arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۸ - ۱۲ آبان ۱۳۹۲

تصاویر: قصر یخی المپیک زمستانی 2014

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«بالشوی» یا آن طور که روس‌ها می‌گویند قصر یخی بالشوی در مسابقات المپیک زمستانی 2014 سوچی میزبان رقابت‌های مختلفی از جمله هاکی روی یخ خواهد بود؛ سالن زیبا و با شکوهی که شاید در دنیا بی‌همتا باشد.

با وجود آنکه این سالن در کنار بسیاری دیگر از مجموعه‌های ورزشی در سوچی قرار دارد اما ابعاد بزرگ، سبک خاص معماری و شکوه و زیبایی‌اش آن را با دیگر ورزشگاه‌ها متمایز کرده است. سالنی که علاوه بر میزبانی مسابقات زمستانی می‌تواند میزبانی برای برپایی همایش‌ها و کنسرت‌ها باشد.

این قصر یخی مساحتی بیش از 95 هزار متر مربع دارد، یعنی دو برابر مساحت استادیوم فوتبال نوکمپ بارسلونا. همچنین این سالن در هنگام برگزاری مسابقات میزبان حدود 12 هزار تماشاچی خواهد بود که به 15 هزار نفر هم می‌تواند برسد.

از جمله مواردی که این سالن زیبا را متمایز می‌کند سقف شیشه‌ای آن است که به کسانی که با هواپیما از بالای آن عبور می‌کنند امکان دیدن داخل سالن را می‌هد. همچنین باید به صفحه نمایش بزرگ درون این قصر یخی اشاره کرد که با ابعادی که دارد چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

دیگر چیزی که این سالن را از دیگر سالن‌های مشابه متمایز می‌کند نبود جداره شیشه‌ای بین تماشاگران و زمین مسابقه است. همین امر سبب می‌شود تا تماشاگران خود را در میدان برگزاری رقابت‌ حس کنند.

به گفته مسئولین، قصر یخی بالشوی می‌تواند در عرض یک روز شکلی کاملا متفاوت پیدا کند. این مجموعه ورزشی تا حدود سه ماه دیگر میزبان بزرگترین المپیک زمستانی تاریخ خواهد بود.

حالا باید دید هزینه‌های بالا و سرسام‌آور ساخت این استادیوم ورزشی می‌تواند در جریان برپایی بازی‌های المپیک زمستانی 2014 جبران شود یا خیر.

نظرات بینندگان