال 2007 اتفاقی نبود چرا که نخستین آیفون ها در همین سال به بازار آمدند و شیوه تعامل ما را با تلفن هایمان برای همیشه تغییر دادند.

شبکه های بی سیم سریع تر، کاربران را به استفاده از سیستم های ارتباطی صوتی و خدمات پیغام مانند اسکایپ، فیس تایم و واتس آپ تشویق کرده و حامل های بی سیم موجب کاهش مکالمات صوتی بر حسب دقیقه شده اند.
نظرات بینندگان