arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۶۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۱۵ آبان ۱۳۹۲

دو برابر شدن رقم یارانه کالاهای اساسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی دولت از دو برابر شدن رقم یارانه کالاهای اساسی خبر داد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات امروز جلسه هیئت دولت و انتخاب استانداران استانهای اردبیل و چهارمحال بختیاری گفت: در این جلسه  مجید خدابخشی به عنوان استاندار اردبیل و قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری انتخاب شدند و همچنین علیرضا جهانگیریان به عنوان رییس سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه امروز هیات دولت انتخاب شد.

نوبخت اظهار داشت: در جلسه امروز بر ضرورت استفاده از نیروهای جوان در دولت تأکید شد و قرار شد که استفاده  از نیروهای بازنشسته با لحاظ مراحل قانونی این مسئله رعایت شود.

وی افزود: در سالهای گذشته عده‌ای کمی زودتر از سن معمول به بازنشستگی نائل شده‌اند که بر استفاده از این افراد نیز در جلسه امروز دولت تأکید شد.

سخنگوی دولت همچنین از دو برابر شدن رقم یارانه‌ها و ما به‌التفاوت کالاهای اساسی از جمله گندم خبر داد و گفت: همانگونه که می‌دانید برای تثبیت رقم کالاهای اساسی لازم است که مابه‌التفاوت نرخ ارز 1226 تومانی با ارز 2477 تومانی پرداخت شود که خوشبختانه در جلسه امروز تصمیم گرفته شد که این میزان با وجود کاهش سقف عمومی بودجه دو برابر شود تا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری شود.

نوبخت همچنین از فاینانس نزدیک به 25 میلیارد دلار از طرح‌های عمرانی خبر داد و گفت: انشاء‌الله با مجوزی که مجلس شورای اسلامی به ما داده است فاینانس طرح‌های عمرانی در سرتاسر کشور آغاز خواهد شد.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه طبق قانون دولت در اجرای سیاست اصل 44 باید از جایگاه تصدی و مالکیت خارج شود، تصریح کرد: متأسفانه در گذشته این واگذاری‌ها صورت نگرفته است اما دولت موظف است این واگذاری‌ها را به بخش غیردولتی انجام دهد.

سخنگوی دولت با اشاره به پرداخت یارانه‌ها به دهک‌های مختلف اظهار داشت: دولت تدبیر و امید یک راه‌حل منطقی را که در بردارنده منافع همه ایرانیان باشد در نظر دارد چرا که در مسئله هدفمندی یارانه‌ها که بسیار نیز مهم است همه آحاد مردم با آن در ارتباط هستند.

وی تأکید کرد: ما تا زمان اتمام کار، کارگروه‌های این حوزه مخالف رسانه‌ای شدن آن هستیم چرا که معتقدیم نباید برای مردم دغدغه ایجاد کنیم و در عین حال باید بهترین راه را برای استفاده از این منابع ایجاد کرد.

نوبخت با تأکید بر اینکه در این باره پس از جمع‌بندی اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت، درباره رابطه مجلس و دولت افزود: مجلس و دولت به عنوان دو قوه با قبول تفکیک قوا وظایفی دارند.

سخنگوی دولت درباره عدم رأی اعتماد مجلس به برخی از وزرای پیشنهادی گفت: ما از اینکه مجلس به وظایف قانونی خود عمل کند خرسندیم و اعتراضی هم نداریم و در عین حال نظر مجلس برای ما محترم است.

وی ضمن ابراز امیدواری برای تقویت روابط مجلس و دولت تصریح کرد: ما به خاطر رفاه و آسایش مردم و بهبود معیشت آنها نباید با یکدیگر اختلافی داشته باشیم که البته این به معنای صرف نظر از نظرات خود نیست.

نوبخت درباره برنامه صد روزه دولت خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور به زودی از طریق رسانه‌ها مواردی را که قبلا اعلام کرده بود به اطلاع مردم خواهد رساند.

سخنگوی دولت درباره ادامه سفرهای استانی در دولت یازدهم تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور به منظور دیدار با مردم سفر خواهد داشت اما نحوه این سفر باید با توجه به تجارت گذشته بهتر شود و از این رو ما روی این موضوع مطالعه می‌کنیم و انشاء‌الله در آینده اجرا خواهد شد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان