arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۳۹۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲

افزایش قیمت CNG منتفی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت با هدف حمایت از مصرف کنندگان گاز طبیعی تا سال 1393 قیمت CNG را افزایش نمی‌دهد.

اردشیر دادرس _ رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG با اعلام این‌که افزایش قیمت CNG در سال 93 منتفی است، گفت: طبق تصمیم جدید وزارت نفت قرار شد با افزایش کارمزد جایگاه‌داران CNG قیمت این سوخت افزایش نیابد؛ در واقع دولت با پرداخت افزایش کارمزد از سهم سود خود مانع افزایش قیمت CNG خواهد شد.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG با اشاره به این‌که قیمت CNG باید 25 تا 35 درصد قیمت بنزین باشد، گفت: در صورتی که قیمت بنزین به هزار تومان برای هر لیتر افزایش یابد، قیمت فعلی CNG نباید تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت بنزین و ثابت ماندن قیمت CNG موجب نخواهد شد که دوباره شاهد صف‌های طولانی در جایگاه‌ها و تبدیل غیرمجاز خودروها به دوگانه‌سوز باشیم، یادآور شد: در صورتی که قیمت کارمزد CNG پیش از افزایش نرخ بنزین انجام شود شاهد رونق بیشتر در جایگاه‌ها و در نتیجه توسعه‌ی جایگاه‌های CNG خواهیم بود.

دادرس در مورد تفاوت نرخ CNG در کلانشهرها با شهرهای کوچک هم اعلام کرد: این انجمن پیشنهاد داده است که به علت بالا‌بودن قیمت زمین در شهرهای بزرگ نرخ کارمزد CNG در کلانشهرها 10 تومان بیشتر از شهرهای کوچک باشد.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG در پایان ابراز امیدواری کرد که بعد از گذشت سه سال از مطرح شدن سناریوهای مختلف برای افزایش نرخ کارمزد جایگاه‌های CNG در سومین سالگرد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها این افزایش کارمزد عملی شود تا وضعیت اقتصادی این بنگاه‌های اقتصادی بهبود یابد.

به گزارش ایسنا، پیش از این قرار بود با افزایش قیمت کارمزد جایگاه‌داران CNG به 80 تومان، قیمت این سوخت به 350 تومان افزایش یابد. در حال حاضر قیمت هر متر مکعب گاز سی.ان.جی 310 تومان است که از این رقم تنها 40 تومان عاید جایگاه‌داران و 270 تومان عاید شرکت ملی گاز ایران می‌شود.

پیش از این نیز در 9 مردادماه امسال قیمت هر متر مکعب گاز سی.ان.جی با 10 تومان افزایش از 300 به 310 تومان افزایش یافته بود.

انتهای پیام

نظرات بینندگان