arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۴۰۸۰
تعداد نظرات: ۵۷ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۹ - ۳۰ مهر ۱۳۹۲
توضیحات موتلفه در مورد یک خبر و پاسخ «انتخاب» :

از «تایید خالی کردن خزانه توسط احمدی نژاد» تا «فشار به خزانه خالی روحانی»

حزب موتلفه در حالی مدعی شده است که خزانه دولت خالی نیست که مطابق با گزارشهای رسمی دولت بیش از 300 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و حتی اگر 100 میلیارد دلار موجودی هم داشته باشد باز هم نه تنها خزانه اش خالی نیست بلکه منفی نیز هست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بدنبال انتشار گزارش مستند «انتخاب» در پاسخ به ادعاهای دبیرکل موتلفه، این حزب با ارسال جوابیه ای به گزارش «انتخاب» پاسخ داد که متن آن همراه با توضیحات انتخاب در ادامه می آید:

مدير مسوول محترم سايت انتخاب

سلام عليكم

احتراماً وفق ماده 24 قانون مطبوعات مطلب زير را در پاسخ به نقد مواضع دبير كل حزب موتلفه اسلامي در خصوص «خزانه كشور» كه در تاريخ 28 مهر 92 ساعت 54/16 دقيقه در خروجي سايت ملاحظه شد، درج نماييد.

1- نقد مشفقانه دبير كل حزب موتلفه اسلامي در خصوص خالي نبودن خزانه كشور لازم بود توسط سخنگوي دولت يا شخص رئيس جمهور يا مدير كل خزانه پاسخ داده شود. سكوت اين سه منبع كه مخاطب اصلي آقاي حبيبي هستند دليل بر صحت ادعاي ماست.

2- خزانه كشور محل دريافت‌هاي دولت است. درآمد عمومي يكي از دريافت هاي دولت مي‌باشد كه بخشي از پرداخت‌هاي دولت از همين منبع صورت مي‌گيرد. پرداختهاي به موقع دولت در 6 ماهه اخير چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی نشان مي‌دهد كه خزانه هيچگاه خالي نبوده است.

3- بخشي از درآمد عمومي كشور ناشي از فروش انحصارات به صورت ارز و سپس طلا وصول مي‌شود و در حسابهاي خاص خزانه نگه‌داري مي‌شود. وجود انبوهي از طلا و ارز در خزانه كشور شاهد اين ادعاست كه بارها توسط مسئولين بانك مركزي يا مقامات وزارت دارايي اعلام شده است. اين قسمت قضيه جزو «اسرار مگو» نيست.

4- گزارشات دريافت‌ها و پرداخت‌هاي خزانه هر سه ماه يك بار و يا 6 ماه يك بار به مسئولين داده مي‌شود و اين گزارشات محرمانه بوده است، لكن هر كس از طريق پرداخت‌هاي به هنگام دولت مي‌تواند بفهمد خزانه خالي يا پر است.

5- موجودي حساب صندوق توسعه ملي از درآمد عمومي كشور كه مربوط به درآمد نفت است، حاصل مي‌شود. پس صندوق بخشي از خزانه كشور است كه به موجب قانون بخشي از درآمد كشور براي هزينه‌هاي خاص نگه‌داري مي‌شود كه موجودي آن هم مثبت است و خالي نيست.

ضمناً وقتی کلمه خالی را بکار می گیریم یعنی یک ریال هم پول نیست. آیا خزانه واقعاً یک چنین وضعیتی دارد؟

پاسخ منفی به این سوال به قدری بدیهی است که احتیاج به توضیح ندارد.

6- حمايت حكيمانه، نقدمشفقانه و رصد هوشمندانه راهبرد ما در برخورد با همه دولتهاست. همين رويكرد را با دولت جديد دنبال مي‌كنيم. دولت علاوه بر پيش‌بيني هاي بودجه، درآمدهايي دارد كه بايد آن را احياء كند. بند «ب» ماده 26 قانون پولي و بانكي به دولت اجازه مي‌دهد ما به‌التفاوت ناشي از تسعير و تغيير برابريهاي قانوني اگر مثبت بود، صرف بدهي‌هاي دولت به بانك مركزي شود و مازاد آن به درآمد عمومي واريز گردد. اگر هم منفي بود با انتشار اوراق مشاركت زيان را جبران كند. دولت با اعمال قانون پولي و بانكي مي‌تواند بخشي از بدهي‌هاي خود را بپردازد. اگر چنين اراده‌اي ندارد، نمي‌تواند خزانه كشور را متهم به «خالي» بودن كند. آن هم روزي كه هيئت نمايندگي ايران عازم ژنو براي مذاكرات هسته‌اي است. يك ديپلمات مي‌فهمد اعلام خبر نادرست خالي بودن خزانه در مذاكرات به نفع كدام طرف گفتگو است.

7- آنها كه با مواضع حزب موتلفه اسلامي آشنايي دارند مي‌دانند كه جدي‌ترين انتقادها را حزب به كاركردهاي اقتصادي، فرهنگي و سياسي دولت قبل داشت و همين رويكرد را هم به دولت جديد دارد. نقد مشفقانه ما را نبايد برخورد قبيلگي و سليقگي ترجمه كنيد.

8- توصيه مي‌كنيم از اين پس براي پاسخ به نقدهاي اقتصادي حزب از عباراتي كه متضمن اهانت و نشر اكاذيب است، پرهيز كنيد تا با تكيه بر آن بتوان يك تعامل مثبت را دنبال كنيم، همچنين قبل از هر پاسخي با مسئولين مربوط كه مخاطب نقد هستند مشورت نماييد، تا پاسخ مشكل دولت را دوچندان نكند. فراموش نكنيد نقد، پرسش يك حق است و پاسخگويي مؤدبانه و اقناع كننده يك وظيفه!

با تشكر
روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي

توضیحات «انتخاب»

1- حزب خوشنام و معتبر موتلفه در حالی مدعی شده است که خزانه دولت خالی نیست که مطابق با گزارشهای رسمی دولت بیش از 300 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و حتی اگر 100 میلیارد دلار موجودی هم داشته باشد باز هم نه تنها خزانه اش خالی نیست بلکه منفی نیز هست.

2- جای این سوال از حزب موتلفه است که وقتی شما در آغاز این دولت که وارث این حجم بدهی است مدعی پر بودن خزانه می شوید چرا در دولت قبل که هزار میلیارد دلار منابع مالی را مصرف کرد این چینین ادعایی نداشتید و احمدی نژاد را در سال 1388 حمایت کرده و در انتخاباتهای مجلس با وی لیست مشترک دادید.

3- اشاره حزب موتلفه به انتشار اوراق مشارکت نیز پیشنهاد عجیبی است چرا که اوارق مشارکت تنها به بدهی های دولت بعلاوه سود آن می افزاید.

4- در گزارش «انتخاب» به خوبی توضیح داده شده است که ذخائر طلای بانک مرکزی متعلق به دولت و در اختیار دولت نیست بلکه دولت بابت تحویل آن به بانک مرکزی یکبار ریال دریافت کرده بنابراین این طلاها در خزانه دولت نگهداری می شود.

5- همانطور که حزب موتلفه اطلاع دارد کشور بدلیل مواضع دولت قبل در سیاست خارجی در وضعیتی قرار گرفته است که درآمد ارزی کشور از 130 میلیارد دلار در سال نود به حدود 40 میلیارد دلار در امسال کاهش پیدا کرده است، که همین مقدار نیز قابل انتقال به داخل نیست وبسیاری از هزینه های ضروری کشور نیز مانند واردات گندم، کالاهای اساسی و هزینه های دفاعی اولویت دارد و عملا وضعیت کشور بمراتب دشوار تر از بیان ریاست محترم جمهور است و انتظار از حزب موتلفه آن است که بجای اینگونه تشکیکات بی اساس بدلیل مصالح نظام و منافع ملی بخشی از حمایت بی دریغی که از دولت احمدی نژاد بخصوص در دور اول کردند از دولت تدبیر وامید بعمل آورد.

در پایان بیانیه حزب موتلفه در پایان دولت نخست احمدی نژاد جهت قضاوت افکارعمومی منتشر می گردد:

«حزب موتلفه اسلامی در بیانیه انتخاباتی سال 1388 خود ضمن اعلام حمایت از نامزدی محمود احمدی نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری تاکید کرد که احمدی نژاد رکورد قابل قبولی از کارآمدی و لیاقت اصولگرایان را در اداره کشور باقی گذاشته است. 

متن این بیانیه به این شرح است :

کمتر از دو ماه به برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مانده است، اهمیت این دوره به دلیل شرایط خاص جهانی و موقعیت ایران در منطقه وتداوم دشمنی آمریکا و اروپا به دلیل پیشرفت های علمی و سیاسی ایران بر کسی پوشیده نیست.

حزب موتلفه اسلامی ضمن دعوت از مردم عزیز و بزرگوار برای شرکت گسترده در انتخابات آینده نکاتی را در زیر یادآور می شود.

1- دهه چهارم انقلاب، به فضل الهی دهه رشد و بالندگی انقلاب اسلامی و دهه رشد شتابان کشور به سوی قله های پیشرفت و عدالت است. گفتمان اصولگرایی در اواسط دهه سوم انقلاب به عنوان یک گفتمان مسلط در میان طبقات مختلف مردم تبدیل به جنبش و نهضت فراگیر درآمد و اصولگرایان با کسب اعتماد عمومی توانستند تصویری از کارآمدی نظام را در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نمایش بگذارند.

این رویکرد باعث شد ملت ایران مورد حقه و حسد قدرت های زورگوی جهان قرار گیرد و با تشدید تحریم ها و محدودیت ها روبرو شوند اما ملت ایران قهرمانانه ایستاد و تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کرد و سکویی برای پیشرفت های حیرت انگیز در قلمرو فناوری های نوین پدید آورد.

2- موقعیت ایران در منطقه وجهان و جایگاه رفیع ملت ایران در تحولات عمیق ساختاری در ساخت قدرت امروز در دنیا یک واقعیت انکاناپذیر است و ایستادگی ملت در نهایت منجر به تسلیم قدرت های جهانی شد و لحن تهدیدات تغییر کرده و می خواهند از دریچه گفتگو و مذاکره وارد شوند. امروز منطق جمهوری اسلام یایران یک منطق مطرح در محافل و مجامع جهانی است و این منطق آمریکا و رژیم صهیونیستی را از جامعه جهانی منزوی کرده است و غلبه منطق ملت ایران در این مجامع یک امر انکارناپذیر است.

منطق رئیس جمهور به نمایندگی از ملت در دانشگاه کلمبیا و نشست دوربان 2 در ژنو نشان داد آنان که بیش از سه دهه در اندیشه انزوای منطق انقلاب در جهان تلاش کردند امروز چقدر در جامعه جهانی منزوی و مطرود و منفورند.

3- نظام مردم سالاری دینی در ایران بیش از سه دهه کارآمدی خود را در اداره کشور نشان داده و در این مدت در برابر همه ناملایمات داخلی وخارجی و دخالت های بیگانگان و تهدیدات دشمنان ایستاده است.

رمز ایستادگی مشارکت وسیع مردم در سرنوشت خود و پاسداری از حیات انقلاب و اسلام از طریق حضور موثر و گسترده در انتخابات های گوناگون بوده است. امروز نظام سوسیال دموکراسی و لیبرال دموکراسی غرب با چالش های بزرگی روبروست اما اسلام و انقلاب اسلامی نفوذ خود را هر روز در منطقه و جهان بیشتر نشان می دهد.

به همین دلیل انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به دلیل چالش های سنگین دولت و ملت با استکبار و استبداد جهانی اهمیت فوق العاده و ویژه ای دارد.

انتخابات آینده یک انتخابات رقابتی، سالم و آزاد است و باید بیشترین حد مشارکت را شاهد باشیم. رئیس جمهور آینده باید با رای بالا انتخاب شود تا بتواند با اقتدار در مجامع جهانی ظاهر شود و حقوق ملت ایران را استیفا نماید. او باید رای بالا داشته باشد تا در برابر زورگویان جهان بایستد و فریاد ملت ایران را رساتر در جهان طنین انداز نماید.

4- حزب موتلفه اسلامی از مدتها پیش بررسی کارنامه دولت نهم را در دستور کار خویش قرار داده بود. با بررسی های دقیق در تاریخ 7/10/87 به این نتیجه رسید که عملکرد دولت در مجموع مثبت و قابل دفاع است و فصلی از کارآمدی اصولگرایان را در قوه مجریه به تصویر می نماید.

اما به دلیل اینکه حزب موتلفه اسلامی احدی از گروه ها و احزاب چهارده گانه در جبهه پیروان خط امام و رهبری است و برای خود حفظ تحفظ قائل نیست بررسی ها و کنکاش خود را همراه با دیگر اعضا ادامه داد تا اینکه در روز جمعه 4/2/88 در نشستی با حضور اعضا و مسئولان استانها به اتفاق آرا رای به حمایت از دکتر محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داد.

موتلفه اسلامی دیدگاه های خود را برای اداره مطلوب تر کشور به منتخب ملت در انتخابات دهم تقدیم خواهد کرد زیرا جدا معقتد است که دهه پیشرفت و عدالت نیازمند به تغییرات جدی در برخی مدیریت ها و برنامه ها و سیاستگزاری ها است که انشاء الله رئیس جمهور شجاع و پرکار که نامزد حزب موتلفه اسلامی است آن تغییرات را با مشورت همه صاحبنظران دلسوز انجام خواهد داد.

5- حزب موتلفه اسلامی با حفظ احترام به دیگر نامزدهای مطرح انتظار دارد یک رقابت سالم، اخلاقی و جوانمردانه تدارک شود و نهایتا هر آن کس که مورد اعتماد قرار گرفت به دیده احترام نگریسته شود و همه در مدیریت دستگاه اجرایی در اخل و مدیریت دولت در مجامع جهانی او را یاری دهیم.

6- رئیس جمهور آینده باید مطالبات مردم و رهبری را پاسخگو باشد؛ رهبری و مردم انتظار دارند رئیس جمهور مومن به انقلاب و ارزش های الهی باشد، رهبری و مردم انتظار دارند رئیس جمهور با کفایت، شجاعت و با نشاط باشد. مردم و رهبری دوست دارند رئیس جمهور خادم ملت باشد و از درد ملت در اقصی نقاط کشور مطلع و برای درمان آن تئوری داشته باشد. مردم و رهبری می خواهند رئیس جمهور دلسوز محرومین و مستضعفان باشد و با مدیریت قدرتمند و گره گشای خود موانع را یکی پس از دیگری از میان بردارد.

مردم و رهبری انتظار دارند که رئیس جمهور لحظه ای را از پرداختن به پیشرفت مملکت و حفظ استقلال کشور فروگذار نکند ما در بررسی های خود و نیز مستند به مواضع آشکار مقام معظم رهبری در دیدارهای متعدد به این نتیجه رسیدیم.

دکتر محمود احمدی نژاد در کارنامه چهارساله خود توفیق خوبی در پاسخ به مطالبات مردم و رهبری داشته و رکورد قابل قبولی از کارآمدی و لیاقت اصولگرایان را در اداره کشور باقی گذاشته است. »

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۵۲
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
21
384
حزب موتلفه واقعا باید خجالت بکشد ! یعنی شما از دولت بیشتر می دانید ؟ دوران دولت مورد حمایت شما هرگز از یاد مردم نخواهد رفت !
پاسخ ها
فرشید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
دوستان شرمنده ولی فکر می کنم این آقایان از دولت بیشتر و یا حداقل به اندازه دولت می دانند. چرا؟ چون: 1- رییس دفتر رییس جمهور-آقای نهاوندیان عضو این حزب است. 2- نبض بازار تهران و به نوعی ایران در دستان این حضرات میلیاردر است.
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
بیشترین مقاومت علیه خواست ملت ایران در دوران اصلاحات توسط همین موتلفه ایها انجام شد!
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
صد روز قول داده شده گذشت ما هنوز داریم با هم دعوا میکنیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
10
264
بنده خداها پير و از كار افتاده هستن حالا يه چيزي گفتن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
5
134
300 هزار میلیارد تومان یعنی 300 تیلیارد تومان

یک دفعه بنویسید 300 هزار هزار هزار هزار تومان !
mohammad
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
9
256
احتمالا این اقایان جیب خود را با خزانه دولت اشتباه گرفته اند احتمالا منظورشان جیب خودشون بوده که پر از پوله
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
7
209
انتخاب جان تو غصه نخور مردم انچه باید بفهمند فهمیده اند این اقایان به اندازه تیتراژ روزنامشان هم حرفشان خریدار ندارد ما دیگه به وجود این دسته افراد که تنها. منفعت خود برایشان مهم است عادت کردیم،به قول شاعر :اخر این کتاب را با هم خواهیم خواند
حالا حالاها اینا مشغول سوختن. از رای مردم اند.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
قبول ندارم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
4
173
این برادران موتلفه را باید واقعا به تقوا و ترس از خدا توصیه باید کرد. من قبلا هم گفتم که این عزیزان جنس پول و طلا و دلار را خیلی خیلی خیلی خوب میدونند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
7
180
چهره رئیس جمهوری قبلی رو میبینم سردرد میگیرم!! چرا؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
9
100
مدير محترم سايت آقاي عسگراولادي نزديك به دو ماه است در بيمارستان بستري هستند و اطلاعيه هاي موتلفه ربطي به ايشان ندارد.ايشان كسي است كه جلوي اكثريت اعضاي موتلفه ايستاد
مسیحا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
32
123
وقتی مدیریت نباشد همینطور می شود، کسی که با سیاست دادن سیب زمینی به مردم رای می آورد نباید از او انتظار دیگری داشت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
59
21
آقای روحانی که گفتند 180 هزار میلیارد بدهی داریم شما میگید 300 هزار میلیارد!!!
عباد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
2
65
180 هزار میلیارد بدهی یعنی خزانه خالی واین همه بدهکاری .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
79
البته در پاسخ باید این نکته را اضافه کرد که مثل اینکه این افراد در جای گرم نشسته اند و از وضعیت حقوق کارمندان و سایر اقشار خبر ندارند. جهت اطلاع ایشان عرض می کنم که حقوق معلمان در چند ماه پایانی دولت قبل بار ها به تاخیر افتاد . همچنین حقوق بعضی از نیروهای نظامی. تازه این ها دو قشری هستند که من خبر دارم. شاید دیگران نیز همین طور باشند. در این دولت هم در ماه اخیر نسبت به مواقع معمول تاخیر در پرداختی ها مشاهده می شود . همپنین تاخیر در پرداخت یارانه های این ماه هم که در رسانه ها مطرح شد. حتما آقایون این مشکلات را نمی بینند که این طور صحبت می کنند.
یاسر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
2
102
اولا حساب آقای عسکراولادی را از حساب موءتلفه باید جدا کرد ثانیا لازک به ذکر نیست که اصولگرایان در این 8سال که باتمام وجود وتوان از احمدی نژاد حمایت کردند و حاصل آنها اینهمه مشکلات و تورم 40درصدی وآشفتگی اوضاع اقتصادی و سیاسی وفرهنگی میباشد عملکردشان نیاز به بیان ونقدو انتقاد ندارد کهرنگ رخساره خبر میدهد از حالتشان .آنها که دفاع میکنند یا شریک جرمند یا از جمله جریانهایی هستند که از آن شرایط بهره برداری کرده اندیا از روی شرمندگی دفاع میکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
یاسر عزیز پسته از کیلویی8000 به 80000رسید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
48
حزب خوشنام و معتبر موتلفه در حالی مدعی شده است که خزانه دولت خالی نیست که مطابق با گزارشهای رسمی دولت بیش از 300 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و حتی اگر 1000 میلیارد دلار موجودی هم داشته باشد باز هم نه تنها خزانه اش خالی نیست بلکه منفی نیز هست!!! باید می گفتین صد میلیارد دلار و نه هزار میلیارد دلار
پاسخ ها
حامد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
آره تایپیست یک صفر زیاد گذاشته.
ایران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
2
142
بلایی که دولت احمدی نژاد سر اقتصاد این مملکت آورده نه تنها دولت روحانی حتی دولتهای بعدی هم نمی تواند مملکت را در 8 سال آینده به 8 سال گذشته بازگردانند/

ارزش پول ملی 300 درصد افت کرد / مردم فقیر تر شده بی کاری بیشتر / صنعت به کلی نابود شده

و اختلاس های بانکی و پولی

ارزش هویت و پاسپورت ایرانی به پایین تر ین حد خود از زمان انقلاب.
سخنرانی ایشان در سازمان ملل و محو اسرائیل باعث همدردی تمام دنیا با اسرائیل


اگر بخواهم ادامه بدهم یک کتاب 100 من می شود
حسین
|
-
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
1
69
کاشکی اقایان به جای مخالفت بیجا و بی مورد ... به کمک دولت بیایند ولی الان متاسفانه(بدبختانه) منتظرند دولت یا اشخاص نزدیک به دولت یه موضع بگیره این اقایون دقیقا موضع مخالف بگیرند .
قاسمی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
1
75
اقای اولادی میفرمایند که دولت فعلی پرداخت های به موقع دراد این در حالی هست که در پرداخت حقوق کارکنان دولت تاخیر وجود دارد
منصف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
2
132
برادران موتلفه دروغ هاله نور یادتان هست؟طبق روایات دروغ از بزرگترین گناهان است و شما چرا سکوت کردید ؟ ازاین بدتر> تاییدش کردید؟حق تلخ است ولی مردش میخواهد حق بگوید ولو علیه خودش.تاکی؟
مرتضی از قم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
1
52
انتخاب 100 میلیارد دلار می شود 300هزار میلیارد تومان نه 1000 میلیارد دلار!!
پاسخ ها
سهند
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
فکر کنم منظورش همون 100 بوده. درست یادم باشه دولت خاطمی 60 میلیارد تحویل داد. ولی اگه قیمت نفت را ضرب در 8 سال نفت فروخته شده به قیمت تخمینی روزش کنیم، عددی حدود 1000 میلیارد دلار حاصل شه که درآمد نفت و گاز 8 سال اخیره (و شاید بیشتر!). البته اینا همشون حسابای سر انگشتی هستن و بنده ادعایی ندارم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
12
مسئولان سایت انتخاب عدد 100 میلیارد دلار در بند 1 "توضیحات انتخاب" صحیح است. لطفا اصلاح بفرمایید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
51
5
انتخاب خجالت نمی کشی از عسکر اولادی همچین عکسی گذاشتی؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
50
دمت گرم انتخاب.....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
2
49
چه عکس باحالی
پیام
|
UNITED KINGDOM
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
51
آقامن حاضرم مجانی 3 واحد درس حسابداری برای کلاس اکابر این دوستان برگزارکنم تا فرق بین درآمد وهزینه دارایی وبدهی وموجودی رابرایشان توضیح دهم شاید آنوقت مطلب را متوجه شوند
سینوس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
31
3
انتخاب جان باید حرفه ای تر عمل میکردی.همین که (هرچند به نظر من نادرست وجانبدارانه )ولی محترمانه ودر چارچوب آن نقد شما جواب داده اند باید باعث میشد که شما هم در همان حدود جواب بدهید. قسمت 2توضیحات و آوردن بیانیه آنها در حمایت از محمود در آخر ، به نظر من جالب نبود. دوستدار تو سینا.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
0
39
انتخاب جان دستت دردنکنه
سیاوش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
3
43
عکس خوب
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
41
یعنی عاشقتم انتخاب!!!!خیلی عکس معنا داری گذاشتی
ایرانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
55
"احمدی نژاد رکورد قابل قبولی از کارآمدی و لیاقت اصولگرایان را در اداره کشور باقی گذاشته است."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میلاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
5
38
احسنت بر غیرتت انتخاب ، یاشاسین انتخاب....
رهگذر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
11
جوابیه موتلفه به خوبی نشان می دهد که هیچ سندی مبنی بر ادعای خود بر پر بودن خزانه ندارند.

واقعا متاسفیم از بدنام کردن یک حزب با این نگاه جناحی
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
5
احسنت بر تو، یا انتخاب...
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
5
احسنت بر تو، یا انتخاب...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
5
حزب موتلفه ثابت کرده که با برچسب زدن میتواند همیشه در قدرت بماند...
حزبی با پولدار با فکری کاملا انحصار طلب
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
5
3
آدم باید منصف باشه؛ بین و بین الله جواب مؤتلفه خیلی حساب‌شده‌تر بود.
نویسنده مطلب «انتخاب» یا خیلی عجله داشته یا ...
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
4
" منظور از خالی یعنی یک ریال هم نیست "
خوب واضخه که منظور از خالی در سخنان رییس جمهور فقط یک تیکس. چطور چنین حزبی این را درک نمی کند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
20
قابل توجه جناب اقاي عسكراولادي....محترم.اولا اين دولت دولت حرف وجنجال نيست دومااگرقرارباشدبه تك تك حرفهاوادعاهاي شمااصول گرايان که دلسوزياتون فقط وقتي گل ميكنه كه دولتي غيرازخودتون باشه جواب بده كي بايد كاركنه ديگه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
4
12
(احمدي نژاد)
هيچگاه تو را فراموش نخواهم كردتو جواني را از من گرفتي
علی دبیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
7
سن که بالا میره فراموشی هم گریبانگیر ادم میشه !!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
3
11
بلایی که احمدی بر سر اقتصاد مملکت اورد هزاران ادام اسمیت هم نمی توانند درست کنند
هادی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
2
4
خیلی عکس بدی است. این طوری که بی احترامی می کنیم فردا هم بهمون بی احترامی میشه میگیم افراطیون تحمل اعتدال را ندارند.
این کار اخلاقی نیست و شان ما نیست
ابراهیم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
42
چند نکته خدمت دبیر کل محترم حزب موتلفه : بزرگوار آیا تاکنون قبل از شروع سال تحصیلی فرزندت کیف ولباس، قلم ودفتر ..... از شما خواسته و جنابعالی قدرت خرید آن را نداشته باشید و فرزندت تا ساعت 3بعداز نیمه شب با چشمانی گریان و نفرین وضعیت معیشت خانواده خوابش ببردآیا تا بحال برای بردن همسر وفرزندانت نزد پزشک درمانگاه محله با مشکل مالی مواجه بوده ای؟آیا تا بحال پسر جوانت بخاطر نداشتن هزینه خرید یک کوشی معمولی عذاب کشیده است ؟ آیا تاحال اقساط وام هایی که دریافت نموده ای برای امرار معاش روزانه چندماه عقب افتاده است ؟ آیا تاکنون صحنه دردناک انتظار مساعدت والدین از فرزندی را مشاهده کرده اید که فرندشان توان دادن کوچک ترین مبلغ و هر کمک مادی دیگری را به پدر ومادر را ندارد؟ آیا تاحال زندگیت بخاطر عدم توان مالی در تأمین ضروری ترین نیازهای خانواده تا مرز متلاشی شدن پیش رفته است ؟ این سوالات ودهها آیا وچرای دیگه را در هشت سال دولت پرکار اصوالگرا خیلی ها از این ملت شریف لمس کردند ولی حضرتعالی برایت تصور نشده است زیرا به حمد خدا جیبت پراست. بنابراین خزانه خالی یا پر باشد چه تفاوتی می کند خزانه پر باید اسباب پر شدن جیب مردم و آسایش روح مردم شود وگرنه سودش چیست . بزرگوار به جای این جنجال های سیاسی وجناحی با دولت هم فکری کنید و مشکلات مردم را حل نمائید این دعواها تنها موجب عقب ماندگی ملت ما نسبت به ملت های دیگر خواهد شد و سود آن عاید دشمنان مردم ونظام می شود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
1
11
به خاطر انتخاب عکس عالی از شما ممنونم.
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
14
ما گرسنه ها هم خدایی داریم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
3
این حزب راه به تركستان مي برد حيف نام حاج سعيد اماني و دیگر بزرگان
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
7
بهتر است افراد حزب موتلفه اطلاعات خود را اپديت كنند.و اتقاد سازنده داشته باشند نه تخريب
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
16
حساب من با بعضی ها فقط در قیامت تسویه میشه، زندگیم بخاطر گرونی از هم پاشید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
13
من لنگ ده میلیون هستم ولی جیب بعضیا پر نمیشه ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
8
آقای حبیبی و آقایان هیأت مؤتلفه ظاهرا از انبوه پیمانکاران طلبکار دولت خبر ندارند.
همايي نژاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
0
19
فقط بفرماييد چطور برادر عسگر اولادي يكي از 10 ثروتمند جهان اسلام شده است.
متظكرم !!
نظرات بینندگان