arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۱۷ آبان ۱۳۹۲

نصرالله: به سوریه نمی‌رفتیم لبنان، عراق دیگری می‌شد/در آستانه پیروزی تاریخی هستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شکست بیشتر توطئه‌های طرح‌ریزی شده ضد سوریه تاکید کرد که "در آستانه یک پیروزی تاریخی و راهبردی جدیدی قرار داریم".

به گزارش ایسنا ، روزنامه لبنانی السفیر امروز (جمعه) به نقل از سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نوشت: می‌توانم بگویم که ما بیشتر توطئه‌هایی را که ضد سوریه طرح‌ریزی شده بودند، با وجود مانع تراشی برخی کشورهای منطقه و تلاش آن‌ها برای جلوگیری از تحقق راه حل سیاسی، به شکست کشاندیم.

وی افزود: سوریه سلامتی خود را باز خواهد یافت و به راه حل سیاسی خواهد رسید؛ به ویژه اینکه محور جنگ ضد سوریه به بن‌بست رسیده است. اکنون می‌توانیم بگوییم که ما در پانزده دقیقه آخر، قبل از یک پیروزی تاریخی و راهبردی جدید قرار داریم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: پس از شکست توطئه ضربه زدن به مقاومت و هدف قرار دادن ایران، تصمیم گرفتند که علیه سوریه توطئه کنند. از نظر ما توطئه ضد سوریه از توطئه‌ای که در ژوئیه 2006 ضد حزب‌الله طرح‌ریزی شد، کمتر نبود؛ این توطئه برای براندازی نظام (سوریه) بود آن هم به دلیل گزینه‌های سیاسی این کشور در حمایت از مقاومت در عراق، فلسطین و لبنان و غیره. آن‌ها خواستند که سوریه هزینه این گزینه‌ها را بپردازد به همین دلیل ما در کنار این نظام ایستادیم.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: حضور حزب‌الله در سوریه چیزی بیشتر از یک ضرورت و عمل به واجب بود؛ اگر ما به سوریه نمی‌رفتیم لبنان به یک عراق دیگر تبدیل می‌شد؛ در عراق فقط در ماه گذشته بر اثر انفجار 300 خودروی بمب‌گذاری شده یا عملیات انتحاری 900 تن کشته و صدها تن مجروح شدند.

سید حسن نصرالله با دعوت برای مقابله با "خطر بزرگی" که هدف از آن ضربه زدن به مقاومت به وسیله خودروهای بمب‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: ما امروز با چالش‌هایی مستمر روبرو هستیم که نخستین چالش افزایش توانایی‌های مقاومت برای مقابله با خطر رژیم صهیونیستی است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: جان‌فشانی‌های ما در راه سربلندی میهن و امت، متوقف نمی‌شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان که در جمع گروهی از مسئولان برگزاری مجالس عاشورایی سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: تهدید برخی گروه‌های تکفیری برای حمله به مجالس عاشورایی فقط موجب مشارکت فعال و منظم ما در این مجالس نمی‌شود بلکه موجب وحدت اسلامی و مقابله با همه فتنه انگیزی‌های طایفه‌ای خواهد شد.

سید حسن نصرالله با اشاره به شعار "هیهات منا الذله"، تأکید کرد که باید فرصت را از کسانی که به دنبال ضربه زدن به ضاحیه جنوبی و ساکنان آن هستند، گرفت.

سید حسن نصرالله افزود: در سال 2006 دنیا علیه مقاومت همدست شد و برخی در انتظار شکست مقاومت نشستند و برخی نیز به دنبال آن بودند که کشتی‌ها بیایند و ما را بعنوان افراد تحت تعقیب به گوانتانامو ببرند؛ ولی در نهایت پیروزی همراه حزب‌الله بود و طبق اذعان همگان، حزب‌الله به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شد.
نظرات بینندگان