arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۵۳۵
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۱۹ آذر ۱۳۹۲

عذرخواهي نوبخت از كاركنان دولت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری با تاکید بر این‌که دولت تا پایان سال 93، 246 طرح نیمه‌تمام را به پایان می‌رساند تصریح کرد: لذت بر مردم این نیست که بگوییم یک طرح نیمه‌تمام وجود دارد، مهم این است که یک طرح به پایان برسد. به همین دلیل به دنبال اتمام طرح‌ها هستیم.
 
محمدباقر نوبخت در گفت‌وگو با اقتصادپرس با تاکید بر این‌که کمک به کارکنان دولت را براساس کنترل نرخ تورم دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: آنچه که دولت می‌تواند در رابطه با حقوق به کارکنان دولت کمک کند، افزایش حقوق در حد 18 درصد است؛ علاوه بر این‌که رشد رفاه اجتماعی، 24 درصد خواهد بود.
 
وی افزود: ما ضمن این‌که بودجه عمومی را 7 درصد کاهش دادیم، ضریب حقوق را 18 درصد افزایش دادیم.
 
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری تصریح کرد: من به عنوان سخنگوی دولت از کارکنان دولت به دلیل زحماتشان تشکر می‌کنم و از این‌که شرایط در جهتی نیست که بتوانیم به آنها در افزایش درآمدشان کمک کنیم، عذرخواهی می‌کنیم.
 
نوبخت در رابطه با اختصاص منابع بودجه به پروژه‌های نیمه‌تمام نیز عنوان کرد: دقیقا 2906 پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که ما برای تمام کردن آنها 200 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. اما تنها ما توانستیم کل اعتبارات در بودجه 93 را سه برابر کنیم، بنابراین این سوال مطرح می‌شود که کجای این اعتبار 37 هزار میلیارد تومانی برای 3 هزار پروژه کافی است؟
 
وی ادامه داد: ما می‌توانیم این اعتبار را به نسبتی یکسان به همه پروژه‌ها تقسیم کنیم، اما این کار باعث می‌شود که هیچ‌یک از طرح‌ها به پایان نرسد.
 
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری در ادامه گفتگوي خود با خبرنگار اقتصادپرس با بیان این‌که دولت برای این‌که استفاده بهینه از منابع داشته باشد، طرح‌های عمرانی را به سه گروه تقسیم کرده است، گفت: طرح‌های با پیشرفت صفر تا 20 درصد، طرح‌های با پیشرفت 20 تا 80 درصد و طرح‌های با پیشرفت 80 درصد به بالا در تقسیم‌بندی‌های ما قرار دارد.
 
نوبخت اضافه کرد: ما طرح‌های با پیشرفت صفر تا 20 درصد را از دریافت اعتبار حذف نکردیم، اما اعتبارات در حد نگه داشت وضع موجود خواهد بود. به طرح‌های با پیشرفت 20 تا 80 درصد سهم بیشتری داده می‌شود، اما طرح‌های دارای پیشرفت 80 درصد به بالا بیشترین منابع را خواهند داشت.
 
وی با تاکید بر این‌که دولت تا پایان سال 93، 246 طرح نیمه‌تمام را به پایان می‌رساند، تصریح کرد: لذت بر مردم این نیست که بگوییم یک طرح نیمه‌تمام وجود دارد، مهم این است که یک طرح به پایان برسد. به همین دلیل به دنبال اتمام طرح‌ها هستیم.
 
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: لیست این طرح‌ها وجود دارد، اما برای روستاها پول‌های قابل توجهی گذاشته‌ایم.
نظرات بینندگان