arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۸۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۲

دیشب نفس 730 خوزستانی گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به ادامه مراجعه به بیمارستان‌ها در اثر آلودگی هوا، گفت: شب گذشته حدود 730 نفر به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که از این تعداد، 450 نفر از شهروندان اهوازی هستند.

دکتر سیدمحمد علوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مراجعه به بیمارستان به علت بروز مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا همچنان ادامه دارد، ولی روند آن نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته، 733 نفر به علت مشکلات تنفسی به بیمارستان مراجعه کردند که 450 نفر شهروند اهوازی و 283 نفر از سایر شهرهای استان بوده‌اند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: در بارندگی‌های گذشته (27 و 28 آبان ماه) نیز حدود 2 هزار نفر و در روز جمعه (30 آبانماه) 980 نفر به همین علت به بیمارستان مراجعه کردند.

علوی به خوزستانی‌ها توصیه کرد: در شرایطی که سکون هوا ‌یا وارونگی دما اعلام شود، کودکان و سالمندان از خانه خارج نشوند. افراد در این شرایط از افزایش فعالیت‌های بدنی اجتناب کنند، به خصوص ورزشکاران نباید در این شرایط جوی به فعالیت بدنی بپردازند.

وی افزود: همه افراد سعی کنند در صورتی که خارج از منزل کار ضروری ندارند‌ تا جایی که می‌شود از خانه خارج نشوند و اگر ناچار به خروج از منزل هستند، در ساعات صبح زود یا غروب اقدام به خروج از منزل کنند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بیماران مبتلا به آسم در مواقع آلودگی هوا به هیچ عنوان مصرف داروهای خود را قطع نکنند. همچنین بیماران قلبی عروقی در این شرایط باید مراقبت‌های لازم را از خود داشته باشند و شهروندان هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند.
نظرات بینندگان