arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۱۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۷ - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

سعيدی: جرم فتنه‌گران بالاتر از حصر است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جرم فتنه گران بالاتر از حصر است و در واقع آنها مشمول رأفت نظام اسلامي شده اند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام علی سعیدی ظهر شنبه در جمع دانشجويان دانشگاه پيام نور خراسان شمالي به مناسبت روز دانشجو، گفت: در نظام هاي ليبرال دموكراسي غربي بر اساس توافقي مبنايي- اخلاقي، كانديداهاي رياست جمهوري نبايد ساختار نظام را زير سوال ببرند و به دنبال براندازي ليبرال دموكراسي باشند.

او افزود: در اين كشورها اگر يكي از كانديداهاي رياست جمهوري و يا نخست وزيري بخواهد به ساختار نظام حمله كند؛ به سرعت حذف مي شود و به وي اجازه فعاليت داده نمي شود.

حجت الاسلام سعيدي اظهار كرد: اين گونه است كه در نظام هاي ليبرال دموكراسي قدرت تنها از حزبي به حزب ديگر منتقل شده و اصول همواره ثابت هستند.

وي در ادامه عنوان كرد: در حالي كه نرم افزار ساختاري نظام هاي غربي نظريه هاي فلاسفه و دانشمندان اقتصادي آنها است؛ كانديدهاي رياست جمهوري در اين نظام ها حق حمله به ساختار نظام را ندارند اما در سال 88 با وجود اين كه نرم افزار ساختار نظام اسلامي آموزه هاي الهي و ديني است؛ عده اي فتنه گر به ساختار اين نظام حمله كرده و به دنبال براندازي آن بودند.

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: متاسفانه در كشور ما روش بدي به وجود آمده و در برخي از مواقع كانديداهاي رياست جمهوري وقتي وارد عرصه مي شوند به ساختار توجه نكرده و به دنبال تغيير آن مي روند.

به گفته وي تلاش براي تغيير قانون اساسي، محدود كردن اختيارات ولايت فقيه و حركت به سوي تغيير اصول نظام از جمله اين اقدامات ساختارشكنانه است.

حجت الاسلام  سعيدي اظهار كرد: فتنه گران در سال 88 به ساختار نظام حمله كردند در حالي كه آنها اگر اعتراضي به نتيجه انتخابات داشتند مي توانستند از مجاري قانوني پيگيري كنند.

او با بيان اين كه كشاندن مردم به كف خيابان ها نادرست بود، اضافه كرد: در واقع دشمنان مي خواستند در سال 88 با كمك فتنه گران داخلي روش اكراين را در ايران پياده كنند.

حجت الاسلام سعيدي عنوان كرد: از اين رو جرم سران فتنه سنگين بود و اگر امام خميني(ره) زنده بود؛ با اين فتنه گران به گونه اي ديگر و همچون آيت الله منتظري، بني صدر و بازرگان برخورد مي كرد.

به گفته وي اين برخورد براي پاسداري از حكومت ديني است چرا كه اگر جريان فتنه اي در برابر انقلاب و حكومت ديني قد علم كند نمي توان دست روي دست گذاشت.

حجت الاسلام سعيدي اظهار كرد: سران فتنه 88 نيز جرم آن ها بالاتر از اين مجازات است و در واقع مشمول رأفت نظام اسلامي واقع شده اند.

وي افزود: آنها اكنون با تخفيف در مجازات، در محلي تحت نظر بوده و از امكانات رفاهي مناسب هم برخورداند.

وی ادامه داد: اگر فيلم امكانات رفاهي سران فتنه در حصر، به مردم نشان داده شود همه مي بينند كه اين فتنه گران آن گونه كه برخي ادعا مي كنند در حصر و سختي نيستند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶۱
غیر قابل انتشار: ۰
امیرحسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۶
2
191
اگر اینقدر جرمشان بالاست به قول آقای علی مطهری چرا به سزایشان نمی رسانید؟ پس از چهارسال از واقعه 88 ایا هنوز وقتش نرسیده تا آنها حساب پس بدهند؟ شاید هم همه این های و هویهای شما و امثال شما پوچ است؟
نظرات بینندگان