arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۲

آل سعود، شیعیان را وادار به حضور در کلاسهای درس در روز عاشورا کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مسئولان استانداری الاحساء در شرق عربستان در اقدامی که عناد ورزی آل سعود به شیعیان را نشان می دهد محدودیت زیادی را برای دانشجویان و دانش آموزان شیعی در روز عاشورا ایجاد کرد این درحالی است که در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان شیعیان آزادانه مراسم روز عاشورا را برگزار کردند.

به گزارش مهر، پایگاه المسله عراق اعلام کرد: در حالی که مسلمانان در اقصی نقاط جهان مراسم روز عاشورا را با حزن و اندوه به عزاداری می پردازند، اما آل سعود تمامی دانش آموزان و دانشجویان استان شیعی نشین الاحساء در شرق این کشور را مجبور کرد که سرکلاس های درس حاضر شوند.

این رسانه عراقی به نامه ای از آموزش و پرورش اسان الاحساء که در آن به دانش آموزان و دانشجویان غائب و اقدام آنها برای تعطیلی دسته جمعی کلاسها هشدار داده شده اشاره کرده است.

المسله گزارش داد: این اقدام سعودی ها در راستای ادامه فعالیتهای شیعه ستیزی آل سعود در مناطق شرقی عربستان است اما با وجود اقدامات سرکوبگرانه شیعیان عربستان مراسم عاشورا را برگزار کردند.

این رسانه عراقی به نقل از منابع آگاه از برگزاری گسترده مراسم در عاشورا و شکست دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی سعودی و آنچه هیئت امر به معروف و نهی از منکر سعودی نامیده می شود خبر داد.

این پایگاه عراقی در ادامه آورده است: رژیم سعودی یکی از رژیمهای سرکوبگر و استبدادی محسوب می شود.بسیاری از شیعیان عربستانی برای برگزاری مراسم به کشور مجاور یعنی بحرین که اکثریت آن را شیعیان تشکیل می دهند می روند.

نظرات بینندگان