arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۶ - ۰۹ آذر ۱۳۹۲

ترکان: تشکیل پرونده قضائی برای اموال واگذارشده مناطق آزاد در دولت دهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد از تشکیل پرونده قضائی برای اموال واگذارشده مناطق آزاد در دولت قبل به خانه ایرانیان، خبر داد.

اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره اموال مورد مناقشه در مناطق آزاد و ادعای سواستفاده از این اموال در دولت قبل، گفت: در چند ماه مانده به پایان دولت دهم، جایی به اسم خانه ایرانیان، با مسئولیت آقای بقایی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی دولت قبل با دستپاچگی مصوبه ای از هیات دولت گرفته شد که ساختمان های مناطق آزاد به نهادهای فرهنگی واگذار شود و در ادامه این مصوبه، خانه ایرانیان را نهاد فرهنگی معرفی کردند در حالی که اصلا در اساسنامه این خانه مساله فرهنگی وجود ندارد.

دبیرشورای هماهنگی مناطق آزاد افزود: ساختمان ها و 16 عدد ماشین متعلق به مناطق آزاد را که قیمت برخی از آنها بالای 250 میلیون تومان برآورد می شود،‌ به خانه ایرانیان واگذار شده است.

ترکان با بیان اینکه پرونده این اموال را به دایره حقوقی مناطق آزاد سپرده ایم، خاطرنشان کرد: هم اکنون پرونده ای برای این اموال در دادگستری تشکیل شده و ما از طریق حقوقی پیگیر بازگرداندن این اموال به مناطق آزاد هستیم.
نظرات بینندگان