arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۶ - ۲۶ مهر ۱۳۹۲

همراه اول و ایرانسل بالاخره کوتاه آمدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دو اپراتور ارتباطی ایرانسل و همراه اول هر کدام با ۴ و ۹ ماه سرپیچی از مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مبنی بر ارائه آهنگ پیشواز و آوای انتظار با قیمت ۳۰۰ تومان، سرانجام حاضر به بازپرداخت اضافه دریافتی‌های خود، به مشترکان شدند.

به گزارش انتخاب اعمال مقررات رگولاتوری مبلغ اضافه دریافت از مشترکان همراه اول 8 میلیارد تومان و ایرانسل 5 تا 6 میلیارد تومان است.

دلیل این اختلاف رقم هم بر سر مدت زمان ارائه این سرویس به قیمت خارج از تعرفه است که همراه اول 9 ماه و ایرانسل هم 4 ماه بعد از تصویب آن، تعرفه‌های مصوب را اجرایی کرده‌اند.

 در مجموع دو اپراتور ارتباطی 14 میلیارد تومان پول اضافی از مردم بابت آهنگ‌های پیشواز گرفتند که تسنیم در گزارشی اقدام به بررسی تعداد آهنگ‌های پیشواز فعال شده در این بازه زمانی کرد و در نتیجه فعال‌سازی 70 میلیون آوای انتظار-آهنگ پیشواز را به قیمت 200 تومان بیشتر از تعرفه مصوب منتشر کرد که لینک آن در اینجا موجود است.

*ایرانسل اضافه دریافتی‌های پیشواز را به مشترکان برگرداند*

حال هر دو اپراتور ارتباطی اقدام به بازگرداندن اضافه دریافتی‌هایشان از مشترکین کرده‌اند به گونه‌ای که باقر صمدی -مدیر کل بازاریابی ایرانسل- چهاردهم مهرماه عنوان کرد که مابه التفاوت تعرفه زمستان آهنگ پیشواز ایرانسل به حساب مشترکین واریز شده است.

وی گفت: 3 میلیارد تومان اضافه دریافتی آهنگ پیشواز ایرانسل به حساب مشترکان برگردانده شد؛ اضافه دریافتی ایرانسل از مشترکان فقط در فصل زمستان بود و تمامی مشترکین که در آن زمان، اضافه دریافت از آن‌ها صورت گرفته ما به التفاوت به حساب آن‌ها برگشت داده شده است.

او افزود: از طریق SMS به تمامی مشترکین که از آن‌ها اضافه دریافتی صورت گرفته، اطلاع‌رسانی شد و این اضافه دریافتی برای سیم‌کارت‌های اعتباری شارژ و سیم‌کارت دائمی بستانکاری در قبض مهر ماه صادر خواهد شد.

*همراه اول از آبان با مشترکان آوای انتظار تسویه حساب می‌کند*

همراه اول هم بیست‌و‌سوم مهر ماه اعلام کرد: بدنبال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات با موضوع کاهش تعرفه سرویس آوای انتظار اپراتورها از 5000 ریال به 3000 ریال، همراه اول مبالغ دریافتی ما‌به‌التفاوت این دو نرخ در بازه زمانی 16 آبان 91 تا 19 تیر 92 را به مشترکین خود باز می‌گرداند.

اپراتور اول ارتباطی همچنین گفته که مبالغ مابه‌التفاوت از ابتدای آبان‌ماه سالجاری برای مشترکین اعتباری به صورت شارژ بستانکاری و برای مشترکین دائمی به صورت اعمال بستانکاری در دوره چهارم صورتحساب امسال اعمال می‌شود.
نظرات بینندگان