arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۶ - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

شریعتمداری: سران فتنه آزاد شوند، اصلاح‌طلبان مانند ندا آقاسلطان آنها را می‌کشند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر مسئول روزنامه کیهان، گفت: اگر سران فتنه آزاد شوند، اصلاح‌طلبان آنها را هم مثل ندا آقاسلطان می‌کشند.

به گزارش تسنیم، حسین شریعتمداری، بعداز ظهر امروز با حضور در دانشگاه صنعتی شریف، به بیان مطالبی درباره وظیفه جنبش دانشجویی و وظیفه روزنامه کیهان پرداخت.

سخنرانی مدیر مسئول روزنامه کیهان در حالی در سالن جابر بن حیان این دانشگاه برگزار شد که جمعی از دانشجویان مخالف وی اجازه صحبت به او نمی‌دادند و با فریادها و شعارهایی مانع سخنرانی وی می‌شدند که شریعتمداری در ابتدای سخنانش خطاب به این دانشجویان اظهار داشت: ما از بیدهایی نیستیم که با این بادها بلرزیم.

وی در پاسخ به این شعار دانشجویان که می‌گفتند کیهان اسرائیل پیوندتان مبارک، گفت: اگر یقین بدانید که اسرائیل به خاطر حرف‌های ما ناراحت می‌شود و عصبانی است، ما حاضریم هر شب این حرف‌ها را بزنیم.

وی در پاسخ به این انتقاد دانشجویان که از او می‌خواستند بیرون برود، گفت: ما بچه تهران هستیم و در تهران گم نمی‌شویم. شریعتمداری در این بخش از سخنان خود از دانشجویان خواست تا شعار مرگ بر اسرائیل سر بدهند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بعضی‌ها دنبال این هستند که با این رفتارشان ما صحبت نکنیم، تاکید کرد: به هر حال ما سخنان خود را اعلام می‌کنیم. خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبرش فرموده است که اینها در کنار خانه خدا با کف و سوت زدن نمی‌خواهند صدای تو شنیده شود. به قول امام(ره) اگر می‌‌گویید چیزی نشده است، پس چرا اینگونه قیل و قال می‌کنید؟ اگر واقعا کیهان پاشنه آشیل آمریکا و اسرائیل را هدف قرار نداده است، پس چرا اینقدر داد و فریاد می‌زنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان خاطره‌ای از دوران دانشجویی‌اش در اوایل دهه 40 یادآور شد: یک روز شهید آیت‌الله سعیدی فردی را به دنبال من و آقای الویری که از دانشجویان دانشگاه شریف بود فرستاد و از ما خواست که نزد ایشان برویم.

وی ادامه داد: آیت‌الله سعیدی در سخنانشان اعلام کردند شعارهایی که دانشجویان در دانشگاه سر می‌دهند، حرکت‌های خوبی است و نشان می‌دهد دانشجو انفعال ندارد.

وی ادامه داد:‌در آن زمان شعر من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی در دانشگاه مطرح بود و آیت‌الله سعیدی تاکید کردند که جنبش دانشجویی باید هدف مشخصی را دنبال کند و خوب است در این شعارها و حرکت‌ها شعارهایی به نفع امام(ره) داده شود تا مسیر حرکت نیز به خوبی مشخص شود و همان روز به ما گفتند آیت‌الله طالقانی منتظر شماست و ما به دلیل خراب شدن ماشین نتوانستیم خدمت ایشان برسیم، اما چند روز بعد شعار خمینی بت‌شکن مطرح شد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در واکنش به فریاد دانشجویان اظهار داشت: آمریکا با آن ید طولانی‌اش حریف انقلاب نشد. شما مدیون بچه حزبی‌اللهی‌ها هستید، زیرا اینها روز حادثه کف خیابانها بودند، اما شما در آن زمان داشتید شیرکاکائو و شیر قهوه‌تان را می‌خوردید؛ پس خوب است قدر ولی‌نعمت‌هایتان را بدانید.

شریعتمداری در پاسخ به واکنش برخی دانشجویان که با هو کردن او را خطاب قرار می‌دادند، یادآور شد: بعضی از شما که با یک کلمه حرف اینگونه واکنش نشان می‌دهند، پس اگر فردا اتفاقی بیفتد چگونه رفتار خواهند کرد؟

وی در پاسخ به این سخن دانشجویان که بسیجی واقعی همت بود و باکری اضافه کرد: شهید همت و باکری خونشان در راه مبارزه با استعمار دادند، اما آن زمان برخی منتظر بودند تا آتش جنگ بخوابد و جنگ تمام شود و به جبهه سری بزنند.

مدیر مسئول کیهان در ادامه سخنانش در پاسخ به این شعار دانشجویان که می‌گفتند اسرائیل، کیهان پیوندتان مبارک گفت:‌ نتانیاهو اصلاح‌طلبان را بزرگترین سرمایه اسرائیل در این کشور می‌دانست و شما از ترس اینکه این سند بیشتر رو شود اینگونه فریاد می‌زنید.

شریعتمداری در واکنش به این سخن دانشجویان که فریاد "اصلاحات زنده باد/خاتمی پاینده باد" گفت: شما می‌توانید برای جورج سورس نیز شعار سر دهید. اصلاح‌طلبان وطن‌فروش بودند و اگر حزب‌الله نبود، وطن را فروخته و پولش را نیز گرفته بودند.

وی با بیان اینکه 16 آذر علیه آمریکا بود، یادآور شد: 16 آذر علیه آمریکاست نه زیر سایه آمریکا. البته من خدا را شکر می‌کنم که شما یک بار هم که شده برای اینکه کیهان را بکوبید مرگ بر اسرائیل گفتید و این نشان می‌دهد که شما خیلی پیشرفت کردید.

مدیر مسئول کیهان در ادامه سخنانش با بیان انیکه شما چون می‌بینید کیهان رفتنی نیست، می‌خواهید برای دوام اسرائیل شعار دهید،گفت: اما حزب‌الله بزودی اسرائیل را از بین می‌برد و همه دوستان او یتیم می‌شوند. برخی باید از همین حالا به فکر یتیمی خود بعد از اسرائیل باشند و به یتیم‌پروری فکر کنند.

شریعتمداری در واکنش به فریاد دانشجویان درباره زندانی سیاسی آزاد باید گردد، گفت: جناب آقای روحانی نیز به آزادی این افراد راضی نیست، چون نمی‌خواهد دولتش تحت فشار و همراهی اسرائیل قرار گیرد و من از آقای روحانی تشکر می‌کنم که می‌داند صرفا آنها با آمدنشان باعث آشوب و کانونی برای اسرائیل می‌شوند.

وی تاکید کرد: همه اسناد نشان می‌دهد که آنها تحت حمایت اسرائیل و آمریکا هستند.

مدیر مسئول کیهان در ادامه با بیان اینکه 7 درصد رای این همه سر و صدا ندارد، گفت: شما مجبور بودید به آقای روحانی بچسبید، زیرا اصلاحات قصد داشت از آقای روحانی به عنوان یک پل استفاده کند، اما او اجازه نداد.

شریعتمداری تاکید کرد: حزب‌الله تا زنده است اجازه نمی‌دهد ستون پنجم، اسرائیل و انگلیس آقای روحانی را تحت فشار قرار دهند.

ریگی به نفع سران فتنه گروگان‌گیری می‌کرد/ اصلاحات می‌خواست از طالبان حمایت کند

وی با بیان اینکه شما اصلاح‌طلبان در دامن طالبان هستید، گفت: من سندی ارائه می‌‌دهم و اینکه وقتی آمریکایی‌ها در افغانستان قصد جنگ با طالبان را داشتند، اصلاحات معتقد بود باید از طالبان حمایت کنیم. طالبانی‌ها خجالت بکشید؛ طالبان و اصلاحات دو لبه یک قیچی هستند که در دست آمریکا قرار دارد.

مدیر مسئول کیهان با بیان اینکه طالبان در فتنه 88 از اصلاحات رسما حمایت می‌کرد، گفت: عبدالمالک ریگی در آن زمان با صراحت گفت زندانیان فتنه را آزاد کنید تا من اسرای ناجا را آزاد کنم.

شریعتمداری افزود: شما دست‌تان به خون این مردم بیگناه آلوده است و از صدقه سر حزب‌الله نفس می‌کشید، اگر می‌گویید دانستن حق مردم است، پس چرا ارتباط خود را با بیگانگان پنهان می‌کنید؟ ما از شما خواستیم جواب بدهید، اما شما سکوت کردید.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر فتنه‌گران و سران فتنه را هم آزاد کنند، همین اصلاح‌طلبان آنها را می‌کشند، گفت: همانطور که ندا آقاسلطان را کشتید؛ چرا فیلمی که بی‌بی‌سی دفعه اول پخش کرد و دوربینی که روی ندا آقاسلطان زوم شده بود را پخش نکرد؟ چون شما از آنها خواستید که آن را پخش نکنند.

اصلاح‌طلبان از تیر و طایفه صدام هستند

مدیر مسئول روزنامه کیهان خطاب به دانشجویانی که شعار علیه وی سر می‌دادند، گفت: برادرانتان را موسوی کشت. اصلاح‌طلبان از تیر و طایفه صدام حسین هستند. با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود. صدام دنبال براندازی انقلاب بود و اصلاح‌طلبان نیز دنبال همین موضوع هستند. این ملت اجازه نخواهند داد ستون پنجم آمریکا وارد این کشور شود.

شریعتمداری خطاب به دانشجویان معترض گفت: شما اگر این کارها را نمی‌کردید من این اسناد را رو نمی‌کردم. راه خود را از فتنه‌گران جدا کنید. به نفع شما است که با طناب پوسیده آنها در چاه نروید.

وی خطاب به دانشجویانی که شعار می‌دادند "خاتمی پاینده باد" افزود: آقای خاتمی اگر می‌خواست پاینده باشد، دست دبیر کل ناتو را نمی‌فشرد.

مدیر مسول روزنامه کیهان با بیان اینکه شما شرایطی فراهم کردید که ما کپسولی مطالب‌مان را بیان کنیم، خاطرنشان کرد: شما من را بار دیگر نسبت به حرکت روزنامه کیهان تشویق کردید، چراکه من متوجه شدم که چقدر در دشمن‌ستیزی موفق بوده‌ایم.
نظرات بینندگان