arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۰ - ۱۴ آذر ۱۳۹۲

رئیس مرکز آمار در دوره احمدی نژاد: ارقام ذکر شده توسط روحانی در گزارش صدروزه صحیح است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز آمار ایران که از دوره احمدی نژاد تا کنون در این سمت قرار دارد، می‌گوید آمارهای ارایه شده از سوی حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهوری، نظیر نرخ تورم، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری و یا ضریب جینی مورد تائید مرکز آمار ایران است و ادعای محمود احمدی نژاد در این زمینه صحیح نیست.

به گزارش ایرنا عادل آذر  با اشاره به نامه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق مبنی بر تشکیک در آمارهای ارائه شده از سوی آقای روحانی در گزارش 100 روزه، افزود: آمارهای ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تدوین می‌شود و بدور از تغییر دولتها، سلیقه‌ها، احزاب و گروههای خاص است.

وی تاکید کرد: مرکز آمار ایران به عنوان مرجع رسمی آمارهای کشور در تهیه و تولید و انتشار آمارهای رسمی مسئولیت دارد.

آذر اظهار داشت: اصول حرفه‌ای مرکز آمار ایران این نهاد را ملزم می‌کند با رویه مشخص و متناسب با استانداردهای جهانی به تولید آمار بپردازد.

به گفته وی ارائه آمارهایی نظیر سری زمانی نرخ تورم، نرخ بیکاری و رشد اقتصادی سالهای متمادی است که به طور متداول از سوی این مرکز انجام می‌شود.

رئیس مرکز آمار ایران تاکید کرد مرکز آمار ایران برای تنظیم آمارهای رسمی کشور سوگند حرفه‌ای خورده و به این سوگند پایبند است.

وی در پایان اظهار داشت: آمارهایی که رئیس جمهوری در گزارش صد روزه خود نظیر نرخ تورم، بیکاری و رشد اقتصادی ارایه دادند مورد تائید این مرکز است و این آمارها بدون هیچگونه جانبداری و بر پایه علمی تنظیم شده است.
نظرات بینندگان