arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۷ - ۱۱ آذر ۱۳۹۲

پیشنهاد احداث متروی تجریش - شمال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عبدالوحید فیاضی عضو مجمع نمایندگان استان مازندران درباره دیدار اعضای مجمع این استان با رئیس‌جمهور گفت: امروز جلسه‌ای با حضور هر 12 نماینده استان مازندران با رئیس‌جمهور در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد و آقای احمدی‌لاشکی دبیر مجمع نمایندگان استان، موضوعات و مشکلات کلی استان را طرح کرد و دیگر موضوعات ملی و استانی و شهرستانی نیز توسط دیگر نمایندگان مطرح شد.

به گزارش تسنیم، وی مشکلات و مواردی که در جلسه در حوزه‌های مختلف مطرح شد را نام برد و افزود: محدودیت‌هایی در حوزه اقتصادی و زیرساختی استان مازندران مانند مشکلات آب‌شرب و آب کشاورزی، راه‌های ورودی از تهران به شمال کشور و راه‌های کمربندی درون شهری، مشکلات کشاورزی و اقتصادی نبودن آن و مشکلات زمین‌های روستائیان که از طرف سازمان اوقاف و بنیاد علوی برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده جزو مسائل مطرح شده بود.

فیاضی خاطرنشان کرد: نمایندگان همچنین درخواست جلسه‌ای با محمدعلی نجفی معاون رئیس‌جمهور داشتند تا در مسائل گردشگری استان صحبت‌هایی داشته باشند و قابلیت‌های گردشگری استان را توسعه بدهیم؛ رئیس‌جمهور نیز در ادامه جلسه به استان مازندران اظهار علاقه‌مندی کرد و بر حمایت مردم مازندران از دولت تاکید داشت.

وی در مورد طرح‌های نیمه‌کاره استان نیز گفت: حدود 20 هزار میلیارد تومان پروژه برای استان در نظر گرفته شده که فقط 3 هزار میلیارد تومان آن محقق شده و مابقی باقی‌مانده که مردم مطالبه تکمیل آنها را دادند.

نماینده مجلس با اشاره به محورهای مواصلاتی تهران به استان مازندران، گفت: طرحی قبلا در دست بررسی و اقدام بود تا از طریق مترو شمال شهر تهران و منطقه تجریش به استان مازندران وصل شود و ما نیز در جلسه با رئیس‌جمهور خواستیم این طرح را پیگیری کنند. اگر چنین طرحی انجام شود راه تهران به مازندران به یک ساعت کاهش می‌یابد و راه کم‌خطر و پرفایده خواهد بود. همچنین در مورد اتوبان تهران - شمال نیز مباحثی طرح شد و مشکلات جاده هراز و فیروزکوه را نیز مطرح کردیم و با توجه به آغاز پروژه دیگری که محور نور را به تهران وصل می‌کرد، ساختار تسریع در اجرای این پروژه شدیم که با توجه به آلودگی هوای تهران و دیگر مشکلات این شهر، استان مازندران با ظرفیت‌های بالایی که دارد، می‌تواند بازوی حیاتی برای تهران شود، اما در حال حاضر بعلت مشکلاتی که در راه‌ها وجود دارد مردم نمی‌توانند از استان مازندران به قدر کفایت استفاده کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات این استان را که در جلسه مطرح شد مشکلات درمانی وفقدان بیمارستان مجهز در استان مازندران عنوان کرد و افزود: دیگر درخواستی که از رئیس‌جمهور داشتیم این بود که استان مازندران به منطقه آزاد اقتصادی و ویژه تبدیل شود تا فعالیت‌ها اقتصادی و گردشگری در استان افزایش یابد.

نماینده مجلس در مورد مسائل ملی که در جلسه با رئیس‌جمهور مطرح شد، گفت: در مجلس فراکسیون حقوق بشر فعال است که اگر دولت با این فراکسیون ارتباط داشته باشد، می‌توانیم اقدامات خوبی را برای جلوگیری از بهانه‌جویی‌های غرب از جمهوری اسلامی داشته باشیم.
نظرات بینندگان