arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۵۰۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۹ - ۰۸ آبان ۱۳۹۲

آیت الله موسوی اردبیلی: انقلاب از زبان انقلابیون اصیل و یاران امام(ره) به مردم منتقل شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، با تأکید بر این که باید انقلاب اسلامی و ارزش های آن را از زبان انقلابیون و کسانی که برای انقلاب زحمت کشیده و در کنار امام(ره) بودند به مردم منتقل کرد، گفت: امروز برخی بدون هیچ سابقه ای دم از انقلاب زده و فقط داد می زنند و فکر هم می کنند همیشه این طور بوده در حالی که در دوران قبل از انقلاب سختی های بسیاری بر روی مردم و مبارزان انقلابی وجود داشت.

به گزارش ایلنا، آیت الله العظمی سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی شب گذشته در دیدار سرهنگ حسینی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که به دفتر ایشان آمده بود، با مهم خواندن کار برای نشر و ترویج ارزش های 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت:‌ کار شما در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، کاری بسیار لازم و ضروری است و شکی در اهمیت آن وجود ندارد، چرا که لازم است فداکاری های رزمندگان و ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس به همه مردم گزارش شود تا مردم و نسل جوان بدانند چه کار عظیمی صورت گرفته است و این کار استمرار هم داشته باشد.

وی افزود: جنگ و جهاد و انقلاب اسلامی ایران، کار بسیار مهمی بود و اگر احیانا کسانی فکر کنند دفاع مقدس دوران مهمی نبوده است و بی توجه از کنار آن عبور کنند دچار اشتباه شده اند، چرا که فداکاری های ملت ایران در دوران انقلاب و دفاع مقس دورانی بسیار مهم و با ارزش بود و حتی می توان گفت در کل دنیا بی نظیر است.

این مرجع تقلید گفت:‌ رشادت‌های رزمندگان و ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس نشان داد که در بعد مردمی بودن انقلاب اسلامی ایران،‌ چیزی خلاف توقع پیش نیامد؛ نمونه بارز این حرف، فرمایشات و نامه های امام خمینی(ره) بود که وقتی خطاب به مردم نکته ای را در مورد جنگ می فرمودند به خودی خود راه را برای پیشرفت ما در جنگ باز می کرد.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی با بیان این که باید زحمات انقلابیون برای تحقق انقلاب اسلامی ایران همواره بیان و به مردم گزارش شود، تصریح کرد:‌ زحمات فراوانی برای تحقق انقلاب اسلامی ایران کشیده شد تا ملت ایران سرافرازانه زندگی کند، اما متأسفانه به دلیل برخی از مشکلات فعلی کشور، برخی افراد تصویر نادرستی در ذهن خود ساخته و با این که دوران قبل از انقلاب را هم شاید ندیده باشند جملاتی را بر زبان می آورند که انگار مشکلات کمتر از الآن بوده است در حالی که در دوران رژیم ستم شاهی جنایت های بسیاری صورت می گرفت به شکلی که امنیت روحی و روانی مردم از بین رفته بود و مردم حتی جرأت این که با هم حرف بزنند را از دست داده بودند.

وی جایگاه انقلابیون اصیل را مهم توصیف کرده و تأکید کرد: باید انقلاب اسلامی و ارزش های آن را از زبان انقلابیون و کسانی که برای انقلاب زحمت کشیده و در کنار امام(ره) بودند به مردم منتقل کرد نه این که افرادی که نقشی در انقلاب نداشتند بخواهند این جایگاه را پر کنند.

این مرجع تقلید خطاب به مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بیان داشت: یک کار دیگر شما باید این باشد که آن چیزی که از انقلاب اسلامی و مبارزات با رژیم ستم شاهی و همچنین دوران 8 سال دفاع مقدس در ذهن مردم مانده را استخراج کرده و نگاه دارید تا این خاطرات مردمی از بین نرود.

وی در ادامه با ذکر خاطراتی از حضرت امام خمینی(ره) تأکید کرد:‌ باید این حرف ها و خاطرات مربوط به امام(ره) و انقلاب و دفاع مقدس را به مردم گفت تا بدانند چه زحماتی برای تحقق انقلاب اسلامی ایران کشیده شده است.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی تصریح کرد: امروز برخی بدون هیچ سابقه ای دم از انقلاب زده و فقط داد می زنند و فکر هم می کنند همیشه این طور بوده در حالی که در دوران قبل از انقلاب سختی های بسیاری بر روی مردم و مبارزان انقلابی وجود داشت.

قبل از سخنان آیت الله العظمی موسوی اردبیلی، سرهنگ حسینی گزارشی از آخرین فعالیت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را خدمت این مرجع تقلید ارائه کرد.

 

پایان پیام
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۲
رضا گلابگير
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
0
16
چه كسي بهتر از خود شما.يا علي ما سر و پا گوشيم
نظرات بینندگان