arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۴۶۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۰ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲

حمله سربازان اسرائیلی به مراسم بزرگداشت ماندلا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کمیته همبستگی فلسطین در آفریقای جنوبی گزارش داد: نیروهای نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی با یورش به جمعیت فلسطینیان برگزار کننده مراسم بزرگداشت ماندلا در کرانه باختری رود اردن، ده ها تن از آنها را مجروح کردند.

به گزارش ایرنا، این کمیته روز دوشنبه افزود: فلسطینیان مراسم گرامیداشت نام و یاد نلسون ماندلا را در چند نقطه دیگر از سرزمین های اشغالی از جمله در بیت المقدس، روستاهای کفر کادم، بیلین، نبی صالح و المصرا و چند شهر دیگر برگزار کردند که در همه آنها با حمله نیروهای اسرائیلی روبرو شدند.

پس از این اقدام دیروز و امروز صهیونیست ها بود که فلسطینیان این مناطق و چند نقطه دیگر در سرزمین های اشغالی، مراسم خود را همراه با شعارهای اعتراض آمیز علیه رژیم صهیونیستی برگزار کردند و پیش بینی می شود اعتراضات بیشتر نیز بشود.

نلسون ماندلا به عنوان رهبر مبارزات ضد نژاد پرستی جهان پیشتر برای دفاع از آرمان فلسطینان و اعتراض شدید به اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، از این سرزمین مقدس دیدار کرده بود لذا فلسطینان او را یه عنوان یکی از رهبران معنوی خود قبول داشتند.

فلطسنیان مبارز همواره میان مبارزات بیش از نیم قرن خود علیه رژیم نژاد پرست صهیونیستی و مبارزات بیش از یک قرن سیاهپوستان علیه رژیم نژادپرست سفیدپوستان آن کشور قرابت و شباهت زیادی حس می کنند لذا با تاریخ آفریقای جنوبی با دیدی همدلانه می نگرند.

به همین دلیل هم برگزار کنندگان مراسم یادبود ماندلا علاوه بر پرچم ها و پلاکارت های حمایت از آرمان سیاهان آفریقایی پرچم های ضد نژادپرستی صهیونیستی را نیز به نمایش گذاشتند.

نظرات بینندگان