arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۵۰۲
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۹ - ۱۹ آذر ۱۳۹۲

مطهری: عملکرد احمدی‌نژاد در بحث هسته‌ای قابل تقدیر است/ مسببان فتنه 88 محاکمه شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : علی مطهری با اعلام اینکه درست است نسبت به بی‌انضباطی‌های مالی احمدی‌نژاد انتقاداتی به وی وارد است ولی عملکردش در بحث هسته‌ای قابل تقدیر است و اراده احمدی‌نژاد در انرژی هسته‌ای برای کشور موثر بود.

به گزارش فارس، علی مطهری دوشنبه شب که به مناسب روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران حاضر شد در این نشست به پرسش‌های دانشجویان پاسخ داد.

وی در پاسخ به سئوال آیا ما می‌توانیم در حال حاضر از آرمان اسلام و امام به نفع شرایط زمان بگذریم، گفت: احکام اسلامی اصول ثابتی است که قابل تغییر نیست ولی برخی اصول و موازع امکان دارد طبق شرایط و زمان تغییرکند.

*موضع‌گیری ما نباید ثابت بماند

وی بیان داشت: این طور نیست که موضع گیری‌های ما تا آخر عمر درباره موضوعی ثابت بماند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: شرایط امروز با 10سال گذشته فرق کرده است و پیشرفت‌های که امروز با 10 سال گذشته نیز وجود دارد، متفاوت است.

این استاد دانشگاه در ادامه به پیشرفت‌های که در انرژی هسته‌ای رسیدم اشاره کرد و گفت: غربی‌های به این موضوع رسیدند که امکان برگشت ما در انرژی هسته‌ای به گذشته وجود ندارد.

*تقدیر از عملکرد احمدی‌نژاد در موضوع هسته‌ای

مطهری با تقدیر از عملکرد احمدی‌نژاد در پیشرفت‌های هسته‌ای که نصیب کشورمان شد، گفت: در برخی موارد نیاز است تشکر شود باید واقعیت‌ها را گفت اراده احمدی‌نژاد در پیشرفت هسته‌ای نقش موثر و اثر بخش بود.

 وی اضافه کرد: جایگاه ما نسبت به سال‌های اول انقلاب بسیار متفاوت است و غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که نقش ایران در خاورمیانه بسیار اثرگذار است و برای ایجاد ثبات در کشورهای عراق،سوریه و بحرین به وجود ایران بسیار نیاز دارند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در حال حاضر در شرایطی خاصی قرار داریم و یاید از این فرصت به نفع خودمان بهره بگیریم.

 نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قطع ارتباط آمریکا و ایران بیان داشت: قطع ارتباط ما با آمریکا در اثر تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در کشور رقم خورد که اصل این اقدام بسیار خوب بود.

*طولانی شدن قطع ارتباط با آمریکا درست نبود

 مطهری بیان داشت: آمریکا ارتباطش را با ما قطع کرد ولی طولانی شدن این قطع ارتباط به نظر من درست نبود.

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها از این قطع ارتباط بر ضد کشور ما تبلیغات زیادی به کار بردند و انقلاب ما را خشن معرفی کردند و تصویری مثل القاعده از کشور ما نزد سایر کشورها ایجاد کردند.

 این استاد دانشگاه ادامه داد: مذاکرات این روزها باب گفت‌وگویی را با غرب باز کرد که ما حرف‌های‌مان را بزنیم و این مذاکرات به نفع انقلاب ما است.

*در مذاکرات از اصول کوتاه نمی‌آییم

وی تاکید کرد: در مذاکرات ما از اصولی که داریم کوتاه نمی‌آیم از حقوق به حق مردم فلسطین و دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نمی‌آییم.

 نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی اظهار نظرهای اوباما که در رسانه‌ها مطرح شد اشاره کرد و گفت: اوباما برای متقاعد کردن مخالفانش مجبور است که از این‌گونه ادبیات استفاده کند و همان‌طور که ما در داخل کشور این مشکلات را داریم.

وی اضافه کرد: در مذاکرات هسته‌ای هنوز موضوعی قطعی نشده است و موارد مطرح شده تنها در حد بیانیه است و قانونی نشده است.

*2 کارت زرد نشانه احراج نیست

این استاد دانشگاه درباره کارت زردی که نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد داد و واکنش نامناسب وزیر اقتصاد گفت: مسائل مطرح شده نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد درباره اظهارات رئیس کل بانک مرکزی بود که سئوال کننده‌ها می‌توانستند به دلیل عدم ارتباط این سئوال از وزیر اقتصاد منصرف شوند و نماینده‌ها منصرف نشدند ولی عکس‌العمل وزیر اقتصاد به کارت زرد‌های نمایندگان غیرطبیعی بود.

مطهری ادامه داد: وزیر نباید کارت زردها را جدی می‌گرفت و مشکل ندارد و کارت زرد مجلس مثل کارت زرد فوتبال نیست که با دو کارت اخراج شود برای استیضاح وزیر 10 امضا لازم است.

*ظریف قدرت نظامی آمریکا را بزرگ جلوه داد

 وی در پاسخ به  برخی مسائل حاشیه‌ای پیرامون ظریف وزیر امور خارجه درباره مسائل هسته‌ای و صحبت‌های که در امارات مطرح کرد،گفت: ظریف قبلا گفته بود که مطالب محرمانه هسته‌ای را با نمایندگان مجلس مطرح نمی‌کند و وزیر امور خارجه با این اظهار نظرها می‌خواست ناراحتی خودش را برساند.

این مسئول در ادامه بیان داشت: وزیر امور خارجه کشورمان قدرت نظامی آمریکا را بسیار بزرگ جلوه داد که این امر مورد اعتراض نمایندگان مجلس واقع شد.

مطهری درباره صحبت‌های که ظریف در امارات درباره قابل مذاکره بودن جزیره ایرانی،گفت: ممکن است ظریف در امارات جو گیر شده باشد و مسائلی را مطرح کند وظیفه نمایندگان سئوال است.

 این استاد دانشگاه درباره گزارش 100روزه دولت در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در مجموع گزارش دولت خوب بود و باید وضع موجود را که تحویل گرفت توضیح می‌داد.

*آمارهای اعلام شده روحانی توسط نیروی احمدی‌نژاد اعلام شد

وی بیان داشت: روحانی بیشتر در این گزارش بیشتر مسائل اقتصادی و تورم را مطرح کردند برای اینکه توقعات مردم بالا نرود.

مطهری ادامه داد: رشد اقتصاد ما منفی است حرف‌های خوبی بود جا داشت که روحانی از زحمات دولت هم مسائلی را مطرح می‌کرد و عدم تقدیر از دولت عده‌ای را ناراحت کرد.

 وی درباره آمارهای که مطرح شد بیان داشت: آمارهای که دولت در گزارش 100 روزه مطرح کرد از طرف کسی در اختیار روحانی قرار گرفت که احمدی‌نژاد این فرد را منصوب کرد.

این مسئول گفت: احمدی‌نژاد بی‌انضباطی مالی داشت که بودجه‌ها را  جابه جا می‌کرد ولی در جاده سازی و مسکن مهر کارهای داشت و باید انصاف را رعایت کنیم.

*همراه همه نمایندگان شنود می‌شود

مطهری ادامه داد: در سیاست خارجی و فرهنگ توضیحات روحانی خوب بود.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سئوال کار گذاشتن دستگاه شنود در محل کارش گفت: موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود.

وی بیان داشت: دفتر نمایندگان مجلس محل رفت و آمد بسیاری از سیاسیون است و در دفتر کار من نیز سیاسیونی زیادی رفت و آمد دارند.

 مطهری بیان داشت: در دفتر کار من خانواده‌های دراویش گناآباد رفت و آمد دارند و خانواده‌های سیاسیون 88 به دفتر من مراجعه می‌کنند که به دلیل این رفت و آمدها به دفتر من برخی‌ها نسبت به این‌گونه ورود و خروج‌ها به دفتر من حساس شدند.

وی اضافه کرد: کسانی که دستگاه شنود در دفتر کار من کار گذاشتند برای بار دوم اقدام به کار گذاشتن دستگاه در دفتر کارم کرده بودند.

 مطهری بیان داشت: بار اول به دلیل زیرکی مسئول دفترم موفق نشدند.

وی بیان داشت: مسببان این امر حتی مسئول دفترم را تهدید کرده بودند و برای بار دوم ردپای آنها بر روی محل کارم مشخص شد که پس از بررسی دستگاه در کانال کولر جا سازی شده بود که دست گاه لو رفت.

نماینده مردم تهران در ادامه بیان داشت: وزیر اطلاعات اسامی مسببان را به من اعلام کرد.

*3 نفر در فتنه 88 مقصر هستند

مطهری در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره فتنه‌گران سال 88 چیست گفت: این افراد متهم به برخی اقدامات در کشور هستند.

 وی اظهار داشت: نظرم را درباره این افراد در روزهای اول هم گفتم که حصر خانگی زمان مشخصی دارد در حد 10 تا 20 روز  قابل قبول است.

نماینده مردم تهران ابراز داشت: محبوس کردن این افراد در مدت سه سال بدون محاکمه این مدت طولانی حصر شده باشند را نمی‌پسندم و آثار خوبی برای نظام ندارد.

وی بیان داشت: یکی از این افراد حال خوبی ندارد و اگر از بین برود برای نظام هزینه دارد اگر لازم است این افراد محاکمه شوند.

 مطهری با اشاره به اقداماتی که این افراد در عاشورا و روز دانشجو انجام دادند، گفت: تصمیم حصر طولانی مدت برای این افراد تصمیم یک‌طرفه است.

وی اضافه کرد: من معتقدم این افراد آزاد شوند و محاکمه علنی برگزار شود تا حقایق روشن شود و اگر محکوم شوند به حکم قانون کسی اعتراضی ندارد.

*محاکمه علنی فتنه‌گران

 این نماینده مجلس ادامه داد: محاکمه آنها باید همزمان با محاکمه احمدی‌نژاد انجام شود و این موضوعی است که در یکی دو ماه اول بحران نیز مطرح کردم این سه نفر باید همزمان محاکمه شوند و اگر این محاکمه در کشور انجام می‌شد کار به اینجاها کشیده نمی‌شد.

وی اضافه کرد: هر سه نفر در قضیه 88 متهم هستند و بحران 88 درست مدیریت نشد و موسوی و کروبی در سال 88 کاملا بی‌گناه نیستند.

 مطهری ادامه داد: موسوی تحت تاثیر احساسات گفت برنده انتخابات است ولی بحران 88 از مناظره‌ها شروع شد.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: از مناظره‌ها انتقاد درستی نشد و شورای نگهبان باید درباره مناظره هشدار می‌داد و اینکه اعلام می‌شود بحران بد مدیریت شد به خاطر این چیزها است.

 وی برگزاری جشن ملی را از دیگر مواردی است که بحران سال 88 دامن زده شد.

مطهری بیان داشت: موسوی باید صبر می‌کرد و قانع نشد و حرف مراجع قانونی را قبول می‌کرد.

 وی بیان داشت: در مناظره تنها بود و این طور تشخیص داد که اعتراض کند و شورای نگهبان را نیز بی اساس تشخیص داد، با همه این تفاسیر باید حرفهای آنها نیز مطرح شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نوع رفتاری که شد موسوی و کروبی را تحریک کرد و حتی در اعلام نتایج نیز برخی ایرادات وارد است.

وی اضافه کرد: خبرگزاری فارس ساعت 6 بعد از ظهر اعلام کرد که احمدی‌نژاد برنده انتخابات است و دولت هم در اعلام نتایج تعلل می‌کرد و نتایج را درست اعلام نکرد.

 مطهری در پاسخ به سئوال یکی دیگر حضار که در چرا در تهران مسجدی برای اهل تسنن در نظر گرفته نمی‌شود، گفت: مسئله ایجاد مسجد برای اهل تسنن سال‌ها است که مطرح است و من مخالف این رویه هستم اهل سنت نیز باید یک مسجد داشته باشند اجتماع و نماز جمعه داشته باشند.

*مراقب وهابیت باشیم

وی با اشاره به سخت‌گیری‌های که دولت عربستان در قبال شیعیان در عربستان انجام می‌دهد،گفت: اگر ما نسبت به عملکرد عربستان انتقاد داریم خودمان در کشور اعمال خلاف آنها را انجام ندهیم.

 این نماینده مجلس ادامه داد: در تهران کلیسا وجود دارد و یک مسجد نیز به نام اهل تسنن داشته باشد ولی باید مراقب افکار وهابیت باشیم.

وی با اشاره به موارد اختلاف شیعی و سنی بیان داشت: ما با اهل تسنن اشتراکات زیادی داریم که تندوری‌ها را کنار بزنیم  و رفتارمان را درست کنیم.

این نماینده مجلس در پاسخ به سئوال یکی از حضار درباره عملکرد دولت با شعارهای انتخاباتی گفت: در مجموع دولت عملکرد خوبی داشت و در دیپلماسی بین‌المللی جایگاه ایران را ارتقاء داد.

 وی بیان داشت: دیپلماسی با اقتصاد مرتبط است،در اقتصاد اگر تیم اقتصادی دولت هماهنگ‌تر بود صدای واحدی می‌شنیدیم شاید بهتر هم می‌شد.

*تک‌خوانی زنان سئوال مجلس از وزیر ارشاد

مطهری بیان داشت: تسهیلات دولت در گمرک تا حدودی روند اقتصادی را روان کرد و رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: تورم نقطه به نقطه پایین آمده است شتاب تورم کم شد و سرعت افزایش قیمت‌ها کم شد.

این مسئول در ادامه بیان داشت: در حوزه فرهنگ عملکرد دولت خوب بود در آزادی بیان و مطبوعات خوب عمل کرد و در برخی موارد درباره تک‌خوانی زنان مسائلی مطرح شد که مجلس از وزیر سئوال کرد.

 *رفع فیلتر فیس بوک

مطهری درباره رفع فیلتر از فیس‌بوک بیان داشت: برای رفع فیلتر از فیس‌بوک باید مزایا و معایب کار سنجیده شود اگر بنا است رفع فیلتر شود باید برای اعمال مجرمانه‌ای که در فیس‌بوک انجام می‌شود،ابزارهای داشته باشیم.

این مسئول درباره حد و میزان آزادی بیان گفت: آزادی بیان را از دین یاد گرفتیم.

وی با اشاره به تحریم‌های که بر کشور ما بر اثر برخی ادبیات تند تحمیل شد،گفت: تحریم‌ها در اثر ادبیات غلط و گاهی توام با لجاجت به تحمیل شد.

*پرونده با لجاجت آژانس به شورای امنیت رفت

 مطهری گفت: پرونده ما با لجاجت از آژانس به شورای امنیت رفت و نحوه برخورد ما در انتقال پرونده از آژانس به شورای امنیت بسیار اثرگذار بود و اگر برخورد ما درست بود خیلی از تحریم‌ها لازم نبود و با گفت‌وگو باید حل می‌شد.

وی در ادامه بیان داشت: در حل موضوع هسته‌ای بین دو راهی نیستیم و می‌توانیم تحریم‌ها را پشت‌سر بگذاریم و اسلام را از دست ندهیم.

*دشمن با روحیه مقاومت مشکل دارد

 این نماینده مجلس تاکید کرد: روحیه مقاومت را نباید از دست بدهیم مشکل ما با غرب مسئله‌ هسته‌ای نیست.

وی بیان داشت: مشکل ما با غربی‌ها مسئله فلسطین است،اگر ما نسبت به مسئله فلسطین بی‌تفاوت باشیم دشمن با هسته‌ای شدن ما مخالفت چندانی ندارد.

 مطهری ادامه داد: تا زمانیکه روحیه مقاومت در ما وجود داشته باشد آنها با ما مشکل دارند.

وضعیت دریافت حقوق نمایندگان مجلس از دیگر مواردی بود که مطرح شد که مطهری با اصرار حضار میزان حقوق دریافتی نمایندگان مجلس را 2 میلیون 400 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ در برابر هزینه‌های دفتر نمایندگان و هزینه رفت و آمد نمایندگان به شهرستان‌ها و مهمانانی که دارند فکر نکنم زیاد باشد.

 وی درباره مبلغ دریافتی خودش گفت: من استاد دانشگاه هستم و مامور به خدمت هستم و پرداختی دانشگاه نیز روال خاص خودش را دارد.

*تصمیم حذف شعار مرگ بر آمریکا با مردم است

نماینده مردم تهران درباره نظر شما درباره حذف شعار مرگ برآمریکا گفت: حذف و یا ادامه شعار مرگ بر آمریکا را برعهده مردم بگذاریم به مردم نمی‌توانیم دستور بدهیم که بر علیه آمریکا شعار بدهند مردم رفتار آمریکا را ببینند و درباره آن تصمیم بگیرند.

 مطهری در پاسخ چرا از مواضع اصلاح طلبان حمایت می‌کنید و مخالف حضور زن در جامعه هستید،گفت: در حوزه سیاست، حقوق شهروندی و آزادی بیان مواضع من به اصلاح طلبان نزدیک است.

وی بیان داشت: در بعضی مسائل نظیر حجاب ضوابط شرعی و احکام اسلام وجود دارد که نمی‌توانیم از خودمان در این امر مایه بگذاریم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: مسئله پوشش پای احکام اسلام در میان است.

*دیوارکشی بین اصلاح‌طلب و اصولگرا را قبول ندارم

 وی ادامه داد: در بحث اصولگرا و اصلاح‌طلب خودم هم نمی‌دانم چه کاره هستم ولی دیوار کشی بین اصلاح‌طلب و اصولگراها را قبول ندارم.

نماینده مردم تهران با اشاره به مسائل مربوط به ستار بهشتی، گفت: برخی‌ها معتقد بودند که مسائل مربوط به ستار بهشتی نباید این طور مطرح می‌شد.

وی اضافه کرد: من معتقد بودم که باید این مسائل مطرح شود که تکرار نشود و اصلاحات مربوط به نظام را باید از خودمان شروع کنیم و رویه کم‌کم اصلاح شود.

*درباره بسیج باید قضاوت منصفانه‌ای داشته باشیم

 مطهری در ادامه به موضوع بسیج و مسائل مطرح شده درباره آن اظهار داشت: درباره بسیج باید قضاوت منصفانه داشته باشیم و اگر بسیجی که با ریش و لباس در محافل حضور می‌یابد نباید به حساب ریا بگذاریم.

 وی ابراز داشت: تظاهر و ریا به آسانی قابل تشخیص نیست و کسی منکر خوبی‌های بسیج در جامعه نباید باشد.

این نماینده مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: در فتنه 88 نباید از بسیج برای کنترل آشوب استفاده می‌شد،مدیران بحران در به کارگیری از بسیج در فتنه 88 اشتباه کردند.

مطهری بیان داشت: جامعه ما در فتنه 88 دو قسمت شده بود و تشخیص حق از باطل بسیار سخت بود و در این عرصه بسیج که نیروی مردمی بود نباید وارد میدان می‌شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۲۶
غیر قابل انتشار: ۹
موسوی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
9
54
بیا باز برو ازش دفاع کامل کن
بخدا این بنده خدا نمیدونه با خودش وضعیتش چند چنده؟!!!!!

انرژی هسته ای در قبال چی؟800 تا 900 میلیارد دلارمون نابود شد ارزش پولی یکسوم شد بیکاری بیداد میکنه هرسال 14/000 تا فقط شغل درست شد -5/4 بیکاری درست شده اینهمه فساد و .......

درسته یه جاهایی حرفای خوبی میزنه ولی کلا یکی به نعل میزنه یکی به میخ
داریوش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
5
38
ارزیابی ظریف از قدرت نظامی آمریکا بر اساس واقعیت است و لی بعضی ها مثل مجلسیان یا بی اطلاع اند و یا متوهم و خیالباف!
در این نوشته غلط املائی زیاد است ! ضوابط بجای ظوابط ! و مایه بجای مایع!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
2
49
عملكردي كه باعث اجماع جهاني عليه ما شد و قعطنامه هاي زيادي وضع شد و شاخص فلاكت با اين همه درامد نفتي 2 برابر شد و ما بايد حالا دنبال اين باشيم كه به كشور حمله نشود
محمد
|
GERMANY
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
2
34
بله در بحث زیاد کردن هزینه مردم در مورد مسئله هسته ای و به بیراهه بردن و مانور های بی خاصیت و پر ضرر موثر بودند ایشون
mohammad2del
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
23
20
درود بر دکتر مطهری...

اقای مطهری رو از نظر سیاسی قبول دارم اما از نظر فرهنگی نه...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
15
9
آقاي مطهري اين چه حرفي بود زدي؟! الان اين طرفداراي ... سايت ... انتخاب تو رو بمباران انتقادات مي كنن!
...
از من گفتن بود!
نیکان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
2
30
نامه ی اخیر چند تن از افراد اصلاح طلب به آقای روحانی در باره انتخابات 88 و رفع محدودیت و زندان ها ، چرا جزو اخبار سایت انتخاب نیست ؟!!
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
6
37
آقای مطهری باد از کدوم طرف وزیده؟؟؟؟
عملکرد احمدی نژاد در بحث هسته ای قابل تقدیر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متاسفانه نظرات شما گاهی بسیار تاسف برانگیز است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
18
7
شیری که خوردی حلالت که همیشه خط اعتدال نگه داشتی و از ابراز حقیقت ابایی نداشتی نمایندگانی که ضعف دارند و خودشان را ... میدانند نماینده نیستند نمایند باید ... را هر جا که به بی راهه میرود به چالش بکشد تا منافع ملی حفظ شود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
5
20
بادیسم
حسین بامرام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
25
عملکرد احمدی نژاد در مورد انرژی هسته ای باعث این همه تحریمهای نا عادلانه بر ملت بزرگ ایران شده است کجای آن قابل تقدیر است اگر عملکردش خوب و قابل تقدیر بود چرا دولت تدبیر و امید آن عملکرد و رویکرد را ادامه نداد؟!
ایرانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
33
2
سران فتنه 88 را محاکمه خواهیم کرد...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
2
18
باد از كدوم ور مياد الان؟؟؟؟؟!!!!!
حمید
|
UNITED STATES
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
30
0
اقای مطهری سوابق سران فتنه نشان داده تا وقتی قانون را قبول دارند که بنفعشان باشد چه تضمینی است که فتنه گران پس از رای دادگاه تسلیم قانون باشند و فتنه ای دیگر بپا نکنند
رزمنده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
15
2
براي اولين بار از صحبت هاي منصفانه ومنطقي جناب مطهري خوشحال شدم.اين سخنان وحدت را دركشور تقويت ودشمنان داخلي وخارجي كه منتظر فرصتي براي ضربه زدن به نظام مي باشند را نااميد مي سازد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
7
مایه بگذاریم نه مایع بگذاریم مجید جان!
فرهنگی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
22
برخلاف نظر آقاي مطهري همه چالش های كشور چه ازجهت اقتصادی واجتماعی وچه فرهنگی وسیاسی عامل اصلی اش سياست هسته اي تهاجمي ولجاجت ورزی دولت نهم ودهم بوده است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
23
آیا دولت منتخب مردم باید زیر نظر این مجلس فعالیت کند ؟ این ره به ترکستان است جناب مطهری
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
1
21
مطهری هم بعضی وقت ها نمیدونه چی داره میگه . تو هم شدی رسایی ؟ این همه فلاکت مردم را نمیبینی ؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
1
20
آقای مطهری شما هم که بعلـــــــــــــــــه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
18
4
مطهری مدرس مجلس امروز ماست.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
22
اقاي مطهري تو ديگه چرا؟؟؟؟
ديگه دلمون به تو در مجلس خوش بود
leila
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
5
7
اگر لازم است محاكمه شوند؟؟؟ آقاي مطهري! از شما بعيد است! البته كه محاكمه لازم؛ بلكه واجب و ضروري است و حبس بدون محاكمه اصلا وجهه ي خوبي براي مسئولين ندارد. محاكمه محاكمه محاكمه و ديگر هيچ! اينها حتي نياز به عفو هم ندارند بلكه بايد حتما محاكمه شوند تا لايقين عفو هم مشخص شوند و همه بدانند چه كسي واقعا به اين مملكت خيانت كرده
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
2
21
آقای مطهری مصادق کسانی است که همیشه یکی به نعل و یکی به میخ می زند.
پاسخ ها
سایه
| BRAZIL |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
فارغ از اینکه موضوع صحبت چی باشه، درستش هم همینه. نمی شه که همش تایید کرد یا همش کوبید. یادمون نره مجلس یعنی مخالف و موافق. من منتظر بودم ایشون زودتر از اینا این حرف رو بزنه. احمدی نژاد هم همه کاراش اشتباه نبوده و مطمئنا روحانی هم همه عملکردش صدردصد درست نیست. منطقی اش هم همینه. اما خب بالا پایین داره این درصد ها دیگه!
سیدرضا م
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
8
6
خدا رحمت کند پدرتان را وحفظ کند شمارا
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
0
8
ضوابط درسته، مايه نه مايع. انتخاب جان غلط املايي هات زياده ...
پیراسته فر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
4
10
حرفهای آقای مطهری خیلی منطقی ومعقول بود ومعتدل
واما شنود موبایلهای نمایندگان صحت دارد!چه کسانی نمایندگان را "کنترل ومدیریت" میکنند؟
مطهری در پاسخ به سئوال کار گذاشتن دستگاه شنود در محل کارش گفت: موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
1
18
در زمینه هسته ای آیا باید از احمدی نژادی تقدیر کرد که از یک کودک با وسایل معمولی منزل در تکنولوژی هسته ای استفاده میکرد یا از مردمی باید تقدیر کرد که هشت سال با بیکاری و شکم گرسنه بر اثر تحریماتی که بیشتر بدلیل اشتباهات دیپلماتیک دولت نهم و دهم بر این ملت تحمیل شد, ساختند و دم بر نیاوردند؟
نظرات بینندگان