arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۰ - ۲۹ مهر ۱۳۹۲

رای منفی قدیمی ترین جمهوری جهان به عضویت در اتحادیه اروپا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مردم جمهوری سن مارینو با رایی بسیاز نزدیک به عضویت به عنوان بیست و نهمین کشور عضو اتحادیه اروپا رای منفی دادند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان کمتر از 20 درصد از 33 هزار جمعیت کشور ذره ای جمهوری سن مارینو واقع در شمال ایتالیا روز گذشته (یکشنبه) با حضور در یک رفراندوم به عضویت در اتحادیه اروپا رای منفی دادند.

در این رفراندوم که به صورت جواب "آری یا نه " به عضویت در اتحادیه اروپا بود 50.3 درصد از شرکت کنندگان رای مثبت و 49.7 درصد رای منفی دادند ولی به دلیل اینکه تنها  20 درصد از جمعیت سن مارینو در این رفراندوم رای دادند، طرح دولت سن مارینو برای عضویت در اتحادیه اروپا تصویب نشد.

نمایی از شهر سن مارینو پایتخت جمهوری سن مارینوبرای اعتبار تصویب طرح عضویت در اتحادیه اروپا، نیاز به حضور 32 درصدی مردم سن مارینو در این رفراندوم بود که این امر با مشارکت 20 درصدی مردم در رفراندوم محقق نشد.
 
جمهوری سن مارینو واقع در رشته کوههای ایناین در شرق شبه جزیره ایتالیا است یک کشور ذره ای محسوب می شود که به 9 استان تقسیم می شود. پایتخت این کشور ذره ای شهر سن مارینو است اما بزرگ ترین شهر آن شهر " دوگانا" است.

با وجود عدم تصویب طرح عضویت سن مارینو در اتحادیه اروپا در رفراندوم روز گذشته ، این کشور از سال 1991 عضو اتحادیه گمرکی اروپا است از واحد پول یورو به عنوان پول رسمی خود استفاده می کند.

نقطه قرمز رنگ موقعیت جغرافیایی سن مارینو را در داخل شبه جزیره ایتالیا نشان می دهدسن مارینو قدیمی ترین جمهوری دارای قانون اساسی در جهان شناخته می شود . قانون اساسی این کشور از سال 1600 به تصویب رسیده و به مورد اجرا گذاشته می شود از این رو به این کشور قدیمی ترین جمهوری دارای قانون اساسی جهان می گویند.

مردم سان مارینو در واقع ایتالیایی اند و مذهب غالب آنها مسیحیت کاتولیک است.

این کشور که دارای طبیعتی مدیترانه ای است دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل است.
نظرات بینندگان