arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۳۹۳۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۲ - ۲۹ مهر ۱۳۹۲

زیبا کلام: افراطیون نگران جمع شدن بساط اقتصادی خود هستند؛ نه حقوق ملت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران معتقد است؛ امروز کسانی راجع به ضرورت افزایش آگاهی مردم و رعایت حقوق آن ها درخصوص آگاهی از جزئیات نشست ژنو صحبت می کنند که سالهای متمادی وقتی قهرمان عرصه سیاست خارجی آن ها به آلماتی، بغداد و استانبول می رفت و بدون هیچ پیشرفتی باز می گشت جز تشکر و تقدیر یک کلام هم راجع به جزئیات آن نمی پرسیدند چرا که می دانستند در آن دوره نشست ها برای ما پیشرفتی نداشته است.

صادق زیباکلام در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص محرمانه ماندن جزئیات نشست ژنو عنوان کرد: علی رغم اظهارات برخی رسانه های تندرو اساسا مسئله این نیست که تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان ۱+۵ را محرم و مردم را نامحرم به شمار آورده اند آنچه موجب نگرانی جریانات آمریکا ستیز در داخل شده این است که مبادا با رویکرد دولت یازدهم بساط این عده جمع شود و ما به سمت تنش زدایی حرکت کنیم. اما چون نمی توانند این مسئله را شفاف اظهار کنند و بگویند همچنان طالب تداوم دشمنی هستیم این سیاست را در پیش گرفتند.

وی افزود: افراطیون به خوبی می دانند که تداوم این دیدگاه بازارهای آن ها را از رونق می اندازد چرا که امروز همه متوجه شدند که آمریکا ستیزی از نظر سیاسی و اقتصادی به یک عده منافعی می رساند اما هزینه سنگینی را به ۷۵ میلیون نفر تحمیل می کند. بنابراین افراطیون تلاش می کنند تا با استناد به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی و بدون در نظر گرفتن شرایط زمان اظهارات خود را موجه جلوه دهند.

زیباکلام با تأکید براینکه به هر حال افراطیون موضع تند خود را در مقابل تیم مذاکره کننده حفظ می کنند، گفت: همین عده اگر هم وزیر امور خارجه جزئیات این نشست را اعلام می کرد، می گفتند روحانی و ظریف برای افزایش محبوبیت خود در پی این هستند که از احساسات مردم سوء استفاده کنند و وقتی که چیزی مشخص نشده است سعی می کنند نشان دهند که پیروز مذاکره بودند.

وی ادامه داد: هر اقدام دولت روحانی و بویژه وزیر امور خارجه ازنظر افراطیون محل ایراد است جالب تر اینکه امروز کسانی راجع به ضرورت افزایش آگاهی مردم و رعایت حقوق آن ها صحبت می کنند که سالهای متمادی وقتی قهرمان عرصه سیاست خارجی آن ها به آلماتی، بغداد و استانبول می رفت و بدون هیچ پیشرفتی باز می گشت جز تشکر و تقدیر یک کلام هم راجع به جزئیات آن نمی پرسیدند چرا که می دانستند در آن دوره نشست ها برای ما پیشرفتی نداشته است.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برای آقایان افراطی تنها چیزی که مهم نیست منافع ملی و حقوق ملت است، گفت: من بار ها از این عده پرسیده ام که یک مورد به من نشان بدهید که در نتیجه دشمنی ما با غرب و آمریکا منافع جمهوری اسلامی تأمین شده باشد در حالی که اصرار بر آمریکا ستیزی و بالا بردن پرچم دشمنی در مقاطع مختلف به منافع ملی ما صدمه رسانده است.

وی با بیان اینکه همه ما به خوبی می دانیم که رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی، رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان جزئیات نشست ژنو هستند، گفت: برای افراطیون مهم نیست که چه کسی در جریان این جزئیات باشد. مسئله این است که آن ها احساس می کنند فرش آمریکا ستیزی هم اکنون از زیر پای آن ها خارج می شود و مواهب سیاسی و اقتصادی که از قبل این دشمنی برای آن ها ایجاد شده بود از بین می رود.نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۲۵
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
3
268
چقدر خوبه یکی باشه حرف دل ما رو بزنه..
جانباز سرافراز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
3
228
تنها چیزی که دارم بگم دمت گرم واقعا حرف دل همه را زدید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
3
181
احسنت
جواد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
2
184
آخ که از ته قلبم حرف زدی! واقعا می ترسند نان دانی شان جمع شود!
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
3
176
بالاخره یه نفر حرف حق رو زد ممنون ازشما که حرف دل مردم را زدی.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
3
184
کلام زیبا از زیبا کلام
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
4
161
چقدر خوبه یکی باشه حرف دل ما رو بزنه..
نظرات بینندگان