arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۹۹۸۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۴ - ۱۵ آذر ۱۳۹۲

علم‌الهدی: رهبری موسوی و کروبی را عفو بفرمایند ما که بخیل نیستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  علم الهدی گفت: در اخبار خواندم و شنیدم که در دستگاه دولت عده ای گفته اند ما می خواهیم از مقام معظم رهبری برای موسوی و کروبی عفو بگیریم؛ اگر ایشان عفو بفرمایند ما که بخیل نیستیم.

 سید احمد علم الهدی در گفتگوی اختصاصی با آدینه تهران گفت: تخریب شخصیت هایی نظیر آیت الله جنتی فتنه جدید است. ایشان انسان معمولی نیست، فقیه است. همدوره تمامی مراجع و از شاگردان حضرت امام (ره) و مرحوم آقای داماد هستند. اگر ایشان نظر فقهی خود را مطرح کردند، پاسخ ایشان را باید با استدلال فقهی و نه با ناسزا و اهانت داد.

امام جمعه مشهد در ادامه سخنان خود با بیانم اینکه محارب کسانی هستند که در صدد مقابله با نظام اسلامی از طریق حمله مسلحانه هستندو باغی به کسی می گویند حقی که برای خودش نیست را مطالبه می نماید، اظهار داشت: مقام معظم رهبری خطاب به این آقایان فرمودند که اگر در مسئله انتخابات ایرادی دارید از طریق قانون اقدام کنید. اینکه این افراد از طریق قانون اقدام ننمودند و اردوکشی خیابانی کردند، تجاوز از حد و تجاوز از حق است و مصداق باغی بودن است.

علم الهدی یادآور شد: مرحوم عسگر اولادی سال گذشته در نامه ای به بنده نوشتند این آقایان مفتون شده اند و فتان نیستند. بنده در پاسخ به ایشان بیان داشتم که ممکن است در ابتدای امر این افراد مفتون شده باشند، اما در ادامه کار فتان شدند. چرا که به عنوان مثال آقای موسوی 17 بیانیه بعد از انتخابات صادر کرد. اینها در روز 16 آذر به عکس حضرت امام(ره) در دانشگاه جسارت کردند، در روز قدس شعار نه غزه نه لبنان سردادند، شعار جمهوری ایرانی دادند و در تمامی این مراحل آقای موسوی بیانیه دادند و این اعمال را تایید کردند. حتی زمانی که در روز عاشورا پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند باز ایشان بیانیه داد و این جماعت را مردم خداجوی نامید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حکم بغی در اختیار حاکم اسلامی است گفت: جناب آقای آیت الله جنتی یک انسان معمولی نیست، یک فقیه است. ایشان هم دوره تمامی مراجع و از شاگردان حضرت امام(ره) و مرحوم آقای داماد هستند. اگر ایشان نظر فقهی خود را مطرح کردند پاسخ ایشان را می بایست با استدلال فقهی داد و نه با ناسزا و اهانت. این امر به طور کلی روش این افراد است.

علم الهدی با بیان اینکه در جریان سخنرانی نهم دی سال 88 به موسوی و کروبی و اصلاح طلبان و ...بزغاله و گوساله نگفته است افزود : من تنها به آنان گفتم که شما کاری کردید که عده ای بزغاله بیایند و عزا خانه امام حسین(ع) را آتش بزنند. و بعد این آقایان آن همه استدلال قرآنی و روایی بنده را نادیده گرفتند و بر روی همان یک کلمه مانور دادند و گفتند که به ما توهین شده است. این روش افراد ناحق است.

این عالم دینی ادامه داد: در اخبار خواندم و شنیدم که در دستگاه دولت عده ای گفته اند ما می خواهیم از این افراد رفع حصر کنیم. و یا گفته اند که ما از مقام معظم رهبری برای این آقایان عفو می گیریم. اگر ایشان عفو بفرمایند ما که بخیل نیستیم. ولی اگر دولت بخواهد با تکیه بر امکانات دولت این کار را انجام دهد این امر دخالت در وظایف سایر قوا است.

علم الهدی همچنین با اشاره به اینکه حصر این افراد به دستور دادستان بوده است گفت: این حصر نه به عنوان عقوبت کار سران فتنه، بلکه دادستان با توجه به ارتباطاتی که اینان با جریان های خارجی فتنه گر داشتند و به دلیل جلوگیری از این امر دستور حصر را صادر کردند. در حال حاضر هم اگر رئیس جمهور بخواهد از این دو رفع حصر نماید باید آنان را به دادگاه تحویل دهند تا مانند سایرین محاکمه شوند.

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که عفو و بخشیدن این افراد در حوزه صلاحیت مقام معظم رهبری است و ایشان نیز بیان داشته اند که این افراد بیاییند توبه نمایند و قضیه را تمام کنند، گفت:

ولی فقیه بر همه چیز ولایت دارد وطبیعتا مصالح اسلام و امت را در نظر می گیرد و حق الناس را نیز بهتر از هر شخص دیگری مد نظر دارند.

نظرات بینندگان