arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۹۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۳ - ۳۰ آبان ۱۳۹۲

کری: حق غنی سازی ایران به مذاکرات بستگی دارد

جان کری در نشست مشترک خبری با وزرای امور خارجه و دفاع استرالیا گفت: ان پی تی حقی برای غنی سازی برای ایران قائل نشده است و این حق برای ایران به نتیجه مذاکرات بستگی دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جان کری در نشست مشترک خبری با وزرای امور خارجه و دفاع استرالیا گفت: ان پی تی حقی برای غنی سازی برای ایران قائل نشده است و این حق برای ایران به نتیجه مذاکرات بستگی دارد.

کری درپاسخ به خبرنگاری که درباره حق غنی سازی اورانیوم در ایران و دسترسی این کشور به برنامه صلح آمیز هسته ای سوال کرده بود گفت: با توجه به اینکه هیچ حق مصرحی در ان پی تی وجود ندارد، هر تصمیمی که کشوری برای انجام کاری می گیرد یا نمی گیرد، یا اینکه بر اساس قوانین مجاز به چنین کاری است یا نه؛ بسته به مذاکرات و فرایند دارد، ما  درحال حاضر در مراحل ابتدایی تعیین اینکه آیا می توان گام اول را برداشت یا نه، هستیم، البته این مساله در همان گام اول حل و فصل نمی شود.

وی افزود: رئیس جمهور بارها گفته است که ایران مانند هر کشور دیگری که عضو ان پی تی باشد، حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را دارد. این شامل موضع این کشور خاص در خصوص ملزومات ان پی تی و جامعه جهانی از آن کشور است. خوب، موضوع گفتگوها نیز همین است و من نمی خواهم درباره نتایج آن پیش بینی کنم غیر از اینکه به شما بگویم هیچ حقی در مذاکرات اولیه که من دیده ام به رسمیت شناخته یا اعطا نشده است و این موضوع مذاکرات است و باید در طول مذاکرات حل و فصل شود و موضوع معیارها، بررسی های دقیق است که مذاکره درباره آن دشوار است. از این رو، هیچ چیزی نمی توان گفت ولی مهم است که وارد مذاکرات شد تا دید چه چیزی به دست می آید یا نمی آید.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
5
26
آقای کری امیدواریم عاقل باشید و عاقلانه با اقای ظریف کنار بیایید. بهتر از او برای شنیدن نظرات شما وجود ندارد.قدر این فرصت را خوب بدانید.روی دیگر ملت ایران برای شما و دنیا خوش نخواهد بود.
نظرات بینندگان