arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۸ - ۲۶ آبان ۱۳۹۲

خرید لوازم پزشکی توسط بیماران در بیمارستان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر نظارت بر درمان وزارت بهداشت، بودجه بیمارستانهای دولتی در تامین تجهیزات پزشکی را نامناسب عنوان کرد و گفت: کمبود بودجه باعث شده تا بیماران مجبور شوند برای تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیازشان، به بیرون از بیمارستان بروند.

به گزارش مهر، دکتر سجاد رضوی اظهارداشت: بیمارستان ها تمام تلاش خود را برای پرداخت حقوق پرسنل شان صرف می کنند و پولی برای تامین تجهیزات پزشکی و دارو باقی نمی ماند. این وضعیت باعث شده تا مردم برای تهیه تجهیزات پزشکی و داروی بیمارشان به بیرون از بیمارستان مراجعه کنند.

وی با عنوان این مطلب که بیمارستان ها توانمندی برای تامین تجهیزات مورد نیاز پزشکی و دارویی را ندارند، گفت: اگر پرداخت های بیمه ها به بیمارستان ها با تاخیر انجام نشود و بیمارستان ها نقدینگی لازم را داشته باشند، دچار این مشکلات نمی شوند.

رضوی با اشاره به مراجعات اقشار متوسط و آسیب پذیر جامعه به بیمارستان های دولتی، افزود: 50 تا 60 درصد حقوق پرسنل بیمارستانهای دولتی از محل بودجه ای که به آنها اختصاص می یابد، پرداخت می شود و مابقی هزینه ها می بایست از محل کارکرد خود بیمارستان ها تامین شود.

مدیر نظارت بر درمان وزارت بهداشت در پاسخ به این سئوال که چه تعداد از بیمارستان های دولتی توان تامین هزینه های خود را دارند، گفت: فقط می توان بگویم آن تعداد از بیمارستان ها که قبلا پول هزینه های خودشان را در می آوردند، حالا کم آورده اند. یعنی بر تعداد بیمارستان هایی که نمی توانند هزینه های خودشان را تامین کنند، افزوده شده است.
نظرات بینندگان