arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۰۲۴
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۲۱ - ۲۲ مهر ۱۳۹۲

پروژه ایران زمین متوقف شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش دنیای اقتصاد، در جلسه غيرعلني و ویژه اعضای شورای‌شهر تهران با نمایندگان طرح و اجرای پروژه گودبرداری خیابان ایران زمین كه روز گذشته برگزار شد، عامل بروز حادثه ريزش خيابان، کم توجهی به وجود خاک دستی در عمق 15 متری گود و نشت لوله فاضلاب اعلام شد.

علاوه بر این اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند کمیته ویژه‌ای متشکل از نمایندگان شورا، نمایندگان سازمان نظام مهندسی و پیمانکار پروژه برای نظارت مداوم بر عملیات مقاوم‌سازی اين گود تشکیل شود تا در روزهاي آينده، عمليات تحكيم به اجرا دربيايد.

ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر با اعلام این خبر اظهار کرد: در این جلسه که با حضور نماینده پیمانکار تشکیل شد پیشنهادی از سوی پیمانکار مبنی بر ایجاد سازه وسط گود در مرحله اول و انجام عملیات مقاوم‌سازی در مرحله دوم مطرح شد که به دلیل زمان بر بودن این پیشنهاد به مدت 6 ماه تا یک سال، از سوی اعضای شورا رد شد.  او ادامه داد: در نهایت بنا شد ضمن توقف ادامه گودبرداری، در اولین فرصت اقدامات فنی در جهت مقاوم سازی انجام شود.

قناعتی در پاسخ به این سوال که آیا عامل ریزش دیواره‌های گود پروژه خیابان ایران زمین، صرفا نشت لوله فاضلاب بوده است یا خیر؟ توضیح داد: درمنطقه که گودبرداری این پروژه در حال اجرا بوده است خاک دستی وجود داشته به همین دلیل نباید بیش از 15 متر گودبرداری انجام می‌شد، البته پیمانکار این پروژه متوجه این موضوع بوده است؛ اما به دلیل بی‌توجهی و تحکیم نکردن گود، نشت لوله فاضلاب خاک را سست و منجر به ریزش دیواره‌ها شده است.

این عضو شورای شهر درباره 12 خانه ويلايي آسیب دیده مجاور محل گودبرداری ایران زمین نيز اظهار کرد: صاحب پروژه ایران زمین با مالکان خانه‌های آسیب‌دیده توافق کرده و به آنها قول داده مراحل بازسازی خانه‌هایشان را به طور کامل انجام دهد. او اضافه کرد: البته صاحب پروژه در مقابل اعتراض یکی از اهالی محل نسبت به افت ارزش خانه خود پس از بروز این حادثه ، به او قول داده خانه را به قیمت قبل از بروز حادثه خریداری می‌کند.
نظرات بینندگان