arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۸ - ۲۸ مهر ۱۳۹۲

جهاد نکاح در شورای امنیت!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دنبال افزایش تعداد دختران و زنان کشورهای عربی که برای شرکت در "جهاد نکاح" به سوریه اعزام می‌شوند، پای جهاد نکاح این‌بار به صحن شورای امنیت کشیده شد.

به گزارش شبکه خبری لبنان 24، شورای امنیت در نشستی که به منظور بررسی وضعیت زنان در درگیری‌های مسلحانه برگزار کرده بود، شاهد مشاجره لفظی میان علیاء احمد آل ثانی، سفیر قطر با بشار الجعفری، سفیر سوریه در این شورا بود، به نحوی که دو طرف یکدیگر را مسئول گسترش پدیده "جهاد نکاح" در سوریه و افزایش تعداد زنان و دختران سایر کشورها در سوریه و مشارکت آن‌ها در جهاد نکاح دانستند.

علیاء احمد آل ثانی، سفیر قطر در سخنرانی خود درباره مساله "زن و صلح و امنیت" با مسئول دانستن نظام سوریه درباره سوء استفاده‌های جنسی از زنان سوری مدعی شد: زنان و کودکان سوری بیش از سایرین در سوریه در معرض خطر قرار دارند و در حملات نیروهای نظام سوریه زنان هدف جنایت‌هایی از جمله خشونت و آزار جنسی، اهانت و شکنجه قرار می‌گیرند.

وی افزود: آنچه در سوریه رخ می‌دهد در حال حاضر به سطح جنایت جنگی و جرایم ضد بشری رسیده است.

سفیر قطر همچنین مدعی شد که نظام سوریه مسئول تمامی شکنجه‌ها و تجاوزات جنسی به زنان و دختران سوری است چراکه نظام سوریه هزاران تن از زنان و دختران را کشته و هزاران تن را بیوه کرده است

در مقابل بشار الجعفری نیز با مسئول دانستن عربستان و قطر در گسترش پدیده "جهاد نکاح"، گفت: بحران سوریه پدیده‌هایی غیراخلاقی و ضد بشری را آشکار کرد و باید بگویم مزدوران و تکفیری‌هایی که دست به چنین اقداماتی می‌زنند هدفشان ترویج افکار وهابی و پایین آوردن ارزش زن تا حد یک برده است.

وی در ادامه عنوان داشت: فتوای "جهاد نکاح" یکی از مهمترین فتواهایی است که برخی دولت‌های حمایت شده از جمله قطر و عربستان، از سوی سازمان‌های عربی آن را رواج می‌دهند.

جهاد نکاح پیش‌تر با صدور فتوایی از سوی وهابی‌ها آغاز شد و طی آن اعلام شد که بهترین راه برای شرکت زنان در جهاد مشارکت در "جهاد نکاح" در سوریه است.
نظرات بینندگان