arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۲۳ - ۲۵ مهر ۱۳۹۲

انتقاد شدید مالکی از شیوخ تکفیری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تروریست های تکفیری امروز و امشب با منفجر کردن ۱۰ دستگاه خودرو بمبگذاری شده در بغداد که دست کم ۲۰۰ کشته و زخمی به جا گذاشته است، پنجشنبه خونینی را برای پایتخت نشینان رقم زدند و عید آنها را به عزا تبدیل کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، یک منبع در وزارت کشور عراق امشب گفت آمار نهایی تلفات 10  انفجار تروریستی در بغداد به 199 کشته و زخمی رسید.

این منبع به المدی پرس گفت بر اثر انفجار 10 دستگاه خودرو بمبگذاری شده در مناطق مختلف بغداد، 46 نفر کشته و 153 نفر زخمی شده اند.

این منبع با اشاره به جراحت های شدید برخی از مجروحان احتمال افزایش تلفات را بعید ندانست.

بر اساس این گزارش، تروریست ها با 10 خودرو بمب گذاری شده، مناطق الشرطه الرابعه در جنوب غرب بغداد، شهداء البیاع در جنوب، خیابان الصناعه در شرق، الکریعات در شمال، الدوره در جنوب، حسینیه  الراشدیه در شمال و محله المعامل در شرق بغداد را هدف قرار دادند.

بغداد همچنین شاهد انفجار یک بمب در نزدیکی پل الدباش در منطقه الکاظمیه در شمال این شهر بود که پنج کشته و زخمی به جا گذاشت. همچنین 9 نفر بر اثر انفجار دو بمب در منطقه الغزالیه کشته و زخمی شدند و انفجار بمب در منطقه الدوره هم چهار زخمی به جا گذاشت.

از سوی دیگر نوری المالکی نخست وزیر عراق در واکنش به اقدامات خشونت آمیز و حملات تروریستی تاکید کرد کسانی که فتاوای تکفیری صادر می کنند مسئول ریخته شدن خون عراقی ها هستند.

نوری المالکی با بیان اینکه سفر قریب  الوقوعش به واشنگتن با هدف بررسی راه های مبارزه با تروریسم  است، تاکید کرد کسانی که به صدور فتاوای  تکفیری در تظاهرات و همچنین در شبکه های ماهواره ای دست می زنند، مسئول ریخته شدن خون عراقی ها هستند.

وی همچنین خاطر نشان کرد اقدامات خشونت آمیز و انفجارها را افرادی انجام می دهند که از طریق سوریه وارد عراق می شوند.

نخست وزیر عراق در عین حال تاکید کرد جنگ داخلی هرگز در عراق رخ نخواهد داد، زیرا شیعیان و اهل سنت با آن مخالف هستند.

حملات تروریستی امروز و امشب در عراق در حالی رخ داد که مردم این کشور این روزها با توجه به عید قربان، امیدوار بودند که حداقل تروریست ها به احترام عید قربان، از ارتکاب جنایت در این روزها دست بردارند.
نظرات بینندگان