arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۷۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۶ - ۳۰ آبان ۱۳۹۲

وزیر ارشاد: تشکیل وزارت قرآن نیاز نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : وزیر ارشاد گفت: ‌نهادهای بسیاری در زمینه قرآن مشغول به فعالیت هستند و نیازی به تشکیل وزارت قرآن نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی جنتی ظهر امروز در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی علامه ابن شهرآشوب در ساری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه برخورد کمیته تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی با شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: این کمیته 11 عضو دارد و در دولت یازدهم تاکنون تشکیل جلسه نداده است.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم این کمیته تشکیل شود، گفت: این کمیته باید تشکیل شود تا سیاست‌های جدید تعیین شود.

جنتی با اشاره به اینکه 6 وزیر عضو این کمیته هستند، افزود:‌ وزرای سابق دیدگاه‌هایی در این زمینه داشتند و وزرای جدید هم ممکن است نگاه دیگری داشته باشند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر تشکیل وزارت قرآن، تصریح کرد: نهادهای بسیاری در زمینه قرآن مشغول به فعالیت هستند و نیازی به تشکیل وزارت قرآن نیست.

وزیر ارشاد درباره تغییر مدیران کل ارشاد در استان‌ها، افزود: هنوز به ارزیابی نرسیدیم که در کدام نقاط قوت و در چه مواردی ضعف داریم اما در مازندران مشکلی نداریم و مدیر فعلی فعالیت‌های خوبی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه معرفی شخصیت‌های علمی و فرهنگی از وظایف انجمن مفاخر است، گفت: مازندران نخبگان زیادی دارد که باید با توجه به اولویت‌ها توسط انجمن مفاخر در سطح ملی معرفی شوند.

جنتی خاطرنشان کرد: در انجمن مفاخر کشور در تهران باید اقدامات جدیدی انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌هایی که در برنامه خودم به آن تاکید کردم، عدالت فرهنگی بود، یادآور شد: عدالت فرهنگی به معنای توزیع عادلانه امکانات فرهنگی در سطح کشور است و مناطقی که محرومیت بیشتری دارند برخوردار شوند.

جنتی با بیان اینکه معضل در کشور زیاد است و حتی برخی مراکز استان‌ها فاقد سینما هستند، گفت: محدودیت‌ها زیاد است و امیدواریم در آینده بتوانیم وضعیت بهتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه از هشت تالار ملی در دست ساخت در سطح کشور، یکی در مازندران قرار دارد، اظهار داشت: مکاتباتی انجام دادیم تا این مراکز زودتر به بهره‌برداری برسند و مبالغی هم تخصیص یافت.

جنتی با بیان اینکه درباره مجوز انتشار فیلم، کتاب و برخی آلبوم‌های موسیقی سعی ما این است که در ابتدا دقت کنیم تا مجوز به درستی صادر شود، گفت: بعد از صدور مجوز، اجازه نمی‌دهیم افرادی بخواهند جلوی اکران فیلمی را بگیرند و یا با کتابی مخالفت کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارشاد پای مجوزهایی که صادر کند می‌ایستد.
نظرات بینندگان