arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۸۱۰۲
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۲

طیب‌نیا به مجلس احضار شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اظهارنظر چندی پیش رییس کل بانک مرکزی هنوز تبعات خاص خود را دارد و در آخرین واکنش به نظر می‌رسد وزیر امور اقتصادی و دارایی را روانه‌ی صحن علنی مجلس خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در پی سوال یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با اظهارنظر رییس کل بانک مرکزی در رابطه با کف نرخ ارز در بازار در یکی از کمیسیون‌های مجلس حاضر شد و در این رابطه توضیحاتی را مطرح کرد.

توضیحاتی که به نظر می‌رسد بعضی از نمایندگان را قانع نکرده باشد و از این رو احتمال احضار طیب‌نیا به صحن علنی مجلس و پاسخگویی در این رابطه در بین تمامی نمایندگان وجود دارد.

در این رابطه علی اصغر یوسف‌نژاد معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به سوال مطرح شده در رابطه با نرخ ارز اظهار کرد: دکتر طیب‌نیا در جلسات هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر شده و در این رابطه توضیحاتی را دادند.

وی ادامه داد: نماینده اصلی که این سوال را پیگیری می‌کرد آقای جعفری نماینده بجنورد بود به همین دلیل ایشان باید مشخص کند که آیا از توضیحات قانع شده است یا خیر؟

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره احتمال حضور طیب‌نیا در صحن علنی مجلس نیز گفت: این مسئله طبق قانون پیگیری خواهد شد و در صورت قانع نشدن نماینده سوال‌کننده و طی شدن روال قانونی وزیر اقتصاد در صحن علنی برای پاسخگویی به نمایندگان حاضر خواهد شد.

یوسف‌نژاد در پایان اظهار کرد: به هر حال آن طور که در قانون آمده و نظر تیم دولت نیز بر آن است بانک مرکزی برای استقلال است و باید در حوزه کاری خود طبق صلاحدید عمل کند اما وزیر اقتصاد نیز با توجه به قانون به مجلس شورای اسلامی پاسخگو است و در صورت نیاز در رابطه با اظهارات دکتر سیف نیز توضیحاتی ارائه خواهد داد.
نظرات بینندگان