arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۱ - ۱۷ آذر ۱۳۹۲

هشدار بان کی مون نسبت به درگیری‌ها در آفریقای مرکزی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 بان کی مون از صاحبان نفوذ در آفریقای مرکزی درخواست کرد که شورشیان را متوقف کنند و به کشتارها در این کشور پایان دهند.
 
به گزارش ایسنا، بان کی‌مون٬ دبیرکل سازمان ملل متحد گفت، خشونت‌ها و خون‌ریزی‌های فرقه‌ای در جمهوری آفریقای مرکزی به‌طور نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است. او از جناح‌های درگیر در این نبرد خونین خواستار توقف خشونت‌ها و محافظت از غیرنظامیان شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه٬ مارتین نسیرکی٬ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت، بررسی‌های دفتر حافظ صلح سازمان ملل در این کشور نشان داد که با افزایش کشتار در شامگاه جمعه٬ میزان تلفات به طور چشمگیری افزایش یافته است.
 
به گفته او، خشونت‌های فرقه‌ای میان شورشیان رو به گسترش و تعمیق است و نبرد میان گروه‌های مسلح پی‌آمدهای دردناکی به بار آورده است.
 
از روز پنج‌شنبه با شروع موج جدید درگیری‌ها در آفریقای مرکزی دست‌کم ۹۲ تن کشته و بیش از ۱۵۵ تن دیگر زخمی شده‌اند. در یک هفته‌ای که از آغاز دور تازه خشونت‌ها می‌گذرد٬ در مجموع بیش از ۲۰۰ تن کشته شده‌اند.
 
مارتین نسیرکی هشدار داد که این چرخه وحشت‌بار خشونت و انتقام‌جویی باید هرچه سریع‌تر متوقف شود و غیرنظامیان باید زیر چتر حفاظتی قرار گیرند.
 
والری آموس که ریاست عملیات انسان‌دوستانه نیروهای سازمان ملل را برعهده دارد٬ با صدور بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که گسترش دامنه بحران به غیرنظامیان در جمهوری آفریقای مرکزی به شدت نگران‌کننده است.

نظرات بینندگان