arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۴ - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

خاتمی برای مراسم تشییع ماندلا به آفریقای جنوبی می رود؟

آنها با همدیگر عضو گروه اصلی گفتگوی تمدنها به همراه و خواست کوفی عنان بودند. آن هم زمانی که هیچکدامشان دیگر رییس جمهور نبودند. ماندلا به بهانه کشاورزی کردن از ادامه ریاست عذر خواسته بود و خاتمی هم هیچ سمت حکومتی نپذیرفته و وقت خود را صرف گسترش صلح و مفاهمه کرده بودند.این همکاری تا سال 88 ادامه داشت. بعد همه چیز را که می دانید!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیاض زاهد از احتمال سفر خاتمی به آفریقای جنوبی خبر داده است.

به گزارش آینده، این روزنامه نگار در صفحه فیس بوک خود چنین نوشته است:

دو ساعت پیش، قبل از شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی با آقای خاتمی صحبت کردم.می دانید حاج آقا فوتبالی است و علاقه مند به اخبار آن.

توصیه کردم اگر شرایط را مناسب دیدند برای مراسم تشییع جنازه دوست خود نلسون ماندلا به آفریقا سفر کنند.

پس از سالها عدم حضور در مجامع بین المللی و با توجه به فضای جدید بوجود آمده در ایران، این سفر می تواند بازتاب های بسیار خوبی داشته باشد.آنها با همدیگر عضو گروه اصلی گفتگوی تمدنها به همراه و خواست کوفی عنان بودند. آن هم زمانی که هیچکدامشان دیگر رییس جمهور نبودند.

ماندلا به بهانه کشاورزی کردن از ادامه ریاست عذر خواسته بود و خاتمی هم هیچ سمت حکومتی نپذیرفته و وقت خود را صرف گسترش صلح و مفاهمه کرده بودند.این همکاری تا سال 88 ادامه داشت. بعد همه چیز را که می دانید!

حاج آقا فرمودند در حال بررسی هستم.اگر شرایط فراهم شود به این مراسم خواهم رفت.

البته من فکر می کنم اگر دکتر روحانی به این سفر بروند قطعاٌ آقای خاتمی به مراسم نخواهند رفت تا سفر دکتر روحانی تحت الشعاع قرار نگیرد.

به گزارش آینده، خاتمی از سال 88 سفر خارجی نداشته و به نوعی ممنوع الخروج است مگر اینکه...!؟


بهروز شجاعی روزنامه نگار و سخنگوی گروه یاری نیز به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در این خصوص نامه نوشته که در ادامه آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

نلسون ماندلا، مردی که الهام بخش آزادی طلبان و صلح طلبان بود درگذشت و چند روزی بیش به مراسم خاکسپاری او باقی نمانده است. من به عنوان یکی از صدها هزار جوانی که به شما رای داده اند از شما توقع و انتظار دارم که در روزهای پیش رو، از سید محمد خاتمی، رئیس موسسه بین المللی گفت و گوی فرهنگ ها و تمدن ها که چهار سال است درون مرزهای ایران «محصور» شده است، رفع حصر کنید.

خاتمی ماندلای دوم نیست، خاتمی، خاتمی است اما بی شک اشتراکات گفتمانی و تفکری این دو رهبر صلح طلب که مورد احترام دنیا بوده و هستند انکار ناپذیر است و این «وظیفه» شما به عنوان رئیس جمهوری منتخب ملت ایران است که هرچه سریعتر زمینه حضور خاتمی در این مراسم را فراهم سازید.

با احترام
بهروز شجاعی
سخنگوی گروه یاری
نظرات بینندگان