arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۱۱۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۴ - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

سنا از نهاد اطلاعاتی درباره ایران و توافق ژنو توضیح خواست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رادیو فردا نوشت: در حالی که کنگره آمریکا همچنان تحریم‌های جدید علیه ایران را در دست بررسی دارد٬ رهبران دموکرات سه کمیته سنای آمریکا روز جمعه از مقام‌های اطلاعاتی این کشور خواستند تا در جلسه‌ای در مورد میزان همراهی ایران با توافق موقت هسته‌ای توضیح دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز٬ تیم جانسون٬ رئیس کمیته بانکی سنا٬ دایان فاینستاین رئیس کمیته اطلاعاتی و کارل لوین٬ رئیس کمیته خدمات مسلح در نامه‌ای به جیمز کلَپِر٬ رئیس نهاد دولتی «اطلاعات ملی»٬ از او خواستند که تا ۲۱ آذرماه در مورد تاثیری که تحریم های تازه علیه ایران بر مذاکرات هسته‌ای خواهد داشت٬ توضیح دهد.

در این نامه همچنین از مقام‌های اطلاعاتی خواسته شده است تا از ۳۰ام ژانویه٬ برابر با ۱۱ بهمن‌ماه هر ۴۵ روز با حضور در سنا در مورد میزان پایبندی ایران به توافق شش ماهه ژنو گزارش دهند.

در همین خصوص جان کری٬ وزیر خارجه آمریکا، نیز قرار است ۱۹ آذرماه با حضور در مجلس نمایندگان٬ در مورد توافق هسته‌ای با ایران توضیح دهد.

ایران و شش قدرت جهانی سوم آذرماه در ژنو به توافق هسته‌ای دست یافتند. بر اساس این توافق موقت در ازای تعلیق بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران و همکاری بیشتر با آژانس٬ غرب نیز متعهد شده است که تحریم‌ها علیه ایران را سبکتر کند.
نظرات بینندگان