arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۱ - ۱۳ آذر ۱۳۹۲

ترکان تذکر روحانی به خودش را تائید کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد با اشاره به توصیه رئیس‌جمهوری برای استفاده از جوانان در مناطق آزاد، گفت: این گفته به معنای توسعه درون‌زاست و روحانی به این مسئله توجه دارد که باید از افراد بومی برای توسعه مناطق آزاد استفاده شود.
 
 اکبر ترکان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به سخنان روز گذشته علی مطهری در صحن مجلس مبنی بر تذکر رئیس‌جمهوری در خصوص افراط در بکارگیری افراد مسن در مناطق آزاد، اظهار داشت: رئیس‌جمهوری در این زمینه گفت که کوشش کنید از جوانان خصوصاً از جوانان مناطق بیشترین استفاده را بکنید. این گفته به معنای توسعه درون‌زاست. روحانی به این مسئله توجه دارد که اگر چابهار می‌خواهد توسعه یابد باید ظرفیت بچه‌های چابهار به‌کار گرفته شود.
 
وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم ارس توسعه پیدا کند باید بچه‌های ارس به‌کار گرفته شوند. همینطور برای خرمشهر، آبادان و سایر مناطق آزاد کشور. به همین دلیل با نظر رئیس‌جمهوری بنده مدیرعامل تمام مناطق را از بچه‌های همان جا تعیین کردم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که مدیرعامل منطقه آزاد کیش که بومی این منطقه نیست، گفت: «منطقه آزاد کیش بومی ندارد. مشیری در قشم بندرعباسی است. در چهابهار مبارکی است که بلوچ و اهل منطقه است. در اروند، اسماعیل زمانی خرمشهری است. یا مثلا کعبی آبادانی است. در هر منطقه کوشش شده تا بچه‌های همان منطقه باشد.»
 
دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد با اشاره به این‌که نظر رئیس‌جمهوری این است که بیشتر به جوانان میدان بدهیم، افزود:‌ «باید به جوانان فرصت بدهیم تا رشد کنند و اینها خودشان باشند که مناطق را اداره می‌کنند و بنده هم فکر می‌کنم فرمایش صحیح است و ما هم کوشش می‌کنیم.»
نظرات بینندگان