arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۰ - ۱۴ آذر ۱۳۹۲

مراکز مشاوره ایدز، پاسخگوی سووالات مردم در سراسر کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارشناس مسوول آموزش و اطلاع رسانی ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه انجام به موقع آزمایش ایدز HIV ، درمان را موثرتر می کند، گفت: مراکز مشاوره بیماری های رفتاری از جمله ایدز در دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، پاسخگوی سووالات مردم در این زمینه است.

دکتر ˈحمیرا فلاحیˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز (نهم تا پانزدهم آذرماه)،افزود: شماره تماس های مراکز مشاوره بیماری های رفتاری از طریق سامانه 118 برای همه مردم قابل دسترسی است و می توانند تلفن و آدرس این مراکز را از 118 جویا شوند.

وی خاطرنشان کرد: افراد در این مراکز تحت آزمایش های تشخیصی ایدز قرار گرفته و در صورت نیاز تحت برنامه های مراقبتی و درمانی قرار خواهند گرفت.

کارشناس مسوول آموزش و اطلاع رسانی ایدز وزارت بهداشت،گفت:اگر افراد در مراحل پیشرفته بیماری ایدز باشند از نظر بیماری هایی که بدن با ابتلا به ایدز مستعد آنها می شود مانند بیماری های تنفسی و سل تحت بررسی قرار می گیرند.

فلاحی یادآور شد: داروهای پیشگیری از انتقال و درمان ایدز در مراکز مشاوره بیماری های رفتاری به طور کاملا رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی افزود:مردم اگر سووالی درباره راه های انتقال ایدز دارند می توانند با مراکز مشاوره بیماری های رفتاری تماس بگیرند؛ همچنین برای افرادی که به هر دلیلی فکر می کنند به ایدز مبتلا شده اند آزمایش های تشخیصی رایگان انجام می شود.

فلاحی خاطر نشان کرد :تمام خدمات مشاوره ای و درمانی ایدز رایگان بوده و اطلاعات مردم در این مرکز محرمانه خواهد بود.

نظرات بینندگان