arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۷۴۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۱۳ آذر ۱۳۹۲

دستگیری 16 فعال سایبری در کرمان ‌

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون دادستان کرمان گفت: با تلاش سازمان اطلاعات سپاه کرمان، 16 نفر از فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان، شناسایی و دستگیر شدند.

احمد قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اتهام این افراد که در قالب یک شبکه پیچیده امنیتی- رسانه‌ای فعالیت می‌کردند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوی برای سایت‌های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که مستندات جمع آوری شده و اطلاعات اولیه بدست آمده از بازجویی متهمین نشان دهنده و تصدیق‌کننده کلیه اتهامات وارده بر این افراد است.

وی بیان کرد: فرد اصلی باند که با عنوان مدیر شرکت، رهبری باند را بر عهده داشته است، شرکت در دوره‌های آموزشی وابسته به شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه در کشورهای ترکیه و مالزی را در پرونده دارد.

این مقام قضایی افزود: برقراری ارتباط با اعضای شبکه‌های رسانه‌ای معاند نظام اسلامی و طراحی و بروزرسانی سایت‌های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه‌های خبری غربی و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت‌های متهمین است.

قربانی، اخذ سفارش از ضد انقلاب خارج‌نشین و طراحی سایت‌های اصلی ضدنظام مقدس اسلامی و سایت‌های مرتبط با فتنه 88 را از دیگر فعالیت‌های این باند ذکر کرد و گفت: اعضای اصلی این باند ارتباط نزدیک و همکاری زیادی با ضدانقلاب خارج‌نشین داشته و خط و مشی اصلی خود را از افراد فراری خارج‌نشین می‌گرفتند.

وی فافزود: تحقیقات از دستگیرشدگان ادامه داشته و این پرونده جهت سیر تشریفات قانونی در شعبه ششم دادیاری دادسرای کرمان در حال پیگیری است.
نظرات بینندگان