arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۲۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۲ - ۲۵ آبان ۱۳۹۲

«قضات کهریزک» و «نمایندگان 3 هزار میلیاردی» در انتظار دیوان عالی کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرونده‌های قضات کهریزک و دو نماینده مجلس که در جریان رسیدگی به پرونده فساد 3 هزار میلیاردی محکوم شدند به دیوان عالی کشور ارجاع شده است.
به گزارش ایسنا با تایید احکام شعبه اول دادگاه انقلاب در پرونده فساد مالی بزرگ از سوی دیوان عالی کشور، مشخص شد که در این پرونده چهار نفر به اعدام محکوم و دیگر متهمان این پرونده نیز به تحمل مجازات‌هایی نظیر حبس، انفصال از خدمت و جزای نقدی محکوم شدند.

در این پرونده که سر و صدای زیادی به پا کرد، در رابطه با دست داشتن سه نماینده مجلس در اقدامات گروه امیر منصور آریا زمزمه‌هایی وجود داشت تا اینکه این سه نماینده در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

با رسیدگی به اتهامات سه نماینده متهم در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران یکی از آن‌ها تبرئه و دو نفر دیگر به جزای نقدی و رد مال محکوم شدند.

دو نماینده محکوم، به حکم دادگاه کیفری استان تهران اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

به گفته محمد عمرانی مدیرکل امور دفاتر شعب دیوان عالی کشور پرونده این دو نماینده در حال حاضر در شعبه 32 دیوان در نوبت رسیدگی است.

پرونده دیگری که طی سال‌های اخیر توسط رسانه‌ها و مردم به شدت پیگیری می‌شد پرونده قضات کهریزک بود. در این پرونده، شعبه 76 داگاه کیفری استان تهران از هشتم اسفند ماه 1391 رسیدگی به اتهامات قضات کهریزک را آغاز کرد و اول خرداد 92 نیز یازدهمین و آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد.

حدود یک ماه بعد از پایان رسیدگی دادگاه بدوی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود از صدور حکم این پرونده خبر داد و تاکید کرد تا زمانی که حکم قطعی نشود امکان بیان جزییات آن نیست.

پس از ابلاغ حکم، برخی از متهمان و شکات به آن اعتراض کردند و پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و این پرونده نیز در حال حاضر در شعبه 9 دیوان عالی کشور در نوبت رسیدگی است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
0
12
این دو نماینده کیاهستنداسم ندارن
نظرات بینندگان