arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۵۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۲

زوج های جوان دارای فیش ثبت نام در اولویت اعزام به عمره

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از اعلام شرایط و اولویت های اعزام زوج های جوان به عمره مفرده 93-92 خبر داد و گفت: زوج های جوانی که هر دو فیش ثبت نام دارند در اولویت نخست اعزام هستند.
 
« ناصر خدرنژاد» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سهمیه عمره زوج های جوان مشخص شده ولی فعلا نمی توانیم اعلام کنیم افزود: اولویت نخست سازمان حج و زیارت زوج های جوانی است که هر دو نفر فیش ثبت نام دارند، اولویت دوم زوج هایی که فقط یکی از زوجین فیش دارد و اولویت سوم زوج هایی است که فیش ثبت نام ندارند.
 
این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اضافه کرد: ثبت نام زوج های جوان استان تهران در سامانه http://ziarat.haj.ir از امروز (سه شنبه) 19 آذر ماه آغاز شده و تا 30 آذر ماه ادامه دارد.
 
به گفته خدر نژاد نتایج قرعه کشی زوج های جوان استان تهران برای اعزام به عمره امسال، پنجم دی ماه اعلام می شود.
 
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: متولدین اول فروردین 1352 و بعد که تاریخ وقوع عقد رسمی و دائمی آنان از اول مهر سال 91 تا 31 شهریور امسال است می توانند در سامانه یاد شده نام نویسی کنند.
 
وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت های موجود، عدد محدودی برای سهمیه عمره زوج های جوان در نظرگرفته شده است گفت: از ابتدای امسال تا کنون، 850 هزار ازدواج اول ثبت شده و به طور قطع سازمان حج و زیارت نمی تواند تمامی این افراد را اعزام کند.
 
خدرنژاد اضافه کرد: درخواست های زیادی از سوی سازمان ها و نهادهای مختلف برای سهمیه وجود دارد اما سازمان حج و زیارت نمی تواند به این درخواست پاسخ دهد.
 
این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت از تشکیل کمیته ای ویژه برای ساماندهی سهمیه های اعلام شده از سوی شورای عالی حج و زیارت خبر داد.
 
ثبت نام در کاروان های عمره امسال از ششم آذر ماه آ‎غاز شد و تا کنون چهار مرحله اولویت های جدید برای نام نویسی در کاروان ها اعلام شده است.
 
طبق اعلام سازمان حج و زیارت صدور روادید زائران عمره امسال از 17 آذر ماه آ‎غاز شده و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته نخستین گروه زائران ایرانی دوم دی ماه عازم سرزمین وحی می شوند.
 
پس از 12 سال، زائران ایرانی امسال برای نخستین بار در ماه صفر عازم سرزمین وحی می شوند.
 
به گفته سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت ظرفیت اعزام زائران ایرانی به عمره امسال 67 تا 70 درصد افزایش یافته و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 850 هزار زائر ایرانی در عمره مفرده 93-92 به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.

نظرات بینندگان