arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۲

در هوای مرطوب به راحتی آتش درست کنید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 کار شناس و مدرس امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه گفت: می‌توان با استفاده از ترکیبی به نام سوخت مرطوب، به راحتی در هوای سرد و مرطوب آتش روشن کرد.
 
شهریار نوری الاصل در گفت و گو با ایسنا، منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: با ترکیب خاکستر و نفت به راحتی می‌توان در هوای مرطوب آتش روشن کرد.
 
به گفته نوری الاصل، برای به دست آوردن این ترکیب که به آن سوخت مرطوب می‌گویند باید ابتدا مقداری خاکستر ذغال را در یک کیسه پلاستیکی الک کرد.
 
وی افزود: پس از انجام این کار باید نفت را کم کم اضافه کرد تا ذغال حالت نرم و خمیری به خود بگیرد که در این‌حالت سوخت آماده می‌شود.
 
نوری الاصل گفت: این ترکیب را می‌توان در یک قوطی نگهداری و هر زمان که احساس کردیم خمیر کمی خشک شده می‌توان به آن چند قطره نفت اضافه کرد.
 
این کارشناس و مدرس امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه توصیه کرد: برای روشن کردن آتش ابتدا بهتر است، چوب‌هایی که از قطر انگشتان دست بیشتر نبوده را انتخاب کرد.
 
وی افزود: پس از چیدن چوب‌ها باید مقداری از خمیر را روی چوب‌ها ریخت که در این حالت خمیر به مانند دانه‌های شکر به چوب می‌چسبد و به محض دادن حرارت به آن توسط کبریت ‌یا هر وسیله دیگر به سرعت آتش روشن می‌شود.
 
نوری الاصل گفت: در این زمان می‌توان چوب‌های با قطر بیشتر را بر روی آتش قرار داد.

نظرات بینندگان