arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۱ - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

کفاشیان: انجام گفت‌وگوی مقدماتی برای تمدید قرارداد کی‌روش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 علی کفاشیان از انجام گفت و گوهای مقدماتی برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش خبر داد.
 
رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این خبر گفت: با توجه به عملکرد مناسب کی‌روش در زمان حضورش در تیم ملی قصد داریم تا جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا قرارداد او را تمدید کنیم.
 
وی افزود: با توجه به فرصت یک ساله پس از جام جهانی تا جام ملت‌های آسیا صلاح در این است که کی‌روش هدایت تیم ملی بر عهده داشته باشد و قرارداد او تمدید شود.
 
کفاشیان با بیان این که صحبت‌های مقدماتی با کی‌روش برای تمدید قراردادش انجام شده است، گفت: وقتی کی‌روش از سفر برگردد صحبت نهایی با او انجام خواهد شد.
 
رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که نظر کی‌روش در رابطه با تمدید قرارداد چه بود؟ گفت: او تمایل دارد که قراردادش را با ایران تمدید کند.
 
کفاشیان همچنین در رابطه با بازی‌های دوستانه تیم ملی تا شروع جام جهانی به ایسنا، گفت: هنوز هیچ حریفی قطعی نشده است. کی‌روش در سفر اخیر به برزیل با چند آژانس و تیم صحبت‌هایی را انجام داده است که پس از بازگشت او به ایران که آخر هفته‌ خواهد بود، برنامه‌ریزی‌ها برای بازی‌های تدارکاتی تیم ملی انجام می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که در برنامه کی‌روش بازی تدارکاتی با تیم‌های پر قدرت دنیا پیش‌بینی شده است یا خیر؟ گفت: هدف کی‌روش این است که تیم ملی با تیم‌هایی که مشابه حریفانمان در جام جهانی و همچنین تیم‌هایی که با تیم ایران برابری می‌کنند بازی کند. ما حتی باید با تیم‌های مطرح دنیا بازی کنیم تا هم ترس بازیکنان بریزد و هم اعتماد به نفس‌شان برای حضور در جام جهانی بیشتر شود.
 
رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر این که مشکلات مالی فدراسیون هم چنان پا برجاست، گفت: تیم ملی برای حضور آبرومندانه و پر قدرت در جام جهانی نیاز به تدارکات قوی دارد. از دولت و وزارت ورزش و جوانان درخواست دارم که تیم ملی را حمایت کنند تا با تدارکات مناسبی پا به جام جهانی بگذارد.
 
کفاشیان در رابطه با حریفان ایران در جام جهانی اظهار کرد: به هر حال از قبل هم گفته بودیم که تمامی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی قدرتمند هستند. ما با هر تیمی که روبه‌رو می‌شدیم، کارمان دشوار بود. به هر حال آرژانتین، نیجریه و بوسنی به لحاظ سوابق فوتبالی از ما بهترند اما این‌ها همه تنها روی کاغذ است و جام‌جهانی ویترینی است که باید پیشرفت‌هایمان را به دنیا نشان دهیم.
 
وی با بیان اینکه نباید انتظارها را از تیم ملی خیلی بالا برد، گفت: باید اول توقع‌مان این باشد که تیم ملی نمایش خوبی را ارائه کند. معتقدم تیم ملی شانس صعود از مرحله گروهی را دارد اما این مسئله نباید به لحاظ روانی فضای سنگینی را برای تیم ملی به وجود بیاورد.
 
کفاشیان درباره پیشنهاد غنا برای بازی دوستانه با تیم ملی ایران گفت: البته این پیشنهاد تازه نیست و مدت‌ها قبل آن‌ها چنین پیشنهادی را مطرح کرده بودند. در کنار غنا، تانزانیا هم به ایران پیشنهاد داد که کی‌روش این پیشنهاد را نپذیرفت اما اکنون با مشخص شدن حریفان ایران، زمان خوبی است که بازی‌های دوستانه را برای تیم ملی قطعی کنیم.
نظرات بینندگان