arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۹۱۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۳۰ آبان ۱۳۹۲

نامه نمایندگان خوزستان به روحانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«اسماعیل جلیلی، نماینده مردم مسجد سلیمان در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN می گوید که با توجه به بدتر شدن وضعیت آلودگی هوا در استان خوزستان، نمایندگان این استان در نامه‌ای از رئیس جمهور خواسته اند تا کارگروهی متشکل از سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت بهداشت و درمان و وزارت نفت برای بررسی دلایل آلودگی هوا به استان خوزستان فرستاده و گزارش دقیقی از وضعیت فعلی استان ارائه شود.
 
به گزارش تابناک روز گذشته «سید اسدالله موسوی»، رئیس فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت که «در جلسه‌ای استانداری تصمیم بر این شد که هیچ‌گونه آمار بیماران از مراجعه‌کنندگان به مراکز فوریت‌های پزشکی خوزستان ارائه نشود». وی درباره آمار مراجعه‌کنندگان بیماری‌های تنفسی پس از بارندگی‌های اخیر در استان خوزستان مراکز فوریت‌های پزشکی گفت: دیگر آماری به خبرگزاری‌ها ارائه نخواهد شد.
 
اما جلیلی درباره این تصمیم استانداری می گوید: «اطلاعات درباره وضعیت آلودگی هوا در خوزستان و آمار تعداد مسمومین باید بطور شفاف ارائه شود و در نهایت باید مردم در جریان قرار بگیرند. اطلاعات غیرواقعی هم می‌توانند اشکال ایجاد کند. باید ستادی تشکیل شود و سخنگوی ستاد این آمار را منتشر کند.
 
نماینده مسجد سلیمان همچنین تاکید کرد که «مجلس کمیسیون بهداشت و درمان را متولی رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا در خوزستان کرد».
   
همچنین «شکرخدا موسوی»، نماینده اهواز در مجلس نیز به وزرای بهداشت و نیرو و رییس سازمان محیط‌زیست تذکر شفاهی داد. او گفت: «در پدیده بی‌سابقه‌ای، مشکلات تنفسی گریبانگیر مردم استان خوزستان شد، طی 15 روز گذشته حدود 20 هزار نفر از مردم شهرهای اهواز، امیدیه، کارون، سوسنگرد، آبادان و حمیدیه به دلیل مشکلات تفنسی شدید در بیمارستانها بستری شدند.
 
موسوی همچنین تصریح کرد که «طی 48 ساعت گذشته پس از بارندگی شدید در اهواز 2 هزار نفر و در امیدیه 400نفر راهی بیمارستانها شدند و 100 نفر هم در بیمارستان اهواز بستری شده‌اند».
 
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه از معصومه ابتکار پرسید: «چرا سازمان محیط ‌زیست بر حسب وظیفه قانونی خود برای رسیدگی به این مسئله جلسه اضطراری تشکیل نمی‌دهد؟ چرا به استان خوزستان سفر نکرده‌اید تا از نزدیک وضعیت را بررسی کنید.
 
وی همچنین با ابراز گلایه از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «چرا این کمیسیون به صورت اورژانس تیمی را به خوزستان اعزام نکرد؟آیا اگر وضعیت مشابهی در تهران یا سایر شهرهای کشور اتفاق می‌افتاد، این طور رفتار می‌کردید؟
 
باهنر در پاسخ به تذکر نماینده مردم اهواز از اعزام کمیته‌ای از سوی کمیسیون بهداشت و درمان خبر داد و افزود: «پنج شنبه کمیته‌ای از کمیسیون بهداشت و درمان به اهواز می‌رود، از دولت نیز می‌خواهم موضوع را جدی‌تر دنبال کند.»
نظرات بینندگان