arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۰۰۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۸ - ۱۵ آذر ۱۳۹۲

پرسپولیس پیروز شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تیم فوتبال پرسپولیس با درخشش محمدرضا خلعتبری ذوب آهن را شکست داد.

به گزارش تسنیم، در دیدار پایانی هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال پرسپولیس و ذوب‌آهن از ساعت 16:20 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با برتری 2 بر یک پرسپولیس خاتمه یافت. محمدرضا خلعتبری در دقایق 20 و 58 برای پرسپولیس و قاسم حدادی‌فر در دقیقه 49 برای ذوب آهن گلزنی کردند.

ذوب‌آهن بازی را تهاجمی آغاز کرد و در لحظات ابتدایی محسن بیاتی‌نیا و محمد خانزاده رودرروی نیلسون قرار گرفتند که واکنش‌های او، دروازه پرسپولیس را از فرو ریختن نجات داد. این حملات سبب شد تا پرسپولیس کمی به خود آمده و در ادامه این سرخپوشان بودند که 2 موقعیت گلزنی را ایجاد کردند. اولی را مسلمان از مقابل دروازه به بیرون زد و دومی را مهدی سیدصالحی به دستان میاتوویچ، دروازه‌بان ذوب‌آهن کوبید.

سرعت بالای بازی سبب ایجاد موقعیت‌های پیاپی در نیمه نخست برای 2 تیم شد و سرانجام پاس صادقیان در گوشه محوطه جریمه به خلعتبری رسید و او با جاگذاشتن سینا عشوری توانست در دقیقه 20 برای پرسپولیس گلزنی کند. صادقیان 2 دقیقه بعد از دادن این پاس گل صادقیان از داور کارت زرد گرفت.

از دقیقه 40 به بعد بازی بار دیگر سرعت بالایی پیدا کرد. شوت خلعتبری از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت و لحظاتی بعد شاگردان بوناچیچ یک موقعیت گلزنی را مقابل دروازه پرسپولیس از دست دادند. 2 فرصت گلزنی پیاپی برای خلعتبری و سیدصالحی را نیز میاتوویچ مهار کرد تا نیمه نخست با یک گل به سود پرسپولیس خاتمه یابد.
در نیمه دوم ذوب آهن بازی را با حمله آغاز کرد و بسیار زود به گل رسید. ارسال روی دروازه پرسپولیس و کنترل سینه محسن بیاتی نیا توپ را در دقیقه 49 به قاسم حدادی فر رساند تا ضربه او بعد از برخورد به محسن مسلمان تغییر جهت داده و به گل تساوی ذوب آهن تبدیل شود. لحظاتی بعد ضربه خلعتبری در حالی که میاتوویچ از دروازه خارج شده بود به بیرون رفت اما در ادامه خلعتبری با گریز از سد مدافعان و ورود به محوطه جریمه گل دوم پرسپولیس را در دقیقه 58 به ثمر رساند.
کارت زرد محمد خانزاده از ذوب آهن، ضربه ایستگاهی علی عسگر که توسط میاتوویچ مهار شد به همراه کارت زرد برای علی عسگر و تعویض محسن مسلمان با محمد نوری در پرسپولیس و اصغر فرهادی با پژمان قرمزی و میلاد غریبی با مهران قاسمی دیگر اتفاقات ادامه بازی بود.
ضربه اکبر ایمانی که بر تیر دروازه پرسپولیس فرود آمد مهمترین فرصت برای این تیم در ادامه بازی بود که از دست رفت. امید عالیشاه نیز برای حفظ توان پرسپولیس در میانه میدان جایگزین پیام صادقیان شد. با این حال حملات ذوب آهن برای جبران گل خورده ادامه داشت و محمد خانزاده دقیقه 84 توپ را با اختلافی اندک مقابل دروازه پرسپولیس به بیرون فرستاد. مهدی رجب زاده دیگر بازیکنی بود که در این دیدار کارت زرد گرفت.
شوت خلعتبری در دقیقه 86 از کنار دروازه بیرون رفت تا این بازیکن موفق به هت تریک نشود. لحظاتی بعد خلعتبری جای خود را به میثم حسینی داد. با بی نتیجه ماندن حملات دو تیم در انتهای بازی، این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس خاتمه یافت.
با این نتیجه پرسپولیس 30 امتیازی شد و در رده سوم جدول قرار گرفت و ذوب آهن با 14 امتیاز در رده چهاردهم باقی ماند.
نظرات بینندگان