arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۳ - ۲۷ آبان ۱۳۹۲

عزیزی: گلر مثل عابدزاده زاییده نشده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خداداد عزیزی، او همیشه حرف هایی شنیدنی برای گفتن دارد. این بار او از توپ طلای آسیا برای مان گفته است.

خداداد عزیزی یکی از 4 بازیکن تاریخ فوتبال است که توپ طلای آسیا را برده. او معتقد است حالا نکونام هم به خاطر سختی‌هایی که در فوتبال کشیده، مستحق کسب این عنوان است. با خداداد در گفت و گو با خبرآنلاین  از احمدرضا عابدزاده و موضوع اتهام به عادل فردوسی‌پور در مجلس حرف‌هایی زدیم.

به عنوان یکی از کسانی که توپ طلای آسیا را گرفته‌‌اید، نظرتان درباره حضور نکونام در بین سه کاندیدای نهایی این عنوان چیست؟
من امیدوارم این اتفاق بیفتد چون جواد نکونام لیاقتش را دارد. به نظر من او باید بهترین بازیکن سال آسیا شود. بعد از مدت‌ها مصیبت و دوری از این عنوان، هر طور فکر می‌کنم می‌بینم این عنوان برازنده نکونام است. امیدوارم بتواند بهترین بازیکن آسیا شود. نکونام لیاقتش را دارد و منتظریم ببینیم در نهایت چه اتفاقی می‌افتد.

خود شما هم این جایزه را برده‌اید، از آن زمان بگویید.
سالی که من انتخاب شدم با حالا فرق داشت. در آن سال‌ها تمام بازیکنان آسیا شانس داشتند یعنی این‌طور نبود که لژیونرها را از بقیه جدا کنند. فرق نمی‌کرد شما در چه باشگاهی بازی می‌کنید اما حالا روش عوض شده و می‌بینید که لژیونرهای آسیا در اروپا هم در بخش دیگری کاندیدا هستند یا خارجی‌هایی که در آسیا بازی می‌کنند. ولی در زمان ما بسیار سخت‌تر بود. آن سالی که من کاندیدا بودم اگر اشتباه نکنم یوسف الثنایان و محمد الدعایه عربستانی هم کاندیدا بودند.

مچ عرب‌ها را خواباندید دیگر.
نه بابا، این حرف‌ها چیست. آن سال‌ها واقعاً زور عرب‌ها و حتی شرقی‌ها به ما نمی‌رسید. سال 96، 97، 98 تیم‌ملی ما با اقتدار در آسیا ظاهر می‌شد. یادم هست در پلی‌‌آف با ژاپن بازی داشتیم و در آخر هم با گل طلایی به این تیم باختیم. ژاپنی‌ها تعداد لژیونرهای ما را می‌شمردند و می‌گفتند ایران پیشرفت زیادی کرده. شما ببینید در سال 98 ما حداقل 10 لژیونر داشتیم. از دایی و کریم باقری و منصوریان بگیرید تا من و پاشازاده و مهدوی‌کیا و نکیسا و میناوند و...  آن سال‌ها عصر طلایی فوتبال ایران بود. بازیکنی مثل عابدزاده داشتیم که اگر هم بهترین در آسیا نشد، همیشه فوق‌‌العاده بود.

حرف از عابدزاده شد. این روزها ممنوع‌الخروج است و ظاهراً با مشکلاتی روبه‌روست، با او در تماس هستید؟
هر وقت عابدزاده به ایران می‌آمد، پیش او می‌رفتم. من احمدرضا را واقعاً دوست دارم. مثل او در این فوتبال زاییده نشده است. خبر خاصی از او ندارم اما قطعاً به دیدارش خواهم رفت. درباره مشکلاتی هم که گفتید واقعاً متأسفم. دیگر فوتبال ما همین است. احمدرضا یک فوق‌‌ستاره دوست‌داشتنی است. نباید بعد از این‌همه زحمت برای ایران مشکل داشته باشد. امثال او، خاکپور و حتی ناصر محمدخانی با تمام بداخلاقی‌‌اش، دوست‌داشتنی هستند یا محرمی که واقعاً بامرام است. متأسفانه الان فوتبال ما شده پول. حیف.

از روزی بگویید که فهمیدید بهترین بازیکن آسیا شده‌‌اید.
چیزی یادم نیست فقط یادم می‌‌آید همراه با داریوش مصطفوی به مالزی رفتیم. یادم هست آنجا هم با چند نفر از AFC رفتیم و فوتبال بازی کردیم که هنوز هم با آنها در ارتباط هستم و از دوستانم به حساب می‌آیند. خیلی دوست ندارم درباره گذشته حرف بزنم و به قول شما فلاش‌بک بزنم، گذشته، گذشته. بهتر است درباره آینده حرف بزنیم.

راستی رابطه شما هم با عادل همیشه سینوسی بوده است. رئیس کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با خبرآنلاین اعلام کرد که به او اتهام زده‌اند که برای تیم‌ملی دلالی کرده است.
چه بگویم ولی قطعاً اگر کسی این حرف را زده است، حتماً سندی داشته است. من که این اتهام را نزدم. حتماً دوستاتی که به آنجا رفتند، مدرکی چیزی داشتند.

ظاهراً بحث سر پخش بازی‌های دانیال داوری و سرانجام حضور او در تیم‌ملی است.
نمی‌دانم ولی این خیلی خوب است که ما یک گلر بوندس‌لیگایی در تیم‌ملی داشته باشیم. کار ساده‌ای نیست که یک ایرانی بتواند در بوندس‌لیگا به عنوان گلر بازی کند.
نظرات بینندگان