arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۵۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۱ - ۱۱ آبان ۱۳۹۲

ذوالنور:‌ سعه‌صدر نظام دلیل آزادی خاتمی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ذوالنور گفت: موضوع بررسی حصر یا عدم حصر موسوی و کروبی در حال حاضر در اختیار شورای عالی امنیت ملی؛ از این رو تصمیم راجع‌ به افرادی که متهم یا مجرم هستند به خاتمی ربطی ندارد.

مجتبی ذوالنور در گفت‌وگو با فارس، به سخنان اخیر خاتمی درباره رفع حصر اظهارداشت: خاتمی از عوامل موثر در فتنه 88 است.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام تا کنون به  2 دلیل با خاتمی برخورد جدی نکرده تصریح‌کرد:‌ شخصیت خاتمی شخصیت دوگانه‌ای است و هیچ وقت شخصیت شفاف و یکسویه‌ای نداشته است.

ذوالنور ادامه داد:‌ خاتمی نه شجاعت لازم را دارد که روبروی نظام بایستد و تکلیف را روشن کند و نه عیار لازم را دارد که در نظام منشا آثار و برکات باشد؛ از این روگاهی در این سو و گاهی در سوی دیگر قرار دارد و در واقع نان به نرخ روز خور است.

وی یادآور شد: خاتمی مثل کروبی و موسوی کله‌شق و قاطع به میدان نیامد تا زمینه لازم برای دستگیری‌اش فراهم شود.

وی با بیان اینکه نکته دوم مسئله رافت، خویشتنداری و مصلحت‌اندیشی نظام است، افزود: در واقع سعه صدر نظام باعث شد وی اکنون آزاد باشد اما این به معنای این نیست که مستحق برخورد نیست.

ذوالنور با تأکید بر اینکه  خاتمی ابتدا اتهامات را از پرونده خود پاک کند و از لیست عناصر فتنه خارج شود، اظهارداشت: وی بعد از این اقدامات راجع به دیگران اظهار نظر نماید.

وی در ادامه سخنان خود تصریح‌کرد: ملاک در حصر یا عدم حصر یا زندانی شدن و زندانی نشدن افراد مربوط به دستگاه‌های ذیربط است؛ همانطور که حصر منتظری را شورای عالی امنیت ملی به ریاست خاتمی تصمیم‌گیری کرد از این رو تصمیم راجع به افرادی که متهم یا مجرم هستند به عهده دستگاه‌های ذیربط است و به خاتمی و دیگران ربطی ندارد.

وی ادامه داد: مملکت صاحب‌نظر و سازوکار دارد و افراد غیرمسئول نباید فضاسازی غیرمسئولانه در تصمیمات دستگاه‌های رسمی نظام داشته باشند.

ذوالنور با بیان اینکه این حرف بی‌ربطی است بگوییم حمایت خاتمی موجب رأی‌آوری روحانی شده است، افزود: وی فرد بی‌تاثیری در جامعه است و حتی در جبهه اصلاحات نیز نظرش نمی‌تواند موجب هماهنگی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم در فتنه 88 آخرین میخ را بر تابوت اصلاح‌طلبان وارد کرد، گفت:‌ نظام در حال حاضر دارای بهترین اقتدار است و مردم با لبیک به رهبری حماسه سیاسی را خلق کردند.
نظرات بینندگان