arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۰ - ۲۸ آبان ۱۳۹۲

تلفات باران اسیدی در اهواز بالا گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از شب گذشته تاکنون ۲۵۰۰ نفر به دلیل آلودگی هوا و باران اسیدی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند که عمدتاً از شهرهای جنوب و جنوب شرق استان خوزستان بوده‌اند.
 
محمد حسین سرمست در گفت‌وگو با فارس، گفت: از 2500 نفر مراجعه‌ای که به دلیل آلودگی هوا داشته‌ایم 1975 نفر از اهواز بوده که 73 نفر از آنها بستری شده‌اند.

وی ادامه داد: در امیدیه 500 نفر به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند که فقط 2 نفر از آنها بستری شده‌اند همچنین از شهرستان سوسنگرد نیز به بیمارستان اهواز 40 نفر مراجعه کننده داشتیم که هیچ‌یک از آنها بستری نشده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: مراجعه بیماران عمدتاً از شهرهای جنوب و جنوب‌شرق استان بوده و این آلودگی در شهرهای شمالی دیده نشده است.

وی در مورد علت این پدیده گفت: آلودگی هوا در این روزها بلافاصله پس از باران مردم را درگیر می‌کند و آلودگی شیمیایی آن واضح است که پس از باران بروز می‌کند.

سرمست گفت: به همین دلیل کارگروه‌های ویژه‌ای در دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که آزمایش خون را از بیماران بستری شده و مرخص شده می‌گیرند تا علت را مشخص کنند.

وی اظهارکرد: تاکنون هیچ مورد فوتی نداشته‌ایم و دانشگاه آمادگی خوبی برای پذیرش و درمان این بیماران دارد.

سرمست ادامه داد: با گروه‌های اوژانس و متخصصان ریه جلساتی را امروز برگزار کرده‌ایم و از نظر فضا و تشکیلات کمبود خاصی نداریم فقط چند دستگاه تنفسی لازم بود که دستور خرید آنها صادر شده است.

سرمست گفت: باید باید حوصله کنند چرا که وقتی ازدحام می‌شود رسیدگی کندتر می‌شود اما با این وجود پیش‌بینی‌های لازم دیده شده تا اورژانس‌های پیش‌بیمارستانی، بیمارستانی و بخش خصوصی در حالت آماده باش بمانند.
نظرات بینندگان