arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۸۵۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۴ - ۰۵ آذر ۱۳۹۲

تقدیر فرزند آیت الله جوادی آملی از مواضع علی مطهری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پی مواضع اخیر علی مطهری نماینده تهران، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی فرزند آیت الله جوادی آملی نامه ای خطاب به وی ارسال کرد.

حضور برادر ارجمند جناب  آقاى دکتر على مطهرى

با سلام و آرزوى سرفرازى

گرچه رویارویى حق وباطل و مواجهه عدل وظلم گستره زمین و پهنه زمان را تا قیام عدل محض وحق صرف فراگرفته ودامن گسترانیده، و هیچ عرصه اى از هستى از این مقابله خالى نیست، لیکن آنچه موجب جذابیت حضور وانگیزه اشتیاق راد مردان را در این میدان فراهم مى سازد گذشته از حقانیت حق ومظلومیت عدل ، کیفیت این تقابل ورویارویى است، باطل همواره با همه قدرت وقوا کوشش دارد تا ستمکارانه حق را به محاق بسپارد ، ولیکن حق در نهایت استضعاف ومقهوریت عزیزانه ظاهر مى شود تا دادگرانه جلوه هاى فضیلت وکمال را آشکار سازد . باطل برغم بطلان آشکارش سعى در پوشش لباس حق داشته ومى کوشد که بر حق نیز لباس باطل بپوشاند وبا نیرنگ و فریب عده اى را به دام استخفاف و تور بردگى بکشاند، در حالیکه حق تلاش مى کند که ناله اش را فریاد سازد ونوایش را به نى نشاند تا مرده اى را به حیات فراخواند وبیمارى را به شفاخانه حق و داد رساند .

جذابیت نهضت عاشورا و دلربایى قیام حماسى کربلا در نحوه این تقابل است ، که چگونه حق محض در تارهاى عنکبوتى باطل گرفتار آمده و با اینهمه مى کوشد تا اندیشه ها را آزاد وباورها را اصلاح نموده وانسان را به تعالى رساند . 

باید اعتراف کرد که با توجه به فطرت خداداد انسانى  ، فهم معناى حق وعدل بلکه پى بردن به مصادیق آن دشوار نیست اما آنچه براى عده اى با صعوبت وسختى همراه است زدودن حجاب شهوت و طرد نمودن غبار غضب است .

آنچه مایه مسرت وپایه امید است و صاحب این قلم را بر آن داشته تا تحسین قلبى وارادت نفسانى خود را اینگونه ابراز نماید، گذشته ازهنر خوب فهمیدن و مهارت گذر از متشابهات و وصول به محکمات که در وجود شما به وضوح نمایان است ، شجاعت اظهار وجارى ساختن آن بر بیان وبنان و گذر دادن از تیغها وخارهاى سر راه است که شگفتى ساز است که این به پشتوانه طهارت و سرمایه مطهر تکیه زده است .

با خود اندیشیدم که آنانى که هنر فهمیدن درست وارائه عالمانه ومنصفانه آن را ، به هر دلیلى یا به هر بهانه اى، همانند راقم سطور ندارند لااقل در صف دوم و در سایه ء هنر حضور یابند و با تصدیق صادق و تأیید عادل هم از کاروان انسانى عقب نمانند وهم به حداقل  وظیفه ایمانى باورمند باشند .

با سلام وصلوات بر استاد حق وعدل شهید مطهرى ( قدس سره ) و با درود به فرزند مبارکش على مطهرى ، برادر شما مرتضى جوادى

علی مطهری نیز در پاسخ به نامه فرزند آیت الله جوادی املی نوشت:

سلام، از مطلب ارزنده جناب عالی بهره بردم و از الطاف و مراحم آن عزیز سپاسگزارم. ابلاغ سلام اینجانب به والد اندیشمند بزرگوار موجب امتنان است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲۶
غیر قابل انتشار: ۰
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
0
66
هم از آیت الله جوادی آملی ، اندیشمند فرزانه و هم از فرزند ایشان ممنونم. حضرت آیت الله در زمان دولت قبلی هم مواضع روشن و بسیار هوشمندانه ای داشته و از دولت آقای روحانی هم مکررا حمایت نموده اند.
نظرات بینندگان