arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۴۱۰
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۲۶ مهر ۱۳۹۲

افروغ: منسوبین امام(ره) موضع بگیرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارشناس مسائل سیاسی گفت: وظیفه اصلی موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) تدوین و نشر اندیشه‌های ایشان و نیز دفاع از جایگاه و منزلت بنیانگذار انقلاب از طریق مقابله با انتساب مواضع ناموجه و فاقد اعتبار به ویژه از طریق چهره‌های شناخته شده است.

عماد افروغ استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص تحریفهای اخیر صورت گرفته علیه امام(ره) در قالب خاطره و لطیفه و نیز عملکرد موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در قبال این موارد اظهارداشت: وظیفه اصلی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تدوین و نشر آثار و اندیشه‌های ایشان در وهله اول و دفاع از جایگاه و منزلت بنیانگذار انقلاب اسلامی از طریق مقابله با انتساب مواضع ناموجه و فاقد اعتبار به ویژه از طریق چهره‌های شناخته شده در وهله دوم است.

وی تصریح‌کرد: آنهایی که در این انقلاب بوده‌اند، مواضع و وصیتنامه امام(ره) را به یاد دارند؛ ایشان فرمودند اگر چیزی به من نسبت داده شد، باید برگرفته از دست خط یا صدای من با تشخیص کارشناسان (قریب به مضمون) باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی به نقل قول یکی از افراد درباره حذف شعار «مرگ بر آمریکا» از سوی امام خمینی(ره) اشاره و تصریح‌کرد:‌ امام خمینی(ره) یک مبارزه تمام عیار و کمال یافته گفتمانی با آمریکا کردند، بحث ما سیاست‌های سلطه‌گرانه و نفی عقب‌ماندگی و وابستگی بود و ربطی به شهروندان آمریکا ندارد؛ مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر مردم آمریکا نیست، بلکه منظور سیاست‌های سران آمریکا در قبال سایر کشورهاست.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه این شعار مختص انقلاب نبود و هرجا پای سلطه آمریکا باشد  مردم متوجه می‌شوند و این شعار را مطرح می‌کنند، افزود: این عوام‌زدگی است که کسی فکر کند منظور از مرگ بر آمریکا، مرگ بر شهروندان آمریکایی است.

وی در ادامه سخنان خود درباره عدم موضع‌گیری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) درباره اظهارنظر یکی از نوه‌های امام نیز تاکید کرد: اگر موسسه‌ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در این زمینه نظر بدهد بهتر است چراکه این موسسه در حقیقت در خدمت نشر آثار و افکار امام قرار دارد و در این مورد به خصوص به رغم اینکه تکذیب شد، اما ظاهراً رگه‌هایی از صحت در آن وجود دارد، حسب انتظار مردم موضع‌گیری کند چراکه به صلاح افکار امام(ره) و خود این موسسه است.

افروغ با بیان اینکه کسانی که با اندیشه‌ها و مواضع امام(ره) آشنا هستند وارد عمل شوند، گفت: اگر این موسسه وارد موضع گیری شود بهتر است البته باید دانست امام(ره) متعلق به یک موسسه و نهاد نبوده و همه وظیفه دارند در برابراظهاراتی که مخالف اندیشه های امام(ره) است، بایستند.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد:‌ اینجا بحث ارتباطات فامیلی مطرح نیست؛ امام (ره) خود توصیه می‌کنند منتسبین من وارد مسئولیت‌های اجرایی نشوند یعنی ایشان نگاه قوم گرایانه ندارند؛ بنابراین از سایر منتسبین به امام(ره) انتظار می‌رود که خود در برابر اینگونه مواضع که ممکن است به گونه‌ای شخصیت امام(ره) را مخدوش کند، موضع بگیرند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
17
7
خانم اشراقی بهتره به جای اینکه بگه صفخه ش رو هک کرده اند ، مردانه بگه عذر میخوام
عذر خواهی شان کسی رو پایین نمیاره
کارهای این دو خواهر داره آبروی سیدحسن آقا رو می بره
ناشناس
|
SWEDEN
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
4
13
آیا اگر من عذرمیخوام همین شعار مرگ راعلیه ایشان بدهم و بعد بگویم منظور مرگ بر آن کارهای بد شماست، ایشان می پذیرند؟ بهتر است که فحش به کلیت یک کشور یا ملت را کنار بگذاریم، نه آنکه برای توجیهش به همه کسانی که با قرآن موافق ولی با ما مخالفند بگوییم "عوام". همیشه این طور بوده که برای توجیه یک اشتباه، اشتباه بدتر پیش می آید. غلط خود را بپذیریم و پاک کنیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
3
11
افروغ هم که از قافله عقبه
xxx
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
2
15
ما سالهاست در شگفتیم که این عماد خان چرا گاهی یکی به میخ میزند و یکی به نعل !؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
0
12
سخن افروغ در مورد خانم اشراقی به فرض صحت مقبول است اما اگر گریزی هم به ایت الله هاشمی زدند این سخن با جایگاه آقای افروغ مناسبت ندارد و به مثابه نگاه به خشت خام است
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
1
15
یعنی امام خمینی فقط مرگ بر امریکا گفتند و مرگ بر شوروی و... نگفتند. ضمنا فرزندان امام و اقای هاشمی از نزدیکترین افراد به امام هستند درود بر بیت امام و درود بر اقای هاشمی دلسوز ملت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
1
12
اقاي أفروغ شما ديگر چرا ؟ شما كه در دوره احمدي نژاد به سكوت رسيديد ، حالا چي شده اينقدر تندرو شده ايد ؟ شما كه أهل سفسطه نبوديد ، چرا ملت را مي پيچونيد ؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
1
4
وی تصریح‌کرد: آنهایی که در این انقلاب بوده‌اند، مواضع و وصیتنامه امام(ره) را به یاد دارند؛ ایشان فرمودند اگر چیزی به من نسبت داده شد، باید برگرفته از دست خط یا صدای من با تشخیص کارشناسان (قریب به مضمون) باشد.
نظرات بینندگان