arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲

فابیوس: تصور دستیابی به نتایج مثبت در مذاکرات ژنو 2 سخت است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 در شرایطی که امروز (دوشنبه) هزارمین روز جنگ داخلی سوریه است، وزیر امور خارجه فرانسه گفت: تصور اینکه مذاکرات ژنو 2 نتایجی مثبت و فوری به همراه داشته باشد، سخت است.

به گزارش رویترز، این جنگ هزار روزه، منابع طرف‌های درگیر را به شدت کاهش داده است. خانواده‌های بی‌خانمان اکثر ذخیره‌های مالی خود را به امید رسیدن به یک راه حل خرج کرده‌اند. انجمن‌های موجود در منطقه با فشار بیشتری روبرو هستند و شاید بهترین راه برای نشان دادن وخامت شرایط موجود، اظهار این واقعیت باشد که سازمان‌های کمک‌رسانی در حال تغییر روش خود بوده و می‌خواهند تنها به کسانی که بسیار شکننده هستند کمک‌رسانی کنند. در واقع کمبود بودجه، افزایش تعداد پناهندگان در منطقه و بی‌خانمان‌ها در داخل سوریه منتهی به این شرایط شده‌اند.

آندریاس کام، دبیرکل شورای پناهندگان دانمارک، یکی از بزرگترین سازمان‌های فعال در خاورمیانه که در عراق، اردن، لبنان، ترکیه و لیبی عملیات داشته و ماهانه به بیش از نیم میلیون سوری کمک می‌رساند در این خصوص گفت: در حالی که جنگ در سوریه هزار روزه می‌شود، به نظر می‌رسد که توجه و علاقه به موضوع سوریه در حال کاهش است در حالی که این امر ضروری است.

وی گفت که در صورت اتمام جنگ نیز وظیفه بازسازی و بازگرداندن پناهندگان به کشورشان بسیار سنگین است.

اما به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در هزارمین روز جنگ سوریه گفت: ما در دراز مدت یک سوریه آزاد و دموکراتیک را می‌خواهیم که تنوع ملتش را بپذیرد. اما در کوتاه‌مدت تنها می‌خواهیم که شرایط وحشتناک انسانی بهبود یابد.

فابیوس در ادامه گفت: تصور اینکه مذاکرات ژنو نتایجی مثبت و فوری به همراه داشته باشد، سخت است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان